Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Rok szkolny

2019/2020

dodano dn. 30.06.20
 
NIEDZIELA PALMOWA
    

Uczniowie klas zerowych i pierwszych zrobili z pomocą swoich rodziców wielkanocne palmy. Aby pochwalić się swoją pracą przesłali zdjęcia. Wszystkie palmy są piękne a najważniejsze, że tradycja została podtrzymana. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za trud włożony w wykonanie palm i przesłanie zdjęć.

 
Więcej… dodano dn. 09.04.20
 
Kolęda Misyjna 2019
       Tradycją już się stało, że w pierwszą niedzielę po świętach Bożego Narodzenia odbywa się rozesłanie kolędników misyjnych. Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa w języku kazachskim: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”, co oznacza: „Dobra nowina! Przyjdźcie dzieci”.  W tym roku w kolędzie misyjnej uczestniczyło aż 145 dzieci z naszej szkoły podzielonych na 30 grup. Ogółem w kolędzie brało udział 245 dzieci i młodzieży.
Więcej… dodano dn. 21.01.20
 
Zabawa karnawałowa.
     

W dniu 15 stycznia 2020r. grupy przedszkolne wraz z klasami I-III brały udział w szkolnym balu karnawałowym. Uczniowie przebrani w różne, kolorowe stroje balowe, bawili się w rytmie skocznej muzyki. Na balu panowała świetna atmosfera! Wszystkie dzieciaki jednogłośnie stwierdziły, że było "MEGA SUPER"!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej… dodano dn. 20.01.20
 
Dzień Tradycji.

     

10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Tradycji. Hasło tegorocznego święta: "Herbatka u pradziadka". Tym razem przenieśliśmy się do XIX w. Mieliśmy stroje z epoki, uczyliśmy się zasad zachowania przy stole. Wykonaliśmy też z płyt CD ozdoby choinkowe i pomarańcze z goździkami.

 

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
Dzień integracji w szkole podstawowej nr 20.
       

2 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Miejski dzień integracji osób niepełnosprawnych ustalone przez miasto nowy Sącz. 3 grudnia obchodzony był światowy dzień integracji osób niepełnosprawnych. 

Więcej… dodano dn. 05.12.19
 
Spotkanie z podróżnikiem.
     

22 listopada w naszej szkole gościliśmy podróżniczkę z grupy „Trzask” panią Annę Pachowicz, która przybliżyła uczniom wiedzę na temat jednego z afrykańskich krajów – Kenii. Prelegentka omawiała życie zwierząt sawanny, opowiadała o parkach i wycieczkach safari. Przekazała informacje na temat życia plemion m.in. Masajów. Prezentowała również pamiątki i rekwizyty przywiezione z Kenii. Uczestnicy spotkania mogli nauczyć się kilku słówek w języku suahili. Dziękujemy za ciekawą lekcję geografii.

Więcej… dodano dn. 04.12.19
 
Dyskoteka andrzejkowa.
     

W czwartek 28.11.2019 r uczniowie naszej szkoły wspólnie spędzali popołudniowe godziny tańcząc i bawiąc się na dyskotece andrzejkowej. Podczas zabawy były przekazwane dedykacje utworów ulubionym koleżankom i kolegom, głośne śpiewy i tradycyjny "pociąg". Dziewczyny, pięknie wystrojone, przegrały niestety z Panią dyrektor Marią Tokarczyk w ilości tańców proszonych przez chłopców.

Więcej… dodano dn. 29.11.19
 
Dzień Postaci z Bajek
    

      Z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Postaci z Bajek 20.11.2019 r. w naszej szkole zorganizowany został wielki bal, na który przybyli bajkowi bohaterowie – wychowankowie oddziałów przedszkolnych, „zerowych” oraz uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami.

 

Więcej… dodano dn. 27.11.19
 
„Młodzi Architekci”
     

 W dniu 16 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty architektoniczne pt.”Projektujemy”. W trakcie zajęć uczniowie klas 1-3 zapoznali się z formą domu , różnymi funkcjami jego pomieszczeń , skalą i relacjami pomiędzy architekturą i jej otoczeniem. Dzieci wykonywały prace z wykorzystaniem technik rysunkowych, kolażu oraz modeli trójwymiarowych.

