Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Dzień Ucznia
     

Nadszedł upragniony dzień przez każdego ucznia – Międzynarodowy Dzień Ucznia. Czwartek 17 listopada wywołał u wszystkich uśmiech i zadowolenie. Nie było pytania, testów czy odpytywania. Składamy Wam, Drodzy Uczniowie, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta i życzymy dalszych sukcesów w nauce. 

 

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dzień Postaci z bajek
 

„Dziś jest wielkie święto bajek.

Żadna w książce nie zostaje:

idą sobie leśną drogą,

by w to święto pobyć z Tobą.”

Więcej… dodano dn. 17.11.16
 
Żeby Polska była Polską

11 Listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem  "Pociąg do wolności".
 

        W historii Polski tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze dla Polaka,
pozostał Dniem Niepodległości.     

 

Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
ODBLASKOWA SZKOŁA
     

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w akcji promowania noszenia odblasków wśród mieszkańców pobliskiego osiedla. Rozdawali odblaski wraz z informacją o udziale szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA oraz znaczeniu posiadania odblasków dla życia zdrowia pieszych.

 

Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
Reprezentanci Nowego Sącza na Mistrzostwach Świata IDO w Graz 19-23.10.2016r. wytańczyli marzenia.
      Jest mi niezmiernie miło przekazać Państwu najświeższe informacje o sukcesach tanecznych na Mistrzostwach Świata w Hip Hopie, Breakdance i Electic Bogie , które odbyły się w Graz 18-23.10.2016r. Nowy Sącz reprezentowali licencjonowani  tancerze centrum Tańca ADeeM Anity i Dariusza Migacz. Młodzi tancerze uzyskali bardzo dobre wyniki.

 

Więcej… dodano dn. 31.10.16
 
Ślubowanie klas pierwszych.
       

13 października 2016 roku to ważna data dla ucznów klas pierwszych, tego dnia bowiem odbyło się uroczyste Ślubowanie. Na tą uroczystość zaproszeni zostali liczni goście: dyrektor szkoły pani Hanna Śpiewak, wicedyrektor pani Maria Tokarczyk i Małgorzata Olszyńska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Lachor, Inspektor Wydziału Edukacji pani Halina Wiśniowska, panie wychowawczynie z zerówek oraz Rodzice. 

Więcej… dodano dn. 21.10.16
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
      W dniu 13.10. 2016 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie z różnych klas, pod kierownictwem Pani mgr M. Matusik, Pani mgr Justyny Kuciel, Pani mgr M. Boczar i Pani mgr Gabrysi Gadziny. Były to scenki z życia szkoły, okraszone szczyptą humoru.

 

Więcej… dodano dn. 13.10.16
 
Dzień Głośnego Czytania
     

W bieżącym roku, po raz 15-ty, w dniu 29 września obchodziliśmy święto głośnego czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki!
Dzień ten, to okazja do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania. 

 

Więcej… dodano dn. 30.09.16
 
Rajd klas szóstych
      13.09.2016 roku uczniowie klas szóstych uczestniczyli po raz siódmy w Szkolnym Rajdzie Turystycznym. Tym razem udaliśmy się do Lasku Falkowskiego. Celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej, integracja klas szóstych, poznawanie przyrody.
Więcej… dodano dn. 15.09.16
 
POWITANIE SZKOŁY
    

W dniu 31 sierpnia 2016 roku w Naszej Szkole odbyło się uroczyste Miejskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017. Uczniowie klas młodszych wraz z chórem szkolnym przygotowali piękną akademię, podczas której nie tylko żegnali wakacje i z radością witali nadchodzący rok szkolny, ale i także odwołali się do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku.

W dniu 31 sierpnia 2016 roku w Naszej Szkole odbyło się uroczyste Miejskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017. Uczniowie klas młodszych wraz z chórem szkolnym przygotowali piękną akademię, podczas której nie tylko żegnali wakacje i z radością witali nadchodzący rok szkolny, ale i także odwołali się do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku

Więcej… dodano dn. 06.09.16
 
ROK SZKOLNY

2015/2016

dodano dn. 30.08.16
 
Przedstawienie anglojęzyczne "Changing places".
       

