MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM KWITNĄ POLA NADZIEI
poniedziałek, 16 marca 2015 08:28
      Uczniowie klasy 3a oraz Oa   wzięli udział w konkursie Sądeckiego Hospicjum „Żonkilowa kartka”. Celem konkursu jest wykorzystanie języka sztuki do wyrażania pozytywnych uczuć wobec innych ludzi oraz prezentowanie i popularyzowanie twórczości plastycznej dzieci propagującej idee hospicyjne, a zwłaszcza akcję „Pola Nadziei” na terenie Sądecczyzny.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej  pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Udział w konkursie miał przyczynić się do uwrażliwiania dzieci na cierpienie innych i rozbudzanie w nich chęci pomocy. Miała to być mała iskierka w wychowywaniu mądrych i wrażliwych ludzi kierujących się w przyszłości wyobraźnią miłosierdzia. Dzieci wykonywały swoje prace pod kierunkiem p. Anny Kowacz, którą  wspierały p. Iwona Załubska i p. Marzena Fałowska.