   W podobnych warsztatach brały udział również dzieci z klas 4-8. Miały one miejsce na terenie Politechniki Krakowskiej wiosną tego roku. Realizowane były tam trzy moduły: Projektujemy  Wizualizujemy i Budujemy.

Więcej… dodano dn. 26.11.19
 
ŚLUBOWANIE KLAS I
       

23 października 2019r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.  Uroczystość rozpoczęła się występem pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali  się  pięknie. Następnie złożyli ślubowanie przed sztandarem. Uczniów na pierwszoklasistów pasował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, pani dyrektor Hanna Śpiewak – Chłopkiewicz oraz jej zastępcy. Uczniowie otrzymali  szkolne tarcze i słodkie upominki. 

Więcej… dodano dn. 08.11.19
 
Patriotyczne kotyliony w SP nr 20
     

W pierwszych dniach listopada dzieci w Szkole Podstawowej nr 20 wykonują patriotyczne kotyliony. W ten sposób uczniowie przygotowują się do Święta Niepodległości.

Akcja zorganizowana przez mgr Ewę Janus została skierowana do wszystkich grup wiekowych – od przedszkola do najstarszych klas. W ten sposób  dzieci przygotowują się do akademii z okazji Święta Niepodległości.  

Kotyliony zostaną rozdane przez uczniów mieszkańcom osiedla Gołąbkowice tuż przed świętem 11 listopada.

Więcej… dodano dn. 07.11.19
 
Prace plastyczne dzieci i młodzieży z Sp 20
     

Tak malują uczniowie klas 4 5 i 6 z SP 20.

Więcej… dodano dn. 30.10.19
 
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    

11.10.2019 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4,7 i 8 w spektaklu słowno - muzycznym przekazali wyrazy wdzięczności za trud i poświęcenie  włożony w przekazywanie wiedzy swoim wychowankom .Wszystkim Nauczycielom Naszej szkoły, począwszy od przedszkolaczka do starszaczka, dziękujemy za okazywaną pomoc i wsparcie jaką otrzymali oni, na każdym etapie swojej edukacji. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 27.10.19
 
Co to jest „cyber- przemoc”?- czyli zajęcia edukacyjne w naszej szkole
     

24 i 25 października w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca cyber- przemocy. Przedstawiciele PROROBO opowiedzieli uczniom co kryje się pod tym hasłem oraz jakie są tego konsekwencje. Po krótkim wykładzie uczniowie mieli także możliwość  zapoznania się z elementami grafiki, robotyki oraz programowania. Każdy mógł zobaczyć, jak działa drukarka 3D, pobawić się z robotami oraz podjąć próbę zaprogramowania gry. Była to prawdziwa nauka poprzez zabawę! Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani, że mogli brać udział w tej wyjątkowej i zupełnie innej lekcji.

 

Więcej… dodano dn. 27.10.19
 
Dzień Pamięci
    

Uczniowie naszej szkoły w dniu dzisiejszym, 25 października, udali się na cmentarze, aby uczcić pamięć o bohaterach.


Więcej… dodano dn. 25.10.19
 
Rozpoczęcie roku szkolnego.
     

Początek nowego roku szkolnego  jak zawsze był niezwykle uroczysty, ale też roześmiany i wesoły. Korytarze na nowo rozbrzmiały gwarem uczniowskich rozmów. Podczas akademii wspominaliśmy smutny wrzesień 1939 roku, oddając cześć tym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny, byśmy dziś mogli spokojnie uczyć się, rozwijać, zawierać nowe przyjaźnie. Bo z takimi właśnie nadziejami wkraczamy w rok szkolny 2019/2020. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali piękną akademię: Natalii Nakielskiej, Kamie Stenwag, Janowi Konecznemu, Wikotorii Zielińskiej, Patrycji Zielińskiej, Magdalenie Oleksy, Wojciechowi Rożejowskiemu i Dorianowi Florkowi.

Więcej… dodano dn. 16.09.19
 
Rok szkolny

2018/2019

dodano dn. 05.09.19
 
Zakończenie Roku Szkolnego.
      Rok szkolny 2018/2019 zakończyliśmy uroczystą akademią, na której klasy ósme odtańczyły na pożegnanie staropolskim zwyczajem poloneza. Potem nastapiły liczne wyróżnienia i pochwały uczniów, których osiągnięcia podziwialiśmy przez cały rok szkolny. Klasy ósme przekazały sztandar naszej szkoły siódmoklasistom. Na koniec nasi szkolni artyści zatańczyli i zaśpiewali wakacyjne, radosne przeboje.
Więcej… dodano dn. 10.07.19
 
Pierwszy Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr20.
     

