Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Zajęcia logopedyczne
       

W roku szkolnym 2014/2015 oprócz zajęć rewalidacyjnych prowadzone są zajęcia logopedyczne z programu innowacji pedagogicznej:” Logopedyczne zabawy dla dzieci z zaburzeniami mowy”. Zajęcia są prowadzone z grupką dzieci z klasy  0a  przez mgr Urszulę Wątek.

Więcej… dodano dn. 18.12.14
 
Zajęcia techniczne
       

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie na zajeciach wykonywali kartki swiąteczne, ozdoby choinkowe i stroiki.

Więcej… dodano dn. 18.12.14
 
Koło plastyczne
     

W roku szkolnym 2014/2015 działa Koło Plastyczne prowadzone przez mgr Katarzynę Kotkowską.
Na zajęciach uczniowie poznają nowe techniki plastyczne, uczą się posługiwaniem różnorodnymi narzędziami, dzięki którym obrazują otaczający je świat.

Więcej… dodano dn. 12.12.14
 
Koło taneczne klas I – III
     

Już drugi rok dziewczynki i chłopcy z klas młodszych, którzy lubią tańczyć uczęszczają na zajęcia koła tanecznego. Ćwiczą wytrwale pod okiem pań: Joanny Migacz, Katarzyny Kotkowskiej i Agaty Salamon. Wystąpili już na Ślubowaniu klas I, teraz przygotowują kolejny występ.

Więcej… dodano dn. 12.12.14
 
Przedstawienie kukiełkowe - baśń o kocie w butach
    

Uczniowie z klasy 5c i 4c w ramach zajęć koła teatralnego przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie kukiełkowe na podstawie utworu Jana Brzechwy pt. „Kot w butach”.

Więcej… dodano dn. 11.12.14
 
„I gra muzyka”
       

Materiał nauczania zawarty w prezentowanym programie oraz w podręcznikach serii „I gra muzyka”  jest zgodny z podstawą programową.W jednoczęściowej serii „I gra muzyka” treści przewidziane do realizacji zostały podzielone na rozdziały i jednostki tematyczne obejmujące poszczególne zagadnienia z różnych zakresów wiedzy i kompetencji muzycznych. Główną zasadą konstrukcji poszczególnych tematów jest położenie nacisku na działania praktyczne mające na celu zainteresowanie uczniów muzyką, wzbudzenie w nich chęci do muzykowania i zdobywania wiadomości teoretycznych, a także zachęcenie ich do aktywnej i świadomej percepcji dzieł muzycznych. 

 

Więcej… dodano dn. 08.12.14
 
Dzień integracji

 

       2 grudnia obchodzilismy w naszej szkole Drugi Sądecki Dzień Integracji. Każda klasa z tej okazji przygotowala pracę plastyczną pt."Serce dla przyjaciela".  Następnie dzieci wzięły udzial w zabawach integracyjnych na auli, gdzie również miały miejce występy artystyczne - pokaz talentów. Wystawę prac dzieci można bylo oglądać w holu szkoły. W tym dniu wszyscy przypięliśmy serduszka, jako znak integracji. 
Więcej… dodano dn. 04.12.14
 
Dzień Życzliwości
                                       21.11.2014 roku odbył się w Naszej szkole Dzień Życzliwości. Tego własnie dnia uczniowie oraz nauczyciele przypomnieli o tym, że warto być życzliwym człowiekiem. Ideą tego dnia było sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. Z okazji 21 listopada uczniowie wykonali przepiękne prace, które zostały umieszczone na holu szkolnym. Pamietajmy, że czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa.
Więcej… dodano dn. 26.11.14
 
Filmowe drogowskazy
     Uczniowie z klasy Id i Ie biorą udział w programie Kino Szkoła. Uczestniczą w cyklu 6 zajęć profilaktyczno-społecznych "Filmowe drogowskazy". Celem zajęć jest modelowanie postaw moralno-społecznych przez kontakt z dziełem filmowym.
Przed projekcjami filmów przeprowadzona jest prelekcja wprowadzająca uczniów w dane zagadnienie.
Więcej… dodano dn. 20.11.14
 
