Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
„Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”
    

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole również w tym roku, już po raz dziesiąty,  świętowaliśmy Dni Pluszowego Misia!

  Z tej okazji  było czytanie misiowych książeczek dzieciom w klasach, przeprowadzony był konkurs „Misiowych wierszyków” i konkurs plastyczny „Pluszowy miś”.

Więcej… dodano dn. 05.12.14
 
Warsztaty literackie
alt     

 

85 urodziny Pani Wandy Chotomskiej Sądecka Biblioteka dla Dzieci uczciła organizując warsztaty literackie zatytułowane „Wandalia Chotomistyczne”, w których aktywnie brały udział klasy kształcenia zintegrowanego (3a, 1b, 2c, 1d, 1e) i oddziały przedszkolne naszej szkoły. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością Wandy Chotomskiej, jak również odgrywać krótkie utwory sceniczne jej autorstwa.

Więcej… dodano dn. 21.11.14
 
Spotkanie autorskie z pisarką Panią Beatą Kołodziej
alt       13 listopada, klasa 3 b uczestniczyła w spotkaniu autorskim, odbywającym się w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci. Tym razem gościła tam Pani Beata Kołodziej, autorka książek dla dzieci.
Więcej… dodano dn. 17.11.14
 
Dzień Postaci z Bajek
alt     

5 listopada Czerwony Kapturek i Królowa Śniegu  odwiedzili dzieci w klasach drugich z okazji  obchodzonego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Więcej… dodano dn. 06.11.14
 
Pasowanie na czytelnika
alt     

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych, to także okazja do powiększenia grona czytelników biblioteki o uczniów klas pierwszych, którzy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników, rozpoczynając tym samym nową przygodę z książką. Od tej pory  mogą  już samodzielnie korzystać  z zasobów szkolnej biblioteki. 

Więcej… dodano dn. 05.11.14
 
"Jesień z Wandą Chotomską" - konkurs recytatorski dla klas I-III
alt   
  

Konkurs recytatorski „Jesień z Wandą Chotomską” zorganizowany przez szkolną bibliotekę odbył się w poniedziałek 27 października, a głównym powodem jego ogłoszenia była 85 rocznica urodzin Pani Wandy Chotomskiej, autorki wielu książeczek i wierszy dla dzieci.

Więcej… dodano dn. 29.10.14
 
Dzień Głośnego Czytania

 
        

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest od 2001 roku 29 września, wspólnie z odbywającymi w naszej szkole praktyki studentkami, odwiedziłyśmy dzieci w zerówkach, żeby głośno poczytać im książki.

                                                                                                  
Więcej… dodano dn. 30.09.14
 
Zajęcia literacko-plastyczne dla klas I - "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej
                

Z okazji przypadających we wrześniu, 120 urodzin autorki „Plastusiowego pamiętnika”, Marii Kownackiej, studentki z PWSZ czytały dzieciom fragmenty lektury, a następnie pierwszoklasiści pod ich kierunkiem wykonywali prace plastyczne.

Więcej… dodano dn. 25.09.14
 
ROK SZKOLNY

2013/2014

dodano dn. 13.11.14
 
Konkurs „Paszyńskie Wędrówki Koziołka Matołka”
      

18 czerwca w Paszynie odbył się  zorganizowany przez Sądeckie Towarzystwo Biblioterapeutyczne Ogólnoszkolny Konkurs „Paszyńskie Wędrówki Koziołka Matołka”, którego celem była popularyzacja książek Kornela Makuszyńskiego, mobilizacja do zdobywania wiedzy, rozwijanie uzdolnień twórczych  i nawiązanie do sztuki ludowej w trwającym Roku Oskara Kolberga.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Joanna Knop z kl. 3 c i Julia Połeć z kl. 3 b. Dziewczynki zajęły III miejsce. 

Gratulujemy!

Więcej… dodano dn. 24.06.14
 
VI konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania
      

 17 czerwca reprezentanci z wszystkich klas pierwszych rywalizowali ze sobą  w konkursie pięknego czytania. W tej edycji konkursu uczestnicy czytali książkę S. Michałkowa „Nie płacz koziołku”. Poziom czytających był wyrównany, jednak jury miało za zadanie wyłonić mistrza pięknego czytania.

 Mistrzem Pięknego Czytania została Ania Zagajska z klasy 1 b, która artystycznie przeczytała wylosowany fragment książki.

Wicemistrzami zostały Nicole Frączek z klasy 1 b i Chiara Coscia z klasy 1 d.

