Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Rok szkolny

2020/2021

dodano dn. 02.09.21
 
2a zima
       

Dzieci z klasy 2a wybrały się na podwórko, podzieliły się na 2 drużyny- chłopców i dziewczynek. Rywalizowały między sobą lepiąc arcydzieła ze śniegu. Drużyna dziewczynek ulepiła bałwana, chłopcy ulepili żółwia z topniejącym bałwanem. Następnie wspólnie odbijali Aniołki na śniegu.

Kolejnego dnia korzystały z uroków zimy zjeżdżając na ślizgach z osiedlowej górki. Radości było co niemiara.

Więcej… dodano dn. 02.02.21
 
"Kartka dla Seniora"
     

Klasa 2a tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wykonała kartki dla zaprzyjaźnionego Klubu Seniora z Roztoki. Dzieci samodzielnie wykonały kartki , przesłały je na platformę classroom. Kartki zostały wysłane do Seniorów. Te drobne upominki sprawiły wiele radości i uśmiechu w codziennym życiu Seniorów.

 

Więcej… dodano dn. 11.01.21
 
Klasa 1 d - pasowanie na ucznia.
Więcej… dodano dn. 26.10.20
 
Klasa 1 c - pasowanie na ucznia.
Więcej… dodano dn. 23.10.20
 
Klasa 1 b - pasowanie na ucznia.
Więcej… dodano dn. 23.10.20
 
Klasa 1 a - pasowanie na ucznia.
Więcej… dodano dn. 23.10.20
 
E lekcja. Spotkanie z Barbarą Gawryluk
       

W ostatni piątek 09.10.2020 klasa 3a wzięła udział w spotkaniu on line organizowanym przez sądecką biblioteką z Panią Barbarą Gawryluk. Pisarka pisze książki o dzieciach, zwierzętach dla dzieci. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, dzieci mogły zadawać pytania, aktywnie włączać się w rozmowę. Pani Barbara przedstawiała swoje najnowsze książki.

Więcej… dodano dn. 12.10.20
 
Rok szkolny

2019/2020

dodano dn. 16.08.20
 
Pomagamy bezdomnym psom
 

Uczennice z klasy 7c Maria Tomasik i Zuzanna Jaskółka zorganizowały zbiórkę żywnosci i akcesorii dla bezdomnych piesków ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. Wszystkim darczyńczom serczecznie dziękujemy.

 

Więcej… dodano dn. 22.06.20
 
Szóstoklasiści na zajęciach w PBW
    

       24 lutego 2020 r. uczniowie klasy 6d po raz kolejny udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, aby wziąć udział w zajęciach poświęconych technikom szybkiego i skutecznego uczenia się oraz zapamiętywania. Szóstoklasiści dowiedzieli się, czym są mnemotechniki i jak wykorzystywać je na co dzień. Ćwiczenia przez nich wykonywane nie tylko rozwijały umiejętność zapamiętywania, tworzenia historyjek czy dostrzegania relacji, ale też odkrywały schematy, według których pracuje ludzki mózg.

 

Więcej… dodano dn. 26.02.20
 
Dzień nauki.
     

19.02 obchodzimy dzień nauki. Klasa 1 a  zabawiła się w naukowców. Dzieci miały okazję samodzielnie  zrobić i sprawdzić zjawiska jakie po sobie następują.  Dzieci miały wiele radości, a ciekawość dalszego przebiegu zajęć towarzyszyła im cały czas.

 

Więcej… dodano dn. 20.02.20
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie I c
       

„Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom,

zdrowia, pomyślności,

uśmiechu na co dzień i dużo radości”.

Takie i inne życzenia złożyły kochanym  Babciom i Dziadkom wnuczęta z klasy I c.

Więcej… dodano dn. 10.02.20
 
Warsztaty Fryzjerskie
     

W dniu 03.02.2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 20 dziewczynki z klasy 5 c brały udział w warsztatach kosmetyczno-fryzjerskich Spotkanie to w naszej szkole zorganizował w porozumieniu z Panią Dyrektor mgr Hanną Śpiewak – Chłopkiewicz nauczyciel wychowania fizycznego pan mgr Łukasz Bołoz.

