Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel miś”
      

Z okazji Święta Pluszowego Misia  tym razem biblioteka szkolna  zorganizowała i zaprosiła do międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel miś”  dzieci z klas 0 -3.
Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z sądeckich szkół nr 2, 3, 6, 11, 14, 18 i naszej.
Jury w składzie Panie: Agata  Rolka, Grażyna  Sobol,  Kinga Trojnarska, Wioletta Brdej, Małgorzata Sowa i Wanda Zapiór oceniało prace, zwracając szczególną uwagę na samodzielność i oryginalność wykonania.
Przyznano nagrody i  wyróżnienia na każdym poziomie klas. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Więcej… dodano dn. 15.12.15
 
Spotkanie z pisarką
    30 listopada w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci, uczniowie z klasy 6 b, mieli możliwość osobistego poznania pani Barbary Kosmowskiej, pisarki i poetki, która debiutowała jako licealistka w latach 70-tych XX wieku. Jest ona autorką książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.
Więcej… dodano dn. 04.12.15
 
Święto Pluszowego Misia
      

W dniu 25 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodził swoje święto pluszowy miś. To już po raz jedenasty obchodzimy w naszej szkole to sympatyczne święto. Imprezę tradycyjnie zorganizowała biblioteka szkolna. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, zerówek oraz klas 1-3 przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Wspólną zabawę poprowadziły panie: mgr Joanna Treit i mgr Edyta Kołodziej. Były misiowe zagadki, piosenki, zabawy i pląsy.

Więcej… dodano dn. 25.11.15
 
Pasowanie na czytelnika
         

„Dziś w bibliotece wielka zabawa,

bo pierwszak pierwszą książkę dostawał…”


Więcej… dodano dn. 24.11.15
 
Konkurs na plakat
    

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, obchodzonego w 2015 roku pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą” ,nasza biblioteka zorganizowała konkurs dla klas 4-6 na plakat reklamujący bibliotekę, książki i zachęcający do czytania.

Więcej… dodano dn. 12.11.15
 
Dzień Postaci z Bajek

 
        

5 listopada nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. W klasach, na korytarzach można było spotkać księżniczki, królewny, wróżki, czarownice, elfy, Czerwonego Kapturka, królów, rycerzy, kowbojów, Kota w butach, Pinokia, smoka co ogniem zionie i wiele innych postaci z bajek. Data ta nie była przypadkowym wyborem. W tym dniu przypada święto wszystkich bajkowych postaci - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Więcej… dodano dn. 06.11.15
 
Konkurs recytatorski "Jesień z Panem Brzechwą"
    

28 października  uczniowie z klas 0 – 3, podczas konkursu zorganizowanego przez szkolna bibliotekę „Jesień z Panem Brzechwą”, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. 

 
Więcej… dodano dn. 30.10.15
 
Spotkanie z pisarzem
 

5 października klasa 5c wzięła udział w spotkaniu autorskim z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. 

Więcej… dodano dn. 06.10.15
 
Dzień Głośnego Czytania
    

W tym roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziłyśmy klasy II i III i czytałyśmy im wybrane przez nas i wychowawców książki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Propaguje on taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi, między dziećmi, a ich opiekunami. Święto to, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. 

Więcej… dodano dn. 30.09.15
 
ROK SZKOLNY

2014/2015

dodano dn. 13.11.14
 
Konkurs Mistrz Pięknego Czytania
 

16 czerwca 2015 r. po raz siódmy odbył się konkurs o tytuł Mistrza pięknego czytania klas pierwszych. Mocne reprezentacje wszystkich pięciu klas pierwszych rywalizowały o  ten tytuł.

Po wylosowaniu kolejności uczestnictwa, jury: Pani Danuta Matras z Oddziału dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej, Pani Halina Klimek, a także Pani Agnieszka Michalik, uważnie wsłuchiwało się w zmagania w czytaniu „Kopciuszka” wg Hanny Januszewskiej.

Z 25 uczestników, najlepsza okazała się Kama Stenwak z klasy 1b i to ona została Mistrzem Pięknego Czytania.Tytuł wicemistrzów przypadł Emilii Hadale z klasy 1e i Mateuszowi Jaworskiemu z klasy 1b.


