Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
I miejsce w konkursie międzyszkolnym o Hobbicie
    

14 marca drużyna z naszej szkoły  - Julia Połeć, Patrycja Maciak i Kamil Kościółek – wzięła udział w międzyszkolnej literackiej grze terenowej „HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM” , zorganizowanej przez bibliotekę szkolną w Piwnicznej-Zdroju.


                                 I zajęliśmy I miejsce!

Więcej… dodano dn. 15.03.17
 
3c zostaje agentami Biura Detektywistycznego Lassego i Mai
    

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczniowie klasy 3c czytali serię książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Mieli za zadanie przeczytać przynajmniej 6 książek z tej serii i opisać oraz zilustrować je w specjalnych zeszytach. 

Więcej… dodano dn. 28.03.17
 
Konkurs literacko-plastyczny w klasie 2 c
     W klasie 2c, w ramach rozwijania i upowszechniania czytelnictwa u dzieci i młodzieży, zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny "Moja pierwsza książka". Każdy z uczniów napisał książkę o bliskiej sobie tematyce i opatrzył ją własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.
Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
    

21 lutego  klasa 2e wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w  Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

 W ramach zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały bajki, brały udział w grze ortograficznej, ćwiczyły poprawną wymowę, powtarzając wierszyki zawierające trudne do wymówienia wyrazy. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie piosenki o sie Dingo.

Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Nasi uczniowie na interdyscyplinarnych warsztatach w Bibliotece im. J. Szujskiego

 
     W październiku i listopadzie uczniowie z klas 0 -3  uczestniczyli  w zajęciach organizowanych przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Tym razem  poświęcone były twórczości Ludwika Jerzego Kerna z okazji 95 urodzin poety.
Więcej… dodano dn. 02.12.16
 
Dzień Postaci z bajek
 

„Dziś jest wielkie święto bajek.

Żadna w książce nie zostaje:

idą sobie leśną drogą,

by w to święto pobyć z Tobą.”

Więcej… dodano dn. 17.11.16
 
Pasowanie na czytelnika
    

 15 listopada uczniowie klasy 1 a i 1b  zostali  przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
O zasadach  korzystania z jej zbiorów, poszanowaniu  książek, zaletach czytania, opowiadała im Wróżka – Bajka. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie przestrzegania regulaminu biblioteki i zostały pasowane na czytelników i  otrzymały legitymacje biblioteczne.

 

Więcej… dodano dn. 15.11.16
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – „Książka najlepszym Przyjacielem”
        

 

26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego cyklicznie przez bibliotekę  pt. "Książka Najlepszym Przyjacielem".
Więcej… dodano dn. 26.10.16
 
Dzień Głośnego Czytania
     W bieżącym roku, po raz 15-ty, w dniu 29 września obchodziliśmy święto głośnego czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki!
Dzień ten, to okazja do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania. Z tej racji, w naszej szkole, rozszerzyliśmy świętowanie na kilka dni, kiedy to nauczyciele i bibliotekarze głośno czytali uczniom w poszczególnych klasach książki, promując w ten sposób zalety głośnego, wspólnego, czytania książek i miłego spędzania wolnego czasu, a wykonane przez uczniów plakaty podkreśliły charakter tego dnia.
Więcej… dodano dn. 30.09.16
 
ROK SZKOLNY

2015/2016

dodano dn. 30.06.16
 
Projekty czytelnicze w ramach programu "Książki Naszych Marzeń"
  

 W bieżącym roku nasza szkoła uczestniczyła w rządowym programie "Książki Naszych Marzeń" W ramach projektu otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości do biblioteki szkolnej w kwocie 2712,50 zł. Zakupiliśmy za te pieniądze 165 książek - większość z tych, które uczniowie wcześniej wytypowali.

W ramach programu każda klasa musiała zrealizować przynajmniej jeden czytelniczy projekt edukacyjny.

Więcej… dodano dn. 28.06.16
 
VIII konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania
    

15 czerwca reprezentanci z wszystkich klas pierwszych rywalizowali ze sobą w konkursie pięknego czytania. W tej edycji konkursu uczestnicy czytali książkę Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” Poziom czytających był wyrównany, jednak zadaniem jury było wyłonienie najlepszego spośród nich.