Więcej… dodano dn. 10.02.20
 
KULIG KLASY 5 C, 5 D ZE SZCZAWNIKA NA WIERCHOLĘ.

     

Dnia 17.01.2020 roku klasy 5 c i 5 d brały udział w szkolnej wycieczce, kuligu uczniowie  przejazd zaczęli ze Szczawnika, malowniczą, górską trasą saniami do Bacówki nad Wierchomlą (duże sanie za którymi dołączone były małe 3 osobowe saneczki). Pod  zadaszoną  wiatą  odbyło  się  ognisko z pieczeniem  kiełbasek uczniowie mieli zapewnioną gorącą herbatę. Dużą atrakcją dla uczniów były także zabawy ruchowe  na  śniegu.  

Więcej… dodano dn. 20.01.20
 
Klasy 3b i 3c na kuligu
    

16.01.2020 klasy 3bi 3c pojechały na kulig do Regietowa. Ponieważ u nas nie ma śniegu,  to zabawa na śniegu sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Dla niektórych uczniów był to pierwszy, prawdziwy kulig. Po świetnej zabawie na świeżym powietrzu, własnoręcznie upieczona kiełbasa smakowała wyśmienicie. Szkoda, że musieliśmy wracać.

Więcej… dodano dn. 17.01.20
 
„W karnawale czas na bale”- czyli zabawa karnawałowa w 1d
     

15 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa.  Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Szkolna aula wyglądała inaczej niż na co dzień, ponieważ zamieniła się w prawdziwą, kolorową salę balową. W tym dniu w klasie 1d można było spotkać  między innymi Spidermana, Batmana, żołnierza, policjanta, piłkarzy... Były również księżniczki, czarownica, baletnica i wiele innych barwnych postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał dzieciakom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tegoroczna zabawa karnawałowa w zdecydowanie należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

Więcej… dodano dn. 17.01.20
 
2c Spotkanie z Mikołajem
     

Nas również odwiedził Mikołaj. Dostaliśmy wspaniałe prezenty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 08.01.20
 
Dzień Postaci z Bajek w 2c
       

W tym dniu każdy z nas wcielił się w ulubioną postać bajkową. Było wesoło i kolorowo. Dobrze się bawiliśmy.

Więcej… dodano dn. 08.01.20
 
Wigilia w 1d.
     

20 grudnia, czyli tuż przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy 1d po raz pierwszy w swoim gronie mogli przeżywać wigilię klasową. Wszyscy odświętnie ubrani na początku wyjątkowej uroczystości wysłuchali fragmentu Pisma Świętego, które przeczytała Pani wychowawczyni, następnie łamiąc się opłatkiem złożyli sobie świąteczne życzenia. Po uroczystej i bardziej oficjalnej części, wszyscy zasiedli do pięknie przybranego stołu i tradycyjnych dań, które przygotowali rodzice. Po posiłku wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i poznane pastorałki. W tym dniu panowała w klasie wyjątkowa atmosfera, którą dzieci na pewno zapamiętały na dłuższy czas.

Więcej… dodano dn. 07.01.20
 
Wigilia w klasie 2c
     

Spotkanie wigilijne w klasie 2c. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 20.12.19
 
Kino 6d i warsztaty z robienia pizzy
     

19 grudnia uczniowie klasy 1d, udali się na krótką, ale jakże przyjemną wycieczkę do kina 6d, a także na warsztaty z robienia pizzy. Pierwszym punktem było kino i oglądanie dwóch filmów o tematyce świątecznej w specjalnych okularach. Śmiechu było co niemiara, ponieważ fotele, na których siedzieli uczniowie od czasu do czasu się poruszały, pryskała woda i wiał przyjemny wiaterek. 

Więcej… dodano dn. 20.12.19
 
Tkacze z 2b.
     

