Spotkanie z Panią Ewą Chotomską
środa, 14 listopada 2012 08:09

W dniu 7 listopada 2012 r. w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci, odbyło się spotkanie z Panią Ewą Chotomską, w którym wraz z dziećmi z innych szkół, uczestniczyli uczniowie z klasy 2b. Ewa Chotomska, córka znanej poetki Wandy Chotomskiej, jest pisarką, autorką programów i scenariuszy telewizyjnych dla dzieci takich jak Tik Tak, Budzik, Jedyneczka, tekstów około 500 piosenek m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta”, „Każdy ma jakiegoś bzika”. Znana z telewizji jako Ciotka Klotka, na spotkanie z czytelnikami przygotowała wiele atrakcji: uczestnicy mieli okazję stworzyć swoje własne rymowanki, pośpiewać oraz wziąć udział w konkursach literackich i zdobyć słodką nagrodę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych do utworów muzycznych gościa. Na zakończenie spotkania, przebiegającego bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze, dzieci mogły nabyć książki gościa i otrzymać autograf od autorki.