W ostatnią sobote, 25 maja, przy pięknej pogodzie, na terenach naszej szkoły odbył się festyn rodzinny. W programie były świetne występy szkolnych i przedszkolnych talentów- taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumentcie. Dzieci mogły zdać egzamin na kartę rowerową. Wziąść udział w rodzinnych podchodach po szkole i wygrać bilety do kina. Panie przedszkolanki proponowały ciekawe zabawy plastyczne i nie zapomniały o wszystkich Naszych Mamach, dla których zrobiły kwiatuszki. 

Więcej… dodano dn. 31.05.19
 
Występ szczególnie uzdolnionych muzycznie instrumentalistów.
    

28 lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole prezentacja osiągnięć uczniów którzy otrzymali oceny celujące z muzyki w klasyfikacji rocznej 2017/2018.  

Był to bardzo udany koncert kameralny w wykonaniu uzdolnionych uczniów grających na różnych instrumentach muzycznych. Uczniowie ci osiągają liczne sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej.
Więcej… dodano dn. 03.03.19
 
Dzień Spotkania z Tradycją
     

3 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Spotkania z Tradycją. To kolejne takie wydarzenie, które przybliża naszym uczniom kulturę ludową.

  Na holu szkoły odbywały się różne wydarzenia przypominające dzieciom o tradycji regionalnej. Uczniowie tego dnia ubrali się stroje ludowe, a cała szkoła przybrała odświętny wygląd.  

 

 

Więcej… dodano dn. 07.12.18
 
Akademia dla Niepodległej.
     

Dnia 09.11.2018 r. uczniowie wspólnie z nauczycielami, dyrekcją szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem 4- zwrotkowego hymnu narodowego, punkt godz. 11.11. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej!”.

Więcej… dodano dn. 16.11.18
 
Psy ze schroniska w Wielogłowach bardzo dziękują
      Przez cały październik uczniowie naszej szkoły, którzy chcieli pomóc psom w schronisku przetrwać zimę, przynosili koce, ręczniki, poduchy, karmy, psie smakołyki i zabawki. Wszystkie z serca  podarowane rzeczy zostały zawiezione przez panią Joannę Kunz i Małgorzatę Ślemę do najbliższego schroniska w Wielogłowach. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy. 
Więcej… dodano dn. 16.11.18
 
Jesteśmy najlepsi.

      Blisko 900 uczestników zwięło udział w Turnieju Szkół organizowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, która to otrzymały w nagrodę po 10 tys. zł.
Więcej… dodano dn. 15.11.18
 
Dzień Postaci z Bajek.
       

W Dniu 7 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasy od O do 3 brały udział w obchodach tego dnia. Wydarzenie rozpoczęło się kolorowym korowodem z holu szkolnego na salę gimnastyczną. Uczniowie uczestniczyli w licznych grach i zabawach związanych z postaciami bajkowymi. Finałem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „ Moja ulubiona Postać z Bajki.”

Więcej… dodano dn. 08.11.18
 
Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych.
     

 

W dniu 16 października odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Tego dnia 69 dzieci z klas 1a, 1b i 1c zostało pasowanych na uczniów. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, w kolorowych czapkach oczekiwali na najważniejszy moment – pasowanie na ucznia. Najpierw zaprezentowali program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Więcej… dodano dn. 03.11.18
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
      Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. 3 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny, który z pewnością będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy. Był to również wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów i nowych nauczycieli, których zapewniamy, że rozpoczęli proces uczenia w szkole z ogromnymi tradycjami, która przez wszystkie lata swojego istnienia kształtuje najważniejsze wartości w życiu człowieka.

 

Więcej… dodano dn. 06.09.18
 
Rok szkolny

2017/2018

dodano dn. 20.08.18
 
Wycieczka edukacyjno-artystyczna do MUZEUM

25-go kwietnia 2018r. grupa uczniów uzdolnionych plastycznie i zainteresowanych sztuką, uczestniczyła w zajęciach plastycznych w DOMU GOTYCKIM. Zajęcia te odbyły się w ramach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży MOJA PRZYGODA W MUZEUM.

