Warsztaty z pierwszej pomocy w klasie 4b
wtorek, 21 kwietnia 2015 19:40

14-15.04.2015 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez profesjonalnych ratowników medycznych.

"Mali ratownicy" podczas zajęć dowiedzieli się jak, dbając o własne bezpieczeństwo, pomóc poszkodowanemu. Uczyli się w jaki sposób wezwać pomoc, jak należy postepować, gdy poszkodowany jest nieprzytomny oraz jak należy wykonać resuscytację. Dowiedzieli się również kiedy i jak ułożyć ofiarę w pozycji bezpiecznej.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Pod czujnym okiem specjalistów, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć. Na potwierdzenie odbytego szkolenia uczniowie otrzymali dyplom.