„Turniej Sportowy Przedszkolaków” w Szkole Podstawowej nr 20
poniedziałek, 09 lutego 2015 08:52

W dniach 03- 05 luty 2015r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Turniej Sportowy Przedszkolaków”. W rywalizacji sportowej uczestniczyły drużyny z Przedszkola Katolickiego, Danapis, Jasia i Małgosi, Miejskiego Przedszkola nr 18, Miejskiego Przedszkola nr 14 im. Marii Montessori oraz dzieci z naszych trzech oddziałów zerowych.

Młodzi sportowcy musieli zmierzyć się w następujących konkurencjach:

• toczenie piłki;
  • wyścig na kocykach;
  • zbieranie piłek na czas;
  • hokejowy slalom;
  • rzut woreczkiem do celu;
  • dziecięcy tor przeszkód.

Sportowym emocjom towarzyszyły również występy utalentowanej grupy tanecznej. Rywalizacje łączyły się z zabawami przy muzyce, co wpłynęło na stworzenie znakomitego nastroju oraz przeżycie niesamowitych chwil.

Wszyscy uczestnicy walczyli z wielkim zapałem i wolą zwycięstwa, jednak nie to było najważniejsze. Rozgrywki były świetną zabawą, szkołą współzawodnictwa sportowego, nauką zasad gry fair play oraz zachętą do czynnego uprawiania sportu.