Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Rok szkolny

2019/2020

dodano dn. 16.08.20
 
"Spotkanie u pradziadka"
     

10 grudnia w całej szkole obchodzone w szkole było "Spotkanie u pradziadka" w ramach Dnia Tradycji.  Uczniowie 2b aktywnie w tym święcie uczestniczyli. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 13.12.19
 
STRAŻ MIEJSKA W KLASIE I C
     

W dniu 6 listopada do naszej klasy przyszli pracownicy Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ćwiczyliśmy prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Wszyscy otrzymali znaczki odblaskowe. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 02.12.19
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I ANDRZEJKI W KLASIE I C
     

W dniu 20 listopada w naszej klasie było bardzo wesoło. Tego dnia przebraliśmy się wszyscy w postacie z bajek, a dodatkowo mieliśmy jeszcze wróżby andrzejkowe.

 

Więcej… dodano dn. 02.12.19
 
6d z wizytą w Krośnie i Jaśle
    

      21.11.2019 r. uczniowie klasy 6d wybrali się na wycieczkę do Krosna i Jasła. Najpierw odwiedzili krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym poznali proces tworzenia szklanych przedmiotów oraz historie tamtejszych hut. Mieli również okazję własnoręcznie, za pomocą farb akrylowych i brokatów, ozdobić świąteczną bombkę, a także pod okiem fachowców, przy użyciu specjalnej pieczęci, wykonać pamiątkowy szklany medalion.

           

Więcej… dodano dn. 25.11.19
 
Klasa V C PAMIĘTA!!!
     

Dnia 31 października 2019 roku uczniowie klasy V C wraz z wychowawcą mgr Łukaszem Bołoz odwiedzili grobowiec rodziny Miczyńskich oraz pomnik majora Henryka Sucharskiego. 

W planie przedświątecznego wyjścia było posprzątanie miejsc pamięci poprzez zebranie liści, wypalonych zniczy, wspólna modlitwa za zamarłych. Ważnym celem było także przybliżenie historii odwiedzanych miejsc, każdy uczeń zapalił przyniesiony przez siebie znicz.

Więcej… dodano dn. 04.11.19
 
Klasa 3b na spotkaniu z pisarką Anną Onichimowską
    

      W dniu 23 października klasa 3b z wzięła udział w spotkaniu z pisarką, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki była pani Anna Onichimowska, polska autorka poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszy filmowych i teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Pisarka za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia literackie w Polsce i za granicą, a w latach 1995–2003 była przewodniczącą polskiej sekcji IBBY.

 

Więcej… dodano dn. 03.11.19
 
Klasa I c i I b na wycieczce w Barcicach.
     

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki integracyjnej klasy I c i I b do Barcic, która odbyła się 15 października 2019r.

Więcej… dodano dn. 29.10.19
 
Klasa I c w poszukiwaniu swoich zainteresowań.
     

Karate, tenis, taniec, programowanie??? O tym, co nas naprawdę interesuje mogliśmy się przekonać podczas zajęć pokazowych, które odbyły się w naszej szkole.

Więcej… dodano dn. 29.10.19
 
Klasa 5Ai i 5Fi na Wieży Widokowej

 

      

Pażdziernik to piękny miesiąc zachęcający do wycieczek w góry. Zatem 18.10.2019 r. klasy 5Ai oraz 5Fi wspólnie wyruszyły podziwiać piękne widoki naszych okolic z Wieży Widokowej w Krynicy-Zdroju. Wspaniałe krajobrazy przybrane najpiękniejszymi kolorami jesieni zrobiły na Nas ogromne wrażenie a do tego wszystkiego wysokość z jakiej mogliśmy to wszystko zobaczyć miały niepowtarzalny charakter - 49,5 m wysokości, to jest coś.

Więcej… dodano dn. 27.10.19
 
Wycieczka do Barcic.

 

     

W dniu 16.10.2019 roku klasa 1a i 1d wybrały się na wycieczkę integracyjną do Barcic. Zabawom towarzyszył uśmiech i dobry humor. Dzieciaki bawiły się chustą animacyjną, w berka, grały w piłkę, skakały na trampolinie. Po intensywnej zabawie czekały na nich pyszne kiełbaski i gorąca herbatka. Na samym końcu odwiedziliśmy alpaki i stadninę koni.

Więcej… dodano dn. 25.10.19
 
WYCIECZKA TURYSTYCZNO – EDUKACYJNA W PIENINY KLASY Vc i Vd
     

Dnia 07 października 2019 r. klasy V c i Vd uczestniczyły w wycieczce szkolnej w Pieniny. 

W programie wycieczki było:

 

  • zwiedzanie muzeum przyrodniczego PPN w Krościenku;
  • rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim;
  • spacer po zaporze w Niedzicy;
  • zjazdy torem saneczkowym w Kluszkowcach;
  • ognisko z pieczeniem kiełbasy.
Więcej… dodano dn. 08.10.19
 
Piękna i Bestia
     

18 września klasa 5f i 5b wybrała się doMiejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spektakl "Piękna i Bestia" w wykonani grupy artystycznej MOCNI. Baśń, opartą na tradycyjnych ludowych opowieściach spisanych przez Jeanne Marie Leprince de Beaumont, wyreżyserowała Ewa Janus. Główne postacie pięknie zagrali w większości uczniowie z naszej szkoły. Wszystkim aktorom i pani reżyser należą się wielkie brawa! Czekamy z utęsknieniem na kolejne spektakle.

