Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2018/2019

dodano dn. 12.10.18
 
"Książkowe" choinki.
      Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, postanowiliśmy stworzyć odpowiedni świąteczy nastrój w naszej bibliotece. Poza wypożyczaniem książek o tematyce świątecznej budowaliśmy wspólnie z czytelnikami choinki z książek. Pracę umilały nam kolędy. Później każdy mógł się sfotografować pod naszym nietypowym drzewkiem.
Więcej… dodano dn. 18.12.18
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka najlepszym przyjacielem"
      

Później niż zwykle, bo dopiero 21 listopada, odbyła się szósta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.


W tym roku uczestników było więcej niż w latach ubiegłych. W konkursie brali udział przedstawiciele prawie wszystkich sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali w dwóch  kategoriach wiekowych: klasy 2-4 i 5-8.

Więcej… dodano dn. 23.11.18
 
Pasowanie na czytelnika
    

             W ostatnich dniach października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki. Wróżka-Bajka z pomocą kukiełek-książek opowiedziała pierwszoklasistom o zasadach korzystania z książek i biblioteki oraz sprawdziła ich wiedzę ma temat książkowych bohaterów. Potem każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę.

                W przygotowanie pasowania włączyły się uczennice klasy 5d, które powitały pierwszoklasistów w progach biblioteki.

Więcej… dodano dn. 05.11.18
 
Dzień Głośnego Czytania
    

      Z okazji Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września, panie bibliotekarki odwiedzały uczniów w klasach i czytały fragmenty literatury dla dzieci - bardzo poplarnej serii Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby o szkolnych przygodach Filipka, książek Janoscha "Tygrysek musi mieć rower" i Waldemara Cichonia "Cukierku, ty łobuzie!". Aby uświetnić to wydarzenie, klasa Vd przygotowała specjalne plakaty promujące czytanie.

Więcej… dodano dn. 12.10.18
 
ROK SZKOLNY

2017/2018

dodano dn. 30.09.16
 
konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"
 

7 czerwca odbył się, jak co roku o tej porze, konkurs dla uczniów klas pierwszych „Mistrz Pięknego Czytania”. W tym roku była to już dziesiąta,  jubileuszowa edycja tego konkursu, wymyślonego przez Panią Liliannę Pisiewicz.

W tym roku czytaliśmy „Czarną owieczkę” Jana Grabowskiego.

O zaszczytny tytuł  „Mistrza Pięknego Czytania”  i medal ubiegali się najlepiej czytający uczniowie z klas pierwszych.

 

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
Klasy 4d i 3e na spotkaniu z pisarzem w Oddziale dla Dzieci SBP
  

W dniu 4 czerwca  dwie klasy z naszej szkoły – klasa 4d i 3e wzięły udział w spotkaniu z pisarzem, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki był pan Marcin Pałasz, polski autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, a także laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
Spotkanie z pisarką, panią Jadwigą Marzec
      W dniu 15 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, klasy 2a i 2b uczetniczyły w spotkaniu  z pisarką, Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP. Jest ona autorką książki "Niezwykły tydzień Frani", której akcja toczy sie w Nowym Sączu i okolicach. Pisarka opowiadała o swojej pracy, czytała fragmenty swojej książki. Uczniowie zadawali jej pytania. Na koniec spotkania Pani Jadwiga podpisywała swoje książki.
Więcej… dodano dn. 17.05.18
 
Klasa 4c na zajęciach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży SBP
      Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 4c wzięli udział w literacko-czytelniczych potyczkach z książką biograficzną w tle "Ale historia...polscy superbohaterowie na 100-lecie niepodległości", zorganizowanych przez Oddział dla Dzieci SBP.
Więcej… dodano dn. 15.05.18
 
Spotkanie z pisarką
    

W dniu 23 kwietnia klasa 1d wzięła udział w spotkaniu z pisarką, panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP. Jest ona autorką wielu książek dla dzieci. Napisała m. in. „Gęboluda”, „Królewnę’, „Kamienicę”, „Sznurkowe historie, „Siedmiu Wspaniałych i serię „Florka”.

Więcej… dodano dn. 23.04.18
 
Wystawka - "Jan Marcin Szancer"
    

Nasza biblioteka przygotowała wystawkę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi – najsłynniejszemu polskiemu ilustratorowi książek dla dzieci i nie tylko.

Więcej… dodano dn. 19.04.18
 
Konkurs fotograficzny Książka inaczej"
    

 W marcu odbyła się druga edycja konkursu fotograficznego "Ksiażka inaczej". Uczestnicy, podobnie jak w ubiegłym roku, mieli za zadanie w ciekawy sposób sfotografować książkę. Fotografia miała m. in. zachęcać do czytania i odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 

Więcej… dodano dn. 04.04.18
 
Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy"
    

Konkurs plastyczny - "Bohater mojej ulubionej książki". zorganizowany przez naszą bibliotekę i Panią Małgorzatę Ślemę.

Praca miała być wykonana w programie komputerowym Paint.

Więcej… dodano dn. 22.01.18
 
Spotkanie z pisarką
    

18 stycznia klasy 3e i 3c miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z autorką książki dla dzieci „Niezwykły tydzień Frani”,  Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu.

Więcej… dodano dn. 19.01.18
 
Pasowanie na czytelnika
    

W listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki.
O zasadach korzystania z jej zbiorów, poszanowaniu książek i  zaletach czytania opowiadały im Wróżka–Bajka oraz książki-kukiełki.

Dzieci odgadywały też zagadki związane z książką i biblioteką, a także z bajkowymi postaciami. Opowiadały również o swoich ulubionych książkach.

Więcej… dodano dn. 22.11.17
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka Najlepszym Przyjacielem"
     26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Został on zorganizowany przez biblioteką szkolną i panie polonistki: Joannę Życzyńską i Halinę Klimek.
Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
Dzień Głośnego Czytania
    

29 września,  już po raz 16-sty, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 30.09.16
 
Wizyta "Leśnych duszków"
     Także 13 czerwca odwiedziła nas Pani Lucyna Janczy z Oddziału dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej wraz z prowadzona przez nią grupą teatralną „Leśne duszki”. Jednym z jej członków jest nasza uczennica, Samanta Florczyk z klasy 3c. Dzieci pod kierownictwem Pani Lucyny przygotowały przedstawienie na podstawie tekstu Marii Kownackiej „O Kasi, co gąski zgubiła”.
Więcej… dodano dn. 21.06.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.