Poznając dawne zawody, które już są bardzo mało popularne uczniowie 2b postanowili zamienić się w tkaczy. Rodzice pomogli uczniom wykonać krosna, natomiast sami uczniowie rozpoczęli wspaniałą zabawę i pracę z włóczką...

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
Wycieczka kl. 2a i 2b do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
       

 8 listopada uczniowe wybrali się do Dziedzictwa Huty Szkła. Poznali proces tworzenia przedmiotów szklanych, malowali własnoręcznie świąteczną bombkę i wykonali szklany medalion. Oglądali też piękną wystawę przedmiotów szklanych. Następnym punktem wycieczki był Biecz - małe piękne miasteczko, a w nim muzeum i lochy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
Zajęcia z koła przyrodniczego.
     

Od września uczniowie klasy 2b uczestniczą w zajęciach koła przyrodniczego. Poprzez doświadczanie i szukanie odpowiedzi w okolicy poznają tajemnice naszej przyrody.

Więcej… dodano dn. 16.12.19
 
Dzień postaci bajek w 2b.
     

Królewny, tygrysy, kotki, roboty, rycerze, kowboje, syrenki i wiele innych bajkowych postaci zjawiło się 2b w Dniu Postaci z Bajek. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 16.12.19
 
Klasa 2b na wycieczce w Bochni.
     

03 grudnia klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Kopalini Soli w Bochni. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: zwiedzanie kopalni, dyskoteka, warsztaty plastyczne, teatrzyk oraz spotkanie ze świętym Mikołajem!!!

Więcej… dodano dn. 16.12.19
 
2b w Bibliotece Pedagogicznej
       

Od listopada klasa 2b uczestniczy w cyklu zajęć organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną pt.: "Woda".  Aby zobaczyć,  jak przebiegły pierwsze zajęcia, zapraszamy do galerii. 

Więcej… dodano dn. 16.12.19
 
Dzień Tradycji- 1d
     

10 grudnia dzieci z klasy 1d, przebrane w piękne stroje z XIX wieku, brały udział w szkolnej uroczystości- Dniu Tradycji. W tym dniu zajęcia były bardzo wyjątkowe. Na początku wspólnie całą klasą zdobione były pomarańcze goździkami, przy odświętnym stole popijana była herbatka z pięknej porcelanowej zastawy, a także odbyła się degustacja ciasteczek. Następnie uczniowie wraz z wychowawczynią przenieśli się na szkolny hol, gdzie mogli posłuchać wielu ciekawostek na temat tradycji bożonarodzeniowych, a także bajki pt. „Dziewczynka z zapałkami”, czytanej przez pana Łukasza Połomskiego. Na koniec uczniowie udali się na piękny bożonarodzeniowy koncert, który wprowadził ich w świąteczny nastrój.

Więcej… dodano dn. 16.12.19
 
"Spotkanie u pradziadka"
     

10 grudnia w całej szkole obchodzone w szkole było "Spotkanie u pradziadka" w ramach Dnia Tradycji.  Uczniowie 2b aktywnie w tym święcie uczestniczyli. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 13.12.19
 
2c „ Święto Tradycji”
     

10 grudnia nasza klasa brała udział w Święcie Tradycji, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Herbatka u pradziadka”.  Było wspólne picie herbaty, coś słodkiego do herbatki,  ale również słuchanie bajki oraz wykonanie ozdób świątecznych.

Więcej… dodano dn. 11.12.19
 
Dzień Tradycji w klasie V fi.
     

10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Tradycji pod hasłem: "Herbatka u pradziadka".  Uczniowie klasy V fi zakładając stroje z epoki przenieśliśli się w tym dniu  do XIX w. W wyjątkowym klimacie wykonywali  ozdoby choinkowe, pomarańcze z goździkami oraz uczestniczyli we wszystkich atrakcji przygotowanych w tym nietypowym dniu nauki. Basia, Martynka i Justynka reprezentowały klasę podczas wspaniałego koncertu przygotowanego przez panią Ewę Janys.