Więcej… dodano dn. 19.09.19
 
Rok szkolny

2018/2019

dodano dn. 05.09.19
 
1c i 3a na wycieczce w Krakowie
     

Nasi najmłodsi uczniowie oraz ich starsi koledzy wybrali się na daleką wycieczkę - pojechaliśmy aż do Krakowa. W planach było zwiedzanie zoo oraz Kopca Kościuszki. Pogada była wymarzona na taką wyprawę. W zoo przywitało nas mnóstwo egzotycznych zwierząt.  Karmiliśmy zwierzęta w tzw. mini zoo. Był też czas na plac zabaw. Obecnie zoo w Krakowie posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt. Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 11.06.19
 
Sukces uczniów z klasy 3a w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym
    

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci trzecich klas z dziesięciu sądeckich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Maja Witowska (konkurs plastyczny) oraz Jakub Gruszka i Damian Włodarczyk (konkurs czytelniczy).

Więcej… dodano dn. 31.05.19
 
Dzień Zdrowej Żywności w klasie 2a.
      Dzień Zdrowej Żywności w klasie 2a przebiegał bardzo ciekawie. Dzieci robiły pyszne szaszłyki owocowe, uczyły się jak nakrywać stół i go dekorować, miały robione fryzury przez przyszłych fryzjerów, uczestniczyły w zawodach sportowych.a także degustowały potrawy z różnych stron świata.....
Więcej… dodano dn. 21.03.19
 
Dzień Kobiet w klasie 2a.
      Dzień Kobiet w klasie 2a był bardzo uroczystym świętem. Chłopcy  wręczali dziewczynkom tulipany oraz składali życzenia.
Więcej… dodano dn. 13.03.19
 
Na polanie pod kopką, czyli dawne zabawy i zabawki ludowe.
     

Uczniowie klasy integracyjnej 7a  po raz kolejny wzięli udział w zajęciach z cyklu Mała Akademia Folkloru. Zapoznali się z tradycją i kulturą rodzimego regionu, przenosząc się w świat dawnych zabaw i zabawek ludowych. Dowiedzieli  się jak działa terkotka, wrzutka, bacik czy tez wirujący furtok. Na koniec własnoręcznie ozdobili gliniane ptaszki, które skrywają w sobie świergoczącą tajemnicę.

Więcej… dodano dn. 18.02.19
 
Klasa II a na balu.
     Zabawa karnawałowa miała miejsce 5 lutego na aulii szkoły. Dzieci poprzebierane w piękne stroje bawiły się na balu prowadzonym przez wodzireja.
Więcej… dodano dn. 13.02.19
 
Karnawał w III a
    

„Karnawał, karnawał to taniec, zabawa …” I my świetnie bawiliśmy się w czasie „Balu karnawałowego”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 12.02.19
 
Wycieczka, kulig do stadniny koni huculskich „Gładyszów” w Regietowie.
    

Dnia 04.02.2019 roku odbyła się wycieczka, kulig do Regietowa. Na kulig z naszej szkoły pojechały dwie klasy 4 c oraz 4 d.

 Śnieżna, zimowa pogoda dopisała, dzieci były bardzo zadowolone oraz grzeczne wszystkie założone cele udało się zrealizować, opiekunami na wycieczce byli mgr Łukasz Bołoz, mgr Paweł Spicha, mgr Rafał Krok dziękujemy także mamie uczennicy z klasy 4c za pomoc podczas wycieczki.

Więcej… dodano dn. 12.02.19
 
Świąteczny grudzień w klasie 4fi
      Miesiąc grudzień w klasie 4fi zdominowały świąteczne wydarzenia. Rozpoczęło się  kolędowaniem z zespołem Mazowiacy podczas spektaklu "List do św. Mikołaja", a następnie -podczas dwóch kolejnych godzin wychowawczych- wymieną mikołajkowych paczek i klasową wigilią. Na zakończenie w kinie Helios uczniowie obejrzeli filmową świąteczną przygodę.
Więcej… dodano dn. 17.12.18
 
1c - Święto Tradycji.
     