20 czerwca uczennice klasy VI c zaprezentowały przedstawienie anglojęzyczne, które przygotowały na dodatkowych zajęciach języka angielskiego pod okiem pani M. Opoki. Występ przeznaczony był dla koleżanek i kolegów z klas VI.

Więcej… dodano dn. 23.06.16
 
Gratulujemy 100% frekwencji!!!
     

Piotr Bryja uczen klasy 4b nie opuścił ani jednego dnia w szkole!
Gratulujemy 100% frekwencji!!!

dodano dn. 22.06.16
 
Zajęcia rewalidacyjne
      W ramach zajęć rewalidacyjnych uczniowie uczą się samodzielności w życiu codziennym. Podczas zajęć prowadzonych przez Panią Wioletę Brdej Tomek robił samodzielnie zakupy.
Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS III ­– IV z okazji DNIA DZIECKA.
     

 Turniej odbył się 31.05.16 (wtorek) na boisku trawiastym przy Szkole Podstawowej nr.20 w Nowym Sączu. Swój udział zgłosiło 7 klas, które zostały przydzielone do dwóch grup : cztero i trzy drużynowych. W grupie A znalazły się: 4b, 4, 3c i 3a, a w grupie B: 4c, 3d i 3b. Grano systemem każdy z każdym, 2 x 10 min. Rozgrywki odbyły się na trzech równoległych boiskach. 

 

Więcej… dodano dn. 03.06.16
 
Obchody Święta Szkoły
      Uczniowie przedszkoli, zerówek i klas I – III obchody Święta Szkoły rozpoczęli już dzień wcześniej. Specjalnie z myślą o nich została przygotowana inscenizacja baśni pt „Kopciuszek”.
Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
20-tka świętuje
     

W dniu 25.05.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu uroczyście obchodzono Święto Szkoły. Po uczestnictwie w mszy świętej uczniowie klas IV – VI mieli możliwość obejrzenia niesamowitego koncertu pod hasłem „Możesz wszystko”. Na scenie zaprezentowali swoje talenty wokalne jak i taneczne uczniowie oraz absolwenci szkoły.

Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
Konstytucja 3 maja
     

Dnia 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta flagi i ustanowienia konstytucji      3 maja.

W wyjątkowych kostiumach z epoki uczniowie odegrali krótka scenkę – co zrobił król August Poniatowski gdy okazało się, że’’ pomoc sąsiedzka’’ doprowadziła do zniknięcia naszego kraju. Wśród śpiewów pieśni patriotycznych i informacji o symbolach Polski – godle, fladze i hymnie państwowym nie zabrakło odniesień do patriotyzmu dzieci w dzisiejszych czasach.

 

 

Więcej… dodano dn. 05.05.16
 
Little Red Riding Hood
     

Ciekawym wydarzeniem artystycznym w naszej szkole było wystawienie przez uczniów klas I-III przedstawienia teatralnego w języku angielskim pt. ”Czerwony Kapturek”. Spektakl miał miejsce 14 kwietnia br. i przedstawiał tradycyjną historię Czerwonego Kapturka. 

 

Więcej… dodano dn. 20.04.16
 
ZAJĘCIA KÓŁKA TECHNICZNEGO
      Prezentujemy najnowsze prace uczestników kółka technicznego. Dołączyli do nas uczniowie klas 3 i radza sobie świetnie. Zobaczcie ich najnowsze dzieła !!!
Więcej… dodano dn. 19.04.16
 
Nowe prace dzieci z kółka technicznego.
    

Prezentujemy biżyterię wykonana przez: Gabrysię Kłosowicz, Anię Skuzę i Edytkę Bryłę.

Oglądajcie i podziwiajcie talent dziewczyn !!!