Więcej… dodano dn. 10.12.19
 
Mikołajki- klasa 1d
     

6 grudnia do uczniów klasy 1d przyszedł wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Dzieci bardzo serdecznie przywitały wspaniałego gościa wesołymi piosenkami. Było wiele radości. Mikołaj dla każdego dziecka przyniósł pięknie zapakowany prezent.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni i serdecznie podziękowali  Mikołajowi  za przybycie.                                                                  To był wspaniały dzień!

Więcej… dodano dn. 09.12.19
 
STRAŻ MIEJSKA W KLASIE I C
     

W dniu 6 listopada do naszej klasy przyszli pracownicy Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ćwiczyliśmy prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Wszyscy otrzymali znaczki odblaskowe. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 02.12.19
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I ANDRZEJKI W KLASIE I C
     

W dniu 20 listopada w naszej klasie było bardzo wesoło. Tego dnia przebraliśmy się wszyscy w postacie z bajek, a dodatkowo mieliśmy jeszcze wróżby andrzejkowe.

 

Więcej… dodano dn. 02.12.19
 
Andrzejki w klasie 1d
     

Dnia 28 listopada uczniowie klasy 1d brali udział w klasowej zabawie andrzejkowej. Wychowawczyni klasy przygotowała tradycyjne andrzejkowe wróżby, natomiast rodzice zatroszczyli się o smaczny poczęstunek. Dzieci były zachwycone tym wydarzeniem! Wszyscy z uśmiechem podchodzili do tych nietypowych zabaw, które na pewno pozostaną im w pamięci przez dłuższy czas.

Więcej… dodano dn. 29.11.19
 
6d z wizytą w Krośnie i Jaśle
    

      21.11.2019 r. uczniowie klasy 6d wybrali się na wycieczkę do Krosna i Jasła. Najpierw odwiedzili krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym poznali proces tworzenia szklanych przedmiotów oraz historie tamtejszych hut. Mieli również okazję własnoręcznie, za pomocą farb akrylowych i brokatów, ozdobić świąteczną bombkę, a także pod okiem fachowców, przy użyciu specjalnej pieczęci, wykonać pamiątkowy szklany medalion.

           

Więcej… dodano dn. 25.11.19
 
Pasowanie na czytelnika w klasie 1d
     

15 listopada uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią odwiedzili bibliotekę szkolną. Na początku uczennice starszych klas zaprosiły uczniów do obejrzenia krótkiej inscenizacji na temat książek. Następnie pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, pokazała biblioteczne ciekawostki, a także zwróciła uwagę na rodzaje książek, które mogą interesować pierwszaków. Następnie odpowiedziała na różnorodne pytania dzieci i objaśniła najmłodszym czytelnikom zasady korzystania z biblioteki. Potem każdy uczestnik spotkania został pasowany na czytelnika, otrzymał kartę czytelniczą i mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Więcej… dodano dn. 21.11.19
 
Straż miejska z wizytą w klasach 1a i 1d
     

 

5 listopada klasy 1a i 1d odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli nam o swojej pracy, ale przede wszystkim zwrócili uwagę, jak należy się zachowywać na ulicy, aby czuć się bezpiecznie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o bezpiecznej drodze do szkoły. Miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat znaków drogowych, a także, jak należy przechodzić przez jezdnię. Na koniec prelekcji wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe odblaski, które przyczepili do swoich plecaków.

Więcej… dodano dn. 07.11.19
 
Klasa V C PAMIĘTA!!!
     

Dnia 31 października 2019 roku uczniowie klasy V C wraz z wychowawcą mgr Łukaszem Bołoz odwiedzili grobowiec rodziny Miczyńskich oraz pomnik majora Henryka Sucharskiego. 

W planie przedświątecznego wyjścia było posprzątanie miejsc pamięci poprzez zebranie liści, wypalonych zniczy, wspólna modlitwa za zamarłych. Ważnym celem było także przybliżenie historii odwiedzanych miejsc, każdy uczeń zapalił przyniesiony przez siebie znicz.

Więcej… dodano dn. 04.11.19
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.