Współpraca z zagranicą
                      W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nadal aktywnie prowadzi współpracę z różnymi szkołami z zagranicy. Oprócz wymiany kartek z okazji Europejskiego Dnia Języków 2014 zaplanowanych jest kilka kolejnych projektów etwinning, w realizację których zaangażowało się jeszcze więcej uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Więcej… dodano dn. 19.11.14
 
11 listopada - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
      Jesteśmy dumni, bo naszą szkołę SP nr 20 w BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI - na dystansie 5 km - reprezentował uczeń klasy I d JAKUB SARNIK. Był on nalmłodszym uczestnikiem biegu. Gratulujemy koledze i rodzicom.
Więcej… dodano dn. 19.11.14
 
WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLEM INTEGRACYJNYM „BAJKOWA KRAINA”
                          W Przedszkolu Integracyjnym „Bajkowa Kraina”, w Biczycach Dolnych trwa cykl zajęć integracyjnych prowadzonych przez mgr Annę Kowacz. Celem zajęć jest przybliżanie dzieciom przedszkolnym różnych rodzajów niepełnosprawności, rozumienie ich nieodwracalności i ograniczeń oraz poznawanie uczuć towarzyszących niepełnosprawnym w życiu codziennym. 
Więcej… dodano dn. 18.11.14
 
III Igrzyska Klas Integracyjnych.
       

Dnia 30 października odbyły się w naszej szkole III Igrzyska Klas Integracyjnych. W zawodach brały udział wszystkie dzieci z oddziałów integracyjnych od I – VI klasy.

Więcej… dodano dn. 03.11.14
 
Klasy szóste były na wycieczce w Warszawie
     

W dniu 18 – 19 września wszystkie klasy szóste były na wycieczce w Warszawie pod opieką swoich nauczycieli. Uczniowie mieli możliwość obcowania z historią Polski bezpośrednio w stolicy. Zwiedzali Zamek Królewski, Łazienki, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stadion Legii Warszawa. Byliśmy przy grobie Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Więcej… dodano dn. 31.10.14
 
ZAJĘCIA TECHNICZNE
      Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 5b i 5c poznawali podstawowe ściegi krawieckie. Nastepnie projektowali i wykonali portfeliki na telefon lub piórniki. Efekty ich pracy widać na zdjęciach.
Więcej… dodano dn. 30.10.14
 
ZŁOTA POLSKA JESIEŃ – WYCIECZKA KLAS 5
       

„Zobacz, ile jesieni!
Pełno jak w cebrze wina,
A to dopiero początek,
Dopiero się zaczyna.”

         Na początku października wszystkie klasy 5 pod opieką wychowawców wzięły udział w wycieczce górskiej na Wierchomlę. Pogoda była idealna, w sam raz na tego typu wędrówki: świeciło słońce, wiał lekki wiatr. 

Więcej… dodano dn. 22.10.14
 
Dzień Edukacji Narodowej
      13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie wszystkich pracowników naszej szkoły.
Więcej… dodano dn. 20.10.14
 
Ślubowanie Pierwszoklasistów
     

We wtorek 14 października 2014 roku zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie Pierwszoklasistów. Klasy:1a, 1b, 1c, 1d, 1e dumnie wkroczyły na aulę prowadzone przez postacie z bajek,  których rolę zagrali uczniowie z kl.6 d.

Więcej… dodano dn. 17.10.14
 
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
     

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2014 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pt. „What do you know about English - speaking countries?” Konkurs był adresowany do uczniów klas V-VI, miał formę pisemną i był dwu etapowy.Sprawdzał ogólną wiedzę uczniów ze znajomości krajów anglojęzycznych w formie zadań otwartych i zamkniętych.