Więcej… dodano dn. 18.06.14
 
Spotkanie bajek
       W ramach obchodów Roku czytelnika i na zakończenie tegorocznego święta bibliotek,  biblioteczna grupa teatralna zaprezentowała się swoim młodszym kolegom w przedstawieniu kukiełkowym pod tytułem „Spotkanie bajek”. 
Więcej… dodano dn. 02.06.14
 
Konkurs poetycki
       

W trwającym Roku Czytelnika Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła uczniów z klas 4 – 6 do konkursu „Czytam bo lubię”, którego zadaniem było napisanie wiersza o tematyce związanej z książką, biblioteką, czytaniem. Z naszej szkoły udział wzięły: Ania Obrzut z kl. 4 b, Weronika Tucholska z kl. 5 b, Berenika i Marianna Dywan z kl. 5 a i Katarzyna Zapiór z kl. 6 b.

 

Więcej… dodano dn. 20.05.14
 
Konkurs „Mój region – moja zakładka - śladami Oskara Kolberga”
      

 W odpowiedzi, na zaproszenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, do udziału w konkursie plastycznym, promującym region Małopolski w obchodzonym Roku Oskara Kolberga, nasi uczniowie zaprojektowali zakładki do książki, ilustrujące bogactwo kultury ludowej oraz stroju ludowego Małopolski.

Więcej… dodano dn. 24.03.14
 
Konkurs plastyczny w Pałacu Młodzieży

 

     

 Nowosądecki Pałac Młodzieży w ramach „Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych w Krainie Andersena” zorganizował konkurs plastyczny „Ilustracja lub projekt okładki do wybranej baśni Andersena”. Nasza biblioteka postanowiła w nim wziąć udział. Zorganizowaliśmy konkurs wewnętrzny i w wyniku eliminacji wybraliśmy dziewięć prac naszych uczniów, które będą reprezentować naszą szkołę i bibliotekę w tym konkursie.

  

Więcej… dodano dn. 19.03.14
 
Zajęcia edukacyjne poświęcone Joannie Papuzińskiej
       W miesiącu marcu i kwietniu uczniowie z klas 0 – 3 uczestniczą w zajęciach literacko – edukacyjnych prowadzonych przez Panią Lucynę Janczy w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej, które tym razem poświęcone są Joannie Papuzińskiej.
Więcej… dodano dn. 17.03.14
 
Rok 2014 - Rokiem Czytelnika

 

 

       

 

  Z inicjatywy organizacji zrzeszających bibliotekarzy, księgarzy, drukarzy i wydawców, ogłoszono, że rok 2014 jest Rokiem Czytelnika.

  „650 lat w służbie książki" to główne hasło tej kampanii,  której celem jest podkreślenie znaczenia i roli książki w życiu każdego człowieka.

 

 

Więcej… dodano dn. 31.01.14
 
Święto Pluszowego Misia
      

Tradycyjnie w listopadzie swoje święto ma pluszowy MIŚ. W tym roku, biblioteka zorganizowała tydzień z pluszowym misiem już po raz dziewiąty. W roli głównej tym razem wystąpił  Miś Paddington, postać z książeczek Michaela Bonda, w związku z 55-tą rocznicą pierwszego wydania książki o tym sympatycznym misiu, który do Londynu przybył z dalekiego Peru. Każdego dnia w misiowej imprezie uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionych ze szkołą przedszkoli i szkolne zerówki.

 

 

Więcej… dodano dn. 02.12.13
 
Pasowanie na czytelnika

 

       

  Tradycyjnie już od wielu lat o tej porze, uczniowie z klas pierwszych, podczas uroczystych zajęć w bibliotece szkolnej, zostali przyjęci do grona jej czytelników.W trakcie oglądania przedstawienia,  w wykonaniu ich starszych koleżanek, poznali regulamin korzystania z biblioteki,  dowiedzieli się o zasadach szanowania książek, a po złożeniu przyrzeczenia, zostali pasowani na czytelników i otrzymali legitymacje czytelnika. 

Więcej… dodano dn. 12.11.13
 
Studentki czytają przedszkolakom
          Studentki PWSZ, odbywające praktyki w naszej szkole, włączyły się w pracę biblioteki i w ramach miesiąca bibliotek szkolnych  głośno czytały naszym najmłodszym uczniom wiersze Brzechwy i Tuwima oraz inne utwory literackie dla dzieci.
Więcej… dodano dn. 06.11.13
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.