Akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
poniedziałek, 10 listopada 2014 16:15
       11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.

Z tej okazji, w piątek 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie klas V c, VI b, VI c oraz VI d pod kierunkiem nauczycieli: pani Renaty Rostockiej oraz pani Edyty Kasprzyk.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym narrator wprowadził widzów w historię wydarzeń tamtych lat. Następnie aktorzy przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Akademię ubarwiły pieśni patriotyczne m.in. „Rota”, „Wojenko, wojenko”, pieśń I Brygady Legionów Polskich Józefa Piłsudzkiego, „Ostatni Mazur”, „Płynie Wisła”, w wykonaniu chóru szkolnego pod kierownictwem pani Justyny Kuciel.

Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczniowie na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe i  przypięli biało-czerwone kokardy narodowe.

Przy tej okazji rozdano również nagrody za ostatni konkurs na najpiękniejszy, własnoręcznie zrobiony różaniec.