Więcej… dodano dn. 12.05.18
 
Przedstawienie o wiaśnie w wykonaniu klasy Ia.
      Klasa I a przygotowała przedstawienie pt.,, Wiosna" dla oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Dzieci biorące udział w przedstawieniu otrzymały gromkie brawa za występ i piękne stroje przygotowane przez rodziców.
Więcej… dodano dn. 25.04.18
 
Zajęcia z Robotyki.
     

W miesiącu kwietniu dziesięcioro uczniów z naszej szkoły rozpoczęło przygodę z programowania uczestnicząc w projekcie z Robotyki.

Więcej… dodano dn. 23.04.18
 
„Zdrowie w mundurze”
      W naszej Szkole od wielu lat tradycją stało się organizowanie w okolicach pierwszego dnia wiosny Dnia Zdrowej Żywności. Jest to okazja do promowania zdrowego stylu życia – w tym roku pod hasłem „Zdrowie w mundurze”, gdzie oprócz prawidłowych nawyków żywieniowych zwracamy uwagę na aktywność fizyczną

 

Więcej… dodano dn. 26.03.18
 
Dzień Otwarty w SP Nr20 w Nowym Sączu.
       

W dniu 03.03.2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty w SP Nr20 w Nowym Sączu. Dla licznie przybyłych przyszłych pierwszoklasistów oraz przedszkolaków i ich rodziców przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dzieci i ich opiekunowie poznali naszą Szkołę, a potem aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.  Ich serca podbiły doświadczenia i pouczające eksperymenty chemiczne. Zajęcia plastyczne pozwoliły przygotować piękne  prezenty dla mam. Łamigłówki matematyczne  i językowe pokazały bardzo dobre przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. 

Więcej… dodano dn. 07.03.18
 
PODSUMOWANIE TURNIEJU SZACHOWEGO
     
Tuż przed feriami, 9 lutego, w czasie uroczystego apelu podsumowano turniej szachowy dla klas trzecich i czwartych, który odbył się w naszej szkole z inicjatywy pana Krzysztofa Sarnika. Zwycięzcy poszczególnych kategorii rozgrywek mieli okazję zachęcić rówieśników do spróbowania sił w tej niezwykle interesującej, uczącej logicznego myślenia grze!
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej… dodano dn. 27.02.18
 
Lekcje pokazowe z rugby dla klas czwartych
        W dniu 07.02.2018r. na auli Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu oraz na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się lekcje pokazowe w ramach propagowania mniej znanych dyscyplin sportu, które jednocześnie są uprawiane na naszym terenie z dużym powodzeniem. Zajęcia prowadził trener rugby p. Tadeusz Janik na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Pawlika. 
Więcej… dodano dn. 27.02.18
 
ZABAWA KARNAWAŁOWA
     

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku. Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku 

Więcej… dodano dn. 26.02.18
 
BRACTWO RYCERSKIE
     

Niesamowite spotkanie z  młodzieżą, które umożliwiło efektywnie przekazać wiedzę z zakresu historii poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść. Naczelnym założeniem zajęć była ich interaktywność - młodzi odbiorcy odgrywali w nich różnorakie role, dzięki czemu mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok. Wszystkie wykorzystywane eksponaty były wiernymi replikami historycznych oryginałów.

Więcej… dodano dn. 26.02.18
 
"Jak to w dawnej Polsce bywało ..."
     
 30 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii. Ponownie gościli u nas przedstawiciele BARACTWA RYCERSKIEGO KERIN. Tym razem opowiadali o szlachcie polskiej - jak żyli, czym się zajmowali, jakie prowadzili wojny. Uczniowie oglądali broń i zbroje. 
Więcej… dodano dn. 09.02.18
 
ŻYWA LEKCJA HISTORII
     

W piątek uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z panią Anną Kempińską, sądeczanką ocalałą z Holokaustu. W bardzo poruszający sposób opowiedziała młodzieży historię swego   dzieciństwa i przedstawiła  tragiczny  los, jaki spotkał jej najbliższą  rodzinę w czasie II wojny światowej.  

Więcej… dodano dn. 05.02.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.