ZŁOTA POLSKA JESIEŃ – WYCIECZKA KLAS 5
środa, 22 października 2014 08:12

„Zobacz, ile jesieni!
Pełno jak w cebrze wina,
A to dopiero początek,
Dopiero się zaczyna.”

Na początku października wszystkie klasy 5 pod opieką wychowawców wzięły udział w wycieczce górskiej na Wierchomlę. Pogoda była idealna, w sam raz na tego typu wędrówki: świeciło słońce, wiał lekki wiatr.

Pierwszy etap wycieczki to trasa wiodąca pod górę, w niektórych miejscach stroma i błotnista, dlatego przydały się odpowiednie buty oraz dobra kondycja. Na miejscu, przy schronisku uczniowie mogli wypocząć, pobawić się  przy placu zabaw, pogłaskać zwierzęta (psy i kozy) oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło oczywiście ogniska i pysznych kiełbasek (niektórzy próbowali także przypiekać pianki). Droga powrotna (łagodniejszą trasą) zajęła trochę więcej czasu i niektórzy uczniowie narzekali na bolące nogi. Wszyscy jednak cali i zdrowi dotarli do autokaru i bezpiecznie powrócili do domów.