Więcej… dodano dn. 08.04.16
 
Zerówki w teatrze
      

W poniedziałek 29 lutego, dzieci z oddziałów 0A,0b i 0C, oglądały w Miejskim Ośrodku Kultury przedstawienie  pt.,, Kopciuszek’’. Sztuka przygotowana została przez młodzież z Zespołu Szkół nr1 w Nowym Sączu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i ciekawością oglądały sztukę reagując w sposób bardzo spontaniczny na sytuacje, które rozgrywały się na scenie. Swoje wrażenia ze spektaklu odzwierciedliły w wykonanych pracach plastycznych.

Więcej… dodano dn. 08.03.16
 
Zajęcia reawalidacyjne
     Zajęcia rewalidacyjne z Panią Wiolą Brdej
Więcej… dodano dn. 03.03.16
 
Lekcja przyrody - Fauna i flora mórz i oceanów
        Dnia 25 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać okazy roślin i zwierząt reprezentujących rejony raf koralowych i basenu Morza Śródziemnego. Fauna i flora mórz i oceanów  została zaprezentowana przez ich kolekcjonera pana Stanisława Janturę z Chęcin. 
Więcej… dodano dn. 29.02.16
 
Zajęcia chóru szkolnego
            Na zajęciach chóru szkolnego dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Przede wszystkim zajmujemy się przygotowaniem utworów na różnorodne uroczystości szkolne. Jest to bardzo ciężka, ale i przyjemna praca. Ponadto, ćwiczymy swój oddech i dykcję, żeby śpiewać dłuuuuugo i wyraźnie. Na poniżej zamieszczonych zdjęciach przedstawiamy niektóre ćwiczenia oddechowe (utrzymywanie piórka w powietrzu, kartki na ścianie) oraz ćwiczenia dykcyjne (czytanie słów i fraz z korkiem). Jeśli masz ochotę na wspólną pracę i zabawę, możesz dołączyć do Nas! Spotykamy się w każdą środę w godzinach 14:30 – 15:15 w sali 16. Czekamy na Ciebie!!!

Nauczyciele prowadzący: mgr Dorota Barczyk, mgr Beata Dobosz, mgr Justyna Kuciel

Więcej… dodano dn. 26.02.16
 
Świetlicowe walentynki
        14 lutego wspominaliśmy św. Walentego, patrona wszystkich zakochanych.
Nasza świetlica również odczuła klimat tego święta.

W dniach poprzedzających walentynki podopieczni świetlicy wykonali szereg plag plastycznych. Część z nich zdobi naszą świetlicę. 15 lutego każdy z naszych wychowanków otrzymał od nas specjalny walentynkowy prezent – lizaka z serduszkiem!

Więcej… dodano dn. 23.02.16
 
Dzień kota na świetlicy
       17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota.
W tym dniu poświęciliśmy dużo uwagi naszym domowym zwierzakom
!

Dzieci, które uczęszczają na naszą świetlicę wykonały prace plastyczne o kotach. Dzięki specjalnym wzorom każdy podopieczny mógł z papieru wykonać własnego kotka, który przyozdobił naszą gazetkę szkolną. Dzieci otrzymały także specjalne kolorowanki z kotami. Dzieła naszych podopiecznych przyozdobiły naszą świetlicę! 

 

Więcej… dodano dn. 23.02.16
 
Zajęcia indywidualne z języka angielskiego
      Na zajęciach indywidualnych z języka angielskiego działania zaplanowane są tak, aby indywidualnie wspomagać rozwój uczniów. Wykonywane są projekty, zadania i ćwiczenia dostosowane do możliwości intelektualnych uczniów objętych nauczaniem indywidualnym. Często wykorzystywane są techniki plastyczne i elementy edukacji muzycznej. 
Więcej… dodano dn. 23.02.16
 
Zawody sportowe - narciarstwo
    

   Dnia 03.02 2016 w Cieniawie odbyły się zawody powiatowe w narciarstwie alpejskim.

   Na ostatnim;-))) śniegu, troszkę w deszczu, nasi uczniowie rywalizowali  z innynm o najlepsze miejsca na podium.