W uroczystości szkolnej „Grudniowe Spotkanie z Tradycją” nasza klasa ubrana w elementy stroju regionalnego ozdabiała pierniki, które upiekła nam mama Kamila G. /dziękujemy!/. Część pierników poszła do degustacji pozostałe wykorzystamy do ustrojenia klasowej choinki. Była też degustacja na holu oraz występ. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej… dodano dn. 12.12.18
 
Mikołaj w klasie 1a
     

 Dnia 6 grudnia 2018 r. w klasie 1A widać było czerwone czapeczki. Uczniowie oczekiwali niecodziennego gościa, który dotarł w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci prezentami. Dzieci odwdzięczyły się wspólnie śpiewając piosenke „A Mikołaj pędzi”. To były radosne chwile. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 12.12.18
 
Spotkanie z Mikołajem 2a
     

Dzieci z klasy 2a otrzymały od Mikołaja prezent, którym były bilety na przedstawienie teatralne pt. ,,Śpiąca królewna " - przygotowanego przez grupę teatralną ,,Cudoki Szuroki" w MOK-U.
Mikołaje na motorach również dotarły do dzieci z klasy i wręczyli paczki pełne niespodzianek.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Andrzejki w klasie 1 A
     

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to- zgodnie z tradycją- św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mieliśmy okazję lać wosk przez dziurkę od klucza, przekłuwać szpilką imiona wybrańców lub wybranek serca, losować zawody i wiele, wiele innych. Konkursy i wróżby przeplatane były szaloną, dyskotekową muzyką. Zabawa była udana. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…..Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Integracyjny koncert zespołu Mazowiacy - 1a
     

W dniu 7 grudnia byliśmy na pięknym Koncercie Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY w PWSZ w Nowym Sączu. Oglądaliśmy spektakl muzyczny " List do Świętego Mikołaja", który wprowadził nas w świąteczną, niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
2B Dzień Tradycji i Mikołaj
     

W tym roku szkolnym przygotowaliśmy kolowe bombki, które zdobią choinki w naszej szkole. Zadbaliśmy też o regionalne elementy naszych ubrań. 6 grudnia przyszedł do nas Mikołaj z prezentami.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
2B - wyróżnienie w kategorii drużynowej w konkursie plastycznym.
     

    W tym roku szkolnym nasza klasa wzięła udział w konkursie plastycznym "Wspomnienia z wakacji". Prawie połowa uczniów wykonała prace plastyczne na ten temat. Byli to: Kacper B., Jaś, Kacper K., Hania, Kacper L.,Roger, Maciek, Alicja, Ania, Zosia. Nasza klasa została wyróżniona. Dostaliśmy dyplom i nagrodę dla całej klasy: wielki wór słodyczy, które dzielimy pomiędzy nas do tej pory.   

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Wycieczka do Bochni klasy I c i III a
     

W dniu 4 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Tam czekało na nas moc atrakcji: dyskoteka, warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem, przedstawienie kukiełkowe oraz zwiedzanie kopalni. Około 250 metrów pod ziemią spędziliśmy 5 godzin. Wszyscy zgodnie stwierdzili: to była super wycieczka!

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
Święto tradycji w 1b
      W tradycji siła - o tym wiedzą uczniowie klasy 1b dzięki szkolnym obchodom Święta Tradycji. Było zdobienie pierniczków, degustacja, oglądanie tańców regionalnych, pokazy rękodzieła. 
Więcej… dodano dn. 07.12.18
 
Ślubowanie w 1b.
      W październiku klasa 1b wraz z innymi klasami pierwszymi brała udział w Ślubowaniu. Była trema, ale dzieci poradziły sobie wspaniale. Pani Dyrektor pasowała wszystkich uczniów. Od tego momentu wszystkie pierwszaki to prawdziwi uczniowie.
Więcej… dodano dn. 07.12.18
 
Dzień Bajkowych postaci w 1b
        W październiku przyszły do klasy wróżki, rycerze, piłkarze, królewny i inne postaci z bajek. Ciekawe czy nas rozpoznacie?
Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
Spotkanie z tradycją 3a
      W dniu 3 grudnia uczestniczyliśmy w szkolnym „Spotkaniu z tradycją”. To był ciekawy dzień!

 

Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
Andrzejki w III a
     

Jak co roku z okazji andrzejek przygotowaliśmy wspólnie kilka wróżb: serduszka z imionami, losowanie zawodów, lanie wosku, wróżba w balonach „Co Cię czeka w przyszłości?”, układanie butów, wróżba liczbowa z daty urodzenia.

Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
Młodzi patrioci
      09 listopada 1b uczestniczyła w szkolnych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do galerii.
Więcej… dodano dn. 06.12.18
 
III A - Opowieści o Indiach
     

Dzięki uprzejmości mamy naszej koleżanki Mai – pani Leokadii, która niedawno wróciła z Indii, mogliśmy wysłuchać ciekawych opowieści o tym kraju, obejrzeć zdjęcia a nawet posmakować tamtejszych słodyczy. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy! 

Więcej… dodano dn. 30.11.18
 
„Czyste powietrze – czysta sprawa”
    

W dniu 26 listopada wolontariusze z Centrum KANA  - Dominika i Adam -  odwiedzili klasę III a. Przeprowadzili dla nas zajęcia dotyczące czystego powietrza. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 26.11.18
 
III a dla Niepodległej
     

10 listopada przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo. W tym dniu braliśmy udział w akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę zawierającą różne ciekawe informacje o naszym kraju, w tym także gry o Polsce, w które chętnie gramy.

Więcej… dodano dn. 15.11.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.