 

Więcej… dodano dn. 15.10.14
 
Przedstawienie teatralne w języku angielskim
       

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków było przedstawienie teatralne w języku angielskim pt. „Cinderella”. Grupa uczniów z klas V – VI rozpoczęła przygotowania do przedstawienia już w poprzednim roku szkolnym aby być gotowym i móc je pokazać całej społeczności szkolnej na początku bieżącego roku szkolnego.

 

Więcej… dodano dn. 13.10.14
 
Przedstawiciele naszej szkoły u Prezydenta w Ratuszu.
         2 września klasa 1b z wychowawczynią i rodzicami gościli w nowosądeckim Ratuszu w ramach akcji: "Bądź widoczny, bądź bezpieczny"
Wszystkie dzieci otrzymały odblaski i inne upominki.
Więcej… dodano dn. 15.09.14
 
Witaj Szkoło!

 

    Nowy rok szkolny 2014/15 powitaliśmy jak zwykle uroczystą akademią oraz Mszą Świętą. Życzymy wszystkim uczniom z tej okazji samych sukcesów w nauce.
Więcej… dodano dn. 02.09.14
 
ROK SZKOLNY 2014/15

   Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech    Śmiech     Uśmiech

dodano dn. 30.08.14
 
Zawody pływackie
        Dnia 17 czerwca w Nowym Sączu odbyła się Paraolimpiada w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas IV - Vi w składzie: Julia Szołdrowska, Wiktoria Bachula, Emilia Kowalska i Asia Kubisz.
Więcej… dodano dn. 26.06.14
 
Warsztaty animacji komputerowej
       

Uczennice naszej szkoły Katarzyna Zapiór z kl.6b i Kinga Młynarczyk z kl.4a brały udział w warsztatach animacji  zorganizowanych przez Centrum „Kana” w Nowym Sączu. Warsztaty trwały od m-ca marca do końca maja br. Dziewczynki w czasie warsztatów tworzyły wraz z pięcioma innymi uczennicami sądeckich szkół animowany film pt. „Święty Jan Paweł II oczami dzieci”.

Więcej… dodano dn. 16.06.14
 
Szkolna dyskoteka
     

Dnia 2 czerwca 2014r. odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Dnia Dziecka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W dyskotece uczestniczyli uczniowie klas IV –VI.

Wszyscy świetnie się bawili co widać na załączonych zdjęciach!

Więcej… dodano dn. 11.06.14
 
Koło Małego Europejczyka
        W maju, w oddziałach zerowych naszej szkoły odbywają się zajęcia zaznajamiające najmłodszych uczniów z krajami Unii Europejskiej. W ramach propagowania idei wspólnej Europy oraz dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii p. Anna Kowacz przygotowała cykl zajęć, przybliżających dzieciom kulturę, tradycję, język i zabytki Włoch, Czech, Francji i Nimiec.
Więcej… dodano dn. 19.05.14
 
Dzień Ziemi
       

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego w naszej szkole corocznie nauczyciele przyrody wraz z uczniami zorganizowali konkurs plakatowy  pt. „Troska o przyrodę warunkiem przetrwania”.

Tradycją w naszej szkole stało się również sadzenie roślin doniczkowych celem ukwiecenia sal lekcyjnych.

 

Więcej… dodano dn. 14.05.14
 
Rekolekcje Wielkopostne

 

            
Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbyły się 2-4 kwietnia 2014 roku w Parafii Matki Bożej Niepokalanej. Tematem przewodnim była obecność Jezusa w naszym życiu. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w prowadzenie nauk rekolekcyjnych przez śpiew i akompaniament na gitarach.
Więcej… dodano dn. 13.04.14
 
Niesamowita lekcja muzyki, ekologii i wrażliwości
      W dniu 24.03.2014 roku w Naszej Szkole odbyła się lekcja wrażliwości - zarówno na muzykę jak i na piękno otaczającego nas świata. Takie zajęcia przeprowadziła szkoła muzyczna "Yamaha" w ramach promocji wartości ekologicznych (segregacja śmieci) jak i muzycznej działalności "Yamahy".
Więcej… dodano dn. 04.04.14
 