 Mistrzem Pięknego Czytania została Natalia Puskarz z kl.1d, która w ocenie jury najpiękniej przeczytała wylosowany fragment książki.

Wicemistrzami zostali : Emilia Obrzut z kl. 1b, Igor Gramsz z kl. 1c i Maja Olesiak z kl. 1d.

Więcej… dodano dn. 15.06.16
 
Finał Międzyszkolnego Konkursu "Czytam bo lubię"
    

Miło jest nam poinformować, że Zuzanna Wolak z klasy 4 c, Gabriela Bryła i Anita Zielińska z klasy 5 c, zostały laureatkami III-ciej edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Czytam, bo lubię”, którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu.  Na konkurs wpłynęło 105 prac – wierszy o tematyce związanej z książką, biblioteką, czytaniem z 18 szkół. 

 

 

Więcej… dodano dn. 19.05.16
 
Spotkanie z pisarką Panią Małgorzatą Strękowską – Zarembą
    

16 maja klasa 3 d miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim, które odbywało się w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Tym razem gościem biblioteki była Małgorzata Strękowska–Zaremba, pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za „Abecelki”.

 

Więcej… dodano dn. 17.05.16
 
Konkurs "Józef Szujski - tak się zaczęło"
    

W piątek 13 maja, drużyna w składzie Natalia Nakielska i Zuzanna Wolak, uczennice klasy 4 c, reprezentowały naszą szkołę, w międzyszkolnym konkursie wiedzy, organizowanym przez Sądecką Bibliotekę Publiczną, w związku z jubileuszem 125-lecia jej istnienia.

Więcej… dodano dn. 17.05.16
 
Przedstawienie w Bibliotece dla Dzieci - "Rozbójnicy z Kardamonu"
    

W ramach obchodów XIII Tygodnia Bibliotek, uczniowie z klasy 1 b i 3 a, oglądali przedstawienie teatralne pt: „Rozbójnicy z Kardamonu” przygotowane  w oparciu o tekst Thorbjorna Egnera, w wykonaniu grupy teatralnej „Leśne Duszki” działającej przy Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Więcej… dodano dn. 12.05.16
 
Warsztaty interdyscyplinarne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży SBP
    

Od marca bieżącego roku uczniowie z klas 0-3 biorą udział w interdyscyplinarnych warsztatach  „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, które  organizowane i prowadzone są  przez Panią Lucynę Janczy, w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.


Więcej… dodano dn. 12.05.16
 
Światowy Dzień Książki
      

Z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowana została impreza czytelnicza, podczas której grupa teatralna, prowadzona przez Panią Joannę Życzyńską, zaprezentowała swoim kolegom  z przedszkola, oddziałów zerowych i klas 1-3, scenkę teatralną : „W przychodni doktora  Paj- Hi – Wo” – mówiącą o tym, co dzieje się z postaciami z bajek, bohaterami książek, gdy się o nich zapomina i gdy ich dzieci nie czytają. Przedstawienie było śmieszne, dobrze przygotowane i bardzo się dzieciom podobało.

Więcej… dodano dn. 28.04.16
 
„Książki naszych marzeń”
     W 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Książki naszych marzeń”, w ramach którego w grudniu 2015 roku otrzymała 2700 zł dotacji z przeznaczeniem na zakup nowych książek do biblioteki.
Z tej puli pieniędzy zakupionych zostało 166 egzemplarzy książek, które mogą wspierać rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkoły, zwiększać zainteresowanie nowościami wydawniczymi, tytułami wskazanymi przez uczniów w szkolnych wyborach książek marzeń.
Więcej… dodano dn. 11.02.16
 
70– te urodziny Pippi Pończoszanki
    

Warsztaty literackie  „Czy znasz Pippi  Pończoszankę?”

Od początku października uczniowie z klas 0 – 3 uczestniczyli w organizowanych przez Oddział Dziecięcy Sądeckiej Biblioteki Publicznej w interdyscyplinarnych warsztatach literackich.

Więcej… dodano dn. 18.12.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.