Więcej… dodano dn. 19.02.16
 
EURONET 50/50 W NASZEJ SZKOLE
            W ramach projektu EURONET 50/50 dotyczącego oszczędzania energii w naszej szkole został powołany zespół do spraw oszczędzania energii, w skład którego wchodzi kilku uczniów z klasy IVa i VIa. Uczniowie, aby przybliżyć społeczności szkoły kwestie oszczędzania energii wykonywali plakaty informujące o projekcie EURONET 50/50. 
W swoich pracach podawali proste sposoby na zaoszczędzenie energii w szkole. Jednym z pomysłów było wykonanie nad włącznikami światła naklejek przypominających o wyłączaniu światła.
Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
ZAJECIA KÓŁKA TECHNICZNEGO!
     

 Uczestnicy kółka technicznego uczą się wykonywać biżuterię. Potrafią juz wykonać wiele nowych modeli. Ich prace można obejrzeć na zdjeciach. Zachecamy  wszystkich chętnych do udziału w kółku.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
ZABAWA KARNAWAŁOWA !!!
     

3 lutega 2016 r. uczniowie klas 4-6 bawili sie na zabawie karnawalowej. Wielu uczniów przebrało się lub założyło maski. Królową balu została Edytka Bryła z klasy 4b, a królem - Paweł Kurzępa z klasy 4a.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
Bal karnawałowy
      Zgodnie z tradycją 3 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci przedszkolnych oraz klas 1-3. Tańce i zabawy prowadzili animatorzy z findacji SURSUM CORDA. Za co serdecznie dziękujemy. O dekorację sali i zgodną zabawę zatroszczyli się nauczyciele, a o piękne przebrania dzieci niezastąpieni rodzice. Radości, uśmiechu i zabawy było co niemiara!!!! Zobaczcie sami. 
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
KOLĘDA MISYJNA 2015/16
    

Już od kilkunastu lat uczniowie z naszej szkoły angażują się w dzieło pomocy misjom. Także i teraz nie pozostali obojętni na potrzeby swoich rówieśników. Tym razem pomagali dzieciom w Burkina Faso, Kamerunie, Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej,  Boliwii, Brazylii, Kazachstanie, na Jamajce i na Madagaskarze.


Z naszej szkoły kolędowało aż 78 dzieci podzielonych na 13 grup. 

Więcej… dodano dn. 01.02.16
 
Kolędowanie po angielsku
     

14 stycznia odbył się w naszej szkole koncert kolęd anglojęzycznych. Wystąpili w nim uczniowie klas drugich, trzecich i szóstych.

 

Więcej… dodano dn. 15.01.16
 
Przedstawienie teatralne „Christmas Eve”
     

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dnia 17 i 18 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie świąteczne w wersji angielskiej pt. „Christmas Eve”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy I a, I b, I c, I e, którzy uczęszczają na zajęcia koła języka angielskiego oraz II a, ucznia klasy III c i chóru szkolnego.

Więcej… dodano dn. 05.01.16
 
Św. Mikołaj w Cechu Rzemiosł Różnych
     

Pewnego grudniowego dnia w Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu pojawił się Święty Mikołaj.

Towarzyszyły mu uczennice naszej Szkoły, które swoim śpiewem uświetniły uroczyste wręczanie prezentów. Mikołaj również im zrobił niespodziankę, obdarowując je drobnymi upominkami.

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
PRZYGOTOWANIE DO ŚWIAT !!!
     

Juz niedługo Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 5b i 5c na zajeciach technicznych haftowali kartki świateczne, które zostaną przez samorząd uczniowski rozesłane do naszych "przyjaciół" z życzeniami.

   Uczniowie klasy 5b zajeli II miejsce w konkursie "Moda na odblaski". 

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
KÓŁKO TECHNICZNE
    

Nauczyliśmy się już robic kolczyki. Teraz uczymy się wykonywać branzoletki z koralików oraz branzoletki ze sznurka techniką - makrama. Ostatnio dołączył do nas nowa koleżanka - Gabrysia.

 Wszystkich chętnych do prac ręcznych i nauki wykonywania biżuterii zapraszamy !

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
„BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY"
     

W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się finał III edycji kampanii „BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY”. Dzieci z sześciu szkół podstawowych zaprezentowały pokaz mody, który oceniało jury.Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.