Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Klasa 3c w piekarni.
      W październiku klasa 3c była na wycieczce w piekarni "U Klaczaka". Wycieczka ta pozwoliła uczniom  na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb, poznała zawód piekarza oraz etapy powstawania chleba.
Więcej… dodano dn. 20.11.17
 
3c poznaje Europę.
      Nauka nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie 3c poznając "po swojemu" kraje europejskie.
Więcej… dodano dn. 20.11.17
 
„Kolorowa jesień” – występ i warsztaty jesienne
     

30 października odbył się Dzień Otwarty w klasie 0 A. Nasi mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności, występując przed rodzicami. Dzieci mówiły wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Rodzice podziwiali swoje pociechy. Był to dla wszystkich moment radości i wielu wzruszeń. Po przedstawieniu rodzice usiedli do stolików z dziećmi i wykonywali wspólnie różne cuda z darów jesieni: dyni, kasztanów, żołędzi, szyszek, jarzębiny itp.

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
Kino
     

Klasa 0 A przeniosła się w podróż po niezwykłym świecie kina. Uczniowie wzięli udział w projekcie Akademii Przedszkolaka FILMINEK, organizowanym przez Kino Sokół. Dzieci poznały historię Adama, posiadającego niezwykłe moce, oglądając film „Mała Wielka Stopa”. W szkole uczniowie przygotowali pracę plastyczną „Przyjaciele lasu”, która będzie elementem kalendarza, jaki otrzymają w prezencie na drugim kinowym spotkaniu w grudniu.

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
Poznajemy nowe smaki
     

Klasa 0 A kolejny raz przenosi się do krainy smaków i zapachów. Próbowaliśmy już owoców i warzyw, a teraz nadszedł czas na kosztowanie wykonanych z nich przetworów. Z utworzonej w klasie spiżarni znikają kolejne słoiki. Dzieci chętnie próbują ogórków kiszonych, konserwowych, papryki konserwowej, a także dżemów o różnych smakach oraz soku malinowego.  

Więcej… dodano dn. 10.11.17
 
PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Pierwsze dni listopada to czas, kiedy myślimy o bliskich, którzy odeszli. Wspominamy także tych, którym nasza OJCZYZNA zawdzięcza wolność.

Oddając im hołd, odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze pod pomnikami.

Uczniowie kl. 5a, którym wychowawca przybliżył postać Henryka Sucharskiego – majora piechoty Wojska Polskiego, komendanta Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w kampanii wrześniowej, zapalili znicze pod pomnikiem bohatera.

dodano dn. 