 

Więcej… dodano dn. 16.06.15
 
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka najlepszym przyjacielem"
  

27 maja odbył się w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Książka najlepszym przyjacielem”.  Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 i 4-6. Wzięło w nim udział 30–tu uczestników z  9 szkół, którzy recytowali wiersze związane z biblioteką, czytaniem, książką, a wszystko to w ramach promocji bibliotek, czytelnictwa, popularyzacji tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek – „Wybieram bibliotekę”.

 
Więcej… dodano dn. 28.05.15
 
Warsztaty literackie w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci
    W miesiącu kwietniu i maju uczniowie z klas 0 – 3 byli uczestnikami warsztatów literackich: „Czytając obrazy oglądać teksty – myślące teksty Iwony Chmielewskiej”, które zorganizowane zostały z okazji 55-tej rocznicy urodzin Iwony Chmielewskiej, ilustratorki, autorki picturebooków.
Więcej… dodano dn. 13.05.15
 
Konkurs plastyczny
    

Nasi czytelnicy wzięli udział w konkursie plastycznym „Wybieram bibliotekę”, którego  organizatorem była Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu  Oddział dla Dzieci. Zadaniem jego uczestników było wykonanie plakatu zachęcającego do odwiedzin w bibliotece.

Więcej… dodano dn. 13.05.15
 
Spotkanie z pisarką
   12 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej, zorganizowł spotkanie autorskie z pisarką, panią Beatą Ostrowicką. Z naszej szkoły w spotkaniu wzięła udział klasa 1b. Autorka opowiadała o swoich książkach, skąd bierze na nie pomysły. Omówiła także kolejne etapy powstawania książki. Na zakończenie wpisywała dedykację do swoich książek.
Więcej… dodano dn. 13.05.15
 
Konkurs „Czytam bo lubię”
  

W dniach 8-15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ” . W ramach tygodnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim, organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką „Czytam bo lubię”, którego celem było rozwijanie twórczości literackiej, popularyzacja czytelnictwa, promocja uzdolnionych uczniów. Na konkurs przeznaczony dla uczniów klas 4 – 6 wpłynęło 63 wiersze z różnych szkół z Nowego Sącza i powiatu. Z naszej szkoły na konkurs posłaliśmy 15 wierszy 13 autorów. Wśród nagrodzonych znalazły się: Weronika Tucholska z klasy 6 b – II miejsce i Wiktoria Obrzut z klasy 6 c – III miejsce.

Więcej… dodano dn. 12.05.15
 
Konkurs plastyczny z okazji rocznicy urodzin L.M. Montgomery
    

 Z okazji 140-tej rocznicy urodzin autorki serii książek o Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na portret Ani.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Emma Marciniak z klasy 4c

II miejsce - Wiktoria Obrzut z klasy 6 c

III miejsce - Mariola Leśniak z klasy 6 c

                - Weronika Gucwa z klasy 5 b

Gratulujemy!

Więcej… dodano dn. 06.03.15
 
Konkurs pięknego czytania w klasie 2 b
    

W piątek, 6 lutego w klasie 2 b, odbył się konkurs pięknego czytania. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie pięknie, artystycznie i bezbłędnie przeczytać nieznany im wcześniej fragment książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”.

Więcej… dodano dn. 11.02.15
 
Rok Jana Długosza
    

Rok 2015 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Jana Długosza.

Jan Długosz - kronikarz, polski historyk, duchowny, geograf, dyplomata; wychowawca synów Kazimierza Jagiellończyka - urodził się w 1415 roku. Był autorem wielu prac historycznych, z których najsławniejsze są „Annales seu cronicae incliti Regni Poloniae” („Roczniki, czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego”) obejmujące historię Polski od najdawniejszych czasów do 1480 r.

Więcej… dodano dn. 09.02.15
 
Zeszyty lektur
    

 Niektórzy uczniowie z klas kształcenia zintegrowanego w ciągu I okresu prowadzili zeszyty lektur, w których zapisywali i ilustrowali przeczytane książki wypożyczone z biblioteki szkolnej. Zeszyty zostały sprawdzone i ocenione przez wychowawców oraz bibliotekarzy. W klasie II b wszyscy uczniowie prowadzili takie zeszyty.

Nagrodę za najstaranniej prowadzony zeszyt otrzymała Jolanta Szczurek z klasy 2 d.

 

Więcej… dodano dn. 06.02.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.