Zajęcia integracyjne w przedszkolu
        17 marca 2014r. nauczycielki  naszej szkoły mgr Anna Kowacz, oraz mgr Małgorzata Biel po raz kolejny gościły w Przedszkolu Integracyjnym „Bajkowa Kraina”, w Biczycach Dolnych. Przeprowadziły tam zajęcia integracyjne pt. „Od ziarenka do rośliny”.
Więcej… dodano dn. 25.03.14
 
Dzień Zdrowej Żywności

 

     

Jak co roku 21 kwietnia uczniowie Naszej Szkoły obchodzili Dzień Zdrowej Żywności. To już tradycyjne święto miało na celu przybliżenie naszym uczniom działań związanych z zachowaniami prozdrowotnymi. Bardzo ważne jest, by młody człowiek XXI  wieku znał zasady zdrowego odżywiania, a także dbał o swoją kondycję fizyczną. Świadome działania prozdrowotne sprawiają, że jakość naszego zdrowia i życia ulega poprawie.

 


Więcej… dodano dn. 18.03.14
 
KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH
      W naszej szkole od II okresu dzieci mają możliwość rozwijania swoich talentów na  „Kole robótek ręcznych”. Spotykamy się w każdą środę o godz.14.20 w sali nr 7. Zapraszam  wszystkich uczniów, którzy chcą nauczyć się robić na drutach,  szydełku, pragną wyszywać lub haftować.
Więcej… dodano dn. 14.03.14
 
WYJŚCIE NA BASEN PODCZAS FERII
     

W drugim tygodniu ferii zimowych w naszej szkole była możliwość skorzystania z różnych zajęć.  13 lutego grupa uczniów od klasy O do VI pod opieką pań Edyty Kasprzyk i Krystyny Kasprzyk udała się na  krytą pływalnię w Nowym Sączu. Jak stwierdziła Gabrysia z klasy II „to był najlepszy dzień ferii”. Zabawa na basenie była bardzo udana.

Więcej… dodano dn. 06.03.14
 
Spotkanie z małymi widzami
      

W dniu 26 lutego grupa teatralna „Dwudziestki” wraz z opiekunami odwiedziła „Domowe Przedszkole” znajdujące się przy ulicy Traugutta z przedstawieniem pt. „Kot w butach”.

 

Więcej… dodano dn. 05.03.14
 
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
     

Kacper Urbański z klasy Va srebrnym medalistą w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 

Więcej… dodano dn. 03.03.14
 
Koncert - ŁÓDZKIE TRIO ,,ZŁOTA TRĄBKA”
     

Dla klas 0-3 zespół przedstawił program pt. ,,Ulubione przeboje naszych milusińskich”.
Poprzez zabawy z instrumentami oraz prezentację ogólnie znanych utworów muzyki klasycznej, rozrywkowej, latynoamerykańskiej, muzycy wprowadzili maluchy w  zaczarowany świat muzyki.

Klasy 4-6 uczestniczyły w programie pt. ,, Z muzyką przez świat”.

Więcej… dodano dn. 01.03.14
 
Turniej sportowy przedszkolaków w SP 20
       W dniach od 24 do 26 lutego 2014 roku w godzinach dopołudniowych w auli Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą sądeckich przedszkolaków.  
Więcej… dodano dn. 01.03.14
 
W ferie, w szkole też się działo!
      W naszej szkole  nauczyciele zadbali o to, aby ich podopieczni  nie nudzili się w ferie zimowe. Od 10-14 lutego na terenie szkoły odbywało się wiele ciekawych zajęć, które cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci. 
Więcej… dodano dn. 24.02.14
 
Feryjny konkurs tenisa stołowego
        11 lutego odbył się szkolny konkurs tenisa stołowego zorganizowany przez panią Joannę Treit
Więcej… dodano dn. 21.02.14
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.