Zawody w sztafetowych biegach przełajowych
wtorek, 21 kwietnia 2015 19:50

Zawody odbyły się na Stadionie w Piątkowej w dniu 13.04.15 (poniedziałek). W zawodach wystartowało 9 szkół z terenu Nowego Sącza.  Sztafety rozpoczynały się biegiem klas IV(3 osoby), V(3 osoby) oraz VI(3 osoby).

Dziewczynki naszej szkoły zajęły III miejsce z czasem ogólnym 25,32,84 (łącznie 9x 800m). Wystąpiły w następującym składzie: Oliwia Nowak, Anielka Gajdosz, Olivia Stanik, Weronika Gucwa, Zuzanna Pawlik, Julia Skowron, Julia Nosal, Wiktoria Obrzut i Aleksandra Smajdor. Dziewczynki po pierwszej dobrej zmianie znalazły się na IV miejscu, kolejne przyniosły spadek na VIII/IX pozycję. Od IV zmiany(Weronika Gucwa, Zuzanna Pawlik) zaczął się pościg naszej reprezentacji, który skończył się osiągnięciem końcowej III pozycji. Opiekunem dziewczynek była p. mgr Janina Jurkowska.

9.SP 9

Chłopcy mieli do pokonania 9 okrążeń, każde po 1000m. Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Podgórski(4,48), Konrad Bryja(4,52),Sebastian Wielgus(5,12),Michał Stanek(4,43), Łukasz Jaskułka(4,54), Dawid Stanek(5,10), Kacper Urbański(4,30), Piotr Prusak(4,31), Łukasz Poręba(4,19). Z łącznym czasem 42,59 zajęliśmy III miejsce. Podobnie jak w biegu poprzednim nasza sztafeta goniła wynik i jak widać wywalczyła piękne medale. Opiekunem chłopców był p. mgr Janusz Pawlik.