Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2012/2013

dodano dn. 13.11.14
 
Mistrz Pięknego Czytania

 

      W dniu 12 czerwca 2013 r. odbyła się w naszej szkole V edycja konkursu dla uczniów klas pierwszych, zorganizowanego przez Bibliotekarzy i Panią mgr Joannę Migacz, o tytuł „MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”. W tym roku  reprezentanci z wszystkich klas pierwszych, czytali fragmenty z  książki Jana  Grabowskiego pt: „Czarna owieczka”. Obradom jury przewodniczyła Pani Lucyna Janczy  z  Oddziału dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.
Więcej… dodano dn. 13.06.13
 
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 21

 


 
     

W dniu 5 czerwca 2013 r  w Szkole Podstawowej nr 21 odbywał się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich.  Była to kolejna już edycja tego konkursu, w której tym razem naszą szkołę reprezentowała drużyna  w składzie:

 Mikołaj Sokołowski z kl. 3 c

 Dawid Stanek z kl. 3 c.

Więcej… dodano dn. 06.06.13
 
Konkurs recytatorski w Osiedlowej Bibliotece

 


 
     

27 maja 2013 r.  odbył się konkurs recytatorski, którego organizatorem była  filia Gołąbkowice Sądeckiej Biblioteki Publicznej i Niepubliczne Przedszkole  Edukacyjne z ul. Armii Krajowej. Wiersze recytowały dzieci z przedszkola i naszej szkoły. Szkołę reprezentowali:

 Patrycja Maciak i Julia Pyzik z klasy 2 b oraz  Mateusz Szymański z klasy 1 b.

Więcej… dodano dn. 06.06.13
 
Tydzień Bibliotek
       

W dniach 8–15 maja po raz dziesiąty organizowany jest Tydzień Bibliotek, którego celem jest podkreślanie roli biblioteki miejsca, do realizacji różnorodnych pomysłów na promowanie literatury i zachęcaniu każdego do sięgania po książkę.  Z tej okazji biblioteka szkolna prezentowała swoim czytelnikom nowości literatury dla dzieci, bibliotekarze przeprowadzali rozmowy o ulubionych bohaterach książek, odwiedzili klasy 0-3 czytając dzieciom książki.

Z tej okazji została także zorganizowana wystawa "Nasze spotkania z pisarzami".

Więcej… dodano dn. 10.05.13
 
Zajęcia literackie w Bibliotece dla Dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i 90-tych urodzin Otfrieda Preusslera

 

      

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i 90-tych urodzin autora m.in. „Malutkiej czarownicy”-  Otfrieda Preusslera, dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 c, uczestniczyły w zajęciach literackich pt: „Hubert w Wielkim Kapeluszu. Opowieść o  krasnoludkach z Siedmiogórskiego Lasu”, na które zaprosiła Sądecka Biblioteka dla Dzieci. 

 

Więcej… dodano dn. 09.04.13
 
Konkurs plastyczny "Cudowna i zabawna kraina Juliana Tuwima"

 

    

W związku z obchodzonym  Rokiem Juliana Tuwima, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny, którego celem było przybliżenie sylwetki wybitnego polskiego poety, zachęcanie dzieci do czytania poezji polskiej, rozwijania wyobraźni plastycznej. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do wybranego wiersza dla dzieci Juliana Tuwima.

 

Więcej… dodano dn. 09.04.13
 
Otwarte Mistrzostwa Dobrych Manier

 

       

W pierwszy  dzień kalendarzowej wiosny, drużyna z naszej szkoły, w składzie Alicja Prokop i Bartosz Fecko  z klasy  kl. 6d, wzięła udział w OTWARTYCH MISTRZOSTWACH DOBRYCH MANIER, które dla uczniów klas szóstych sądeckich szkół podstawowych zorganizowało Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego.

 

Więcej… dodano dn. 22.03.13
 
Konkurs czytelniczy "Paczka Mikołajka"

     

      20 lutego 2012 roku odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książek Rene Goscinnego o Mikołajku: "Paczka Mikołajka" zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla klas 4-6.
Więcej… dodano dn. 06.03.13
 
Konkurs czytelniczy "Astrid Lindgren - moja ulubiona pisarka".

 

       22 lutego odbył się konkurs czytelniczy "Astrid Lindgren - moja ulubiona pisarka" zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla klas 3.
Więcej… dodano dn. 06.03.13
 
Jeż, czy jerz? - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

       

W corocznym święcie  języka ojczystego, obchodzonym 21 lutego na całym świecie,  nasi uczniowie uczestniczyli w cyklu imprez przygotowanych przez  Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej  pt:  „Tajemnice języka w wierszach i wierszykach”.

 

Więcej… dodano dn. 05.03.13
 
Nagrodzone zeszyty lektur

  

       

 

Uczniowie z klasy 1b w ciągu I okresu prowadzili zeszyty lektur, w których zapisywali i ilustrowali ksiązki wypożyczone z biblioteki szkolnej. Zeszyty zostały sprawdzone i ocenione przez wychowawcę, Panią mgr Joannę Migacz oraz bibliotekarzy.

Więcej… dodano dn. 11.01.13
 
Spotkanie z Panią Ewą Chotomską

 

      W dniu 7 listopada 2012 r. w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci, odbyło się spotkanie z Panią Ewą Chotomską, w którym wraz z dziećmi z innych szkół, uczestniczyli uczniowie z klasy 2b. Ewa Chotomska, córka znanej poetki Wandy Chotomskiej, jest pisarką, autorką programów i scenariuszy telewizyjnych dla dzieci takich jak Tik Tak, Budzik, Jedyneczka, tekstów około 500 piosenek m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta”, „Każdy ma jakiegoś bzika”. Znana z telewizji jako Ciotka Klotka, na spotkanie z czytelnikami przygotowała wiele atrakcji: uczestnicy mieli okazję stworzyć swoje własne rymowanki, pośpiewać oraz wziąć udział w konkursach literackich i zdobyć słodką nagrodę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych do utworów muzycznych gościa. Na zakończenie spotkania, przebiegającego bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze, dzieci mogły nabyć książki gościa i otrzymać autograf od autorki.
Więcej… dodano dn. 14.11.12
 
Pasowanie na czytelnika

 

        

W październiku uczniowie z klas pierwszych, podczas uroczystych zajęć w bibliotece szkolnej, poznali zasady korzystania z biblioteki, zostali do niej zapisani, a po obejrzeniu krótkiego przedstawienia w wykonaniu ich starszych koleżanek i kolegów, na temat poszanowania książek, pasowani na czytelników. Od tej pory rozpoczęli nową przygodę z książką i  mogą  już samodzielnie korzystać  z zasobów szkolnej biblioteki.

Więcej… dodano dn. 06.11.12
 
Zajęcia literackie "W królestwie Maciusia Pierwszego"

      

W roku poświęconym pamięci Janusza Korczaka, w kolejnych dniach października dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 uczestniczyły w zajęciach literackich przybliżających postać wielkiego przyjaciela dzieci i jego książkę "Król Maciuś Pierwszy".

W oparciu o nią dzieci bawiły się i wykonywały różne zadania. Świetnie sobie we wszystkim radziły, a udział w zajęciach sprawił im wiele radości.

Więcej… dodano dn. 15.10.12
 
Zajęcia literackie w Bibliotece dla Dzieci

      

Z okazji trwającego Roku Janusza Korczaka, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w cyklu zajęć literackich "W królestwie Maciusia Pierwszego", organizowanych przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

8 października, w setną rocznicę utworzenia w Warszawie Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej 92, którego dyrektorem został Janusz Korczak, klasa 3b wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu tych zajęć dla klas 0-3.

Więcej… dodano dn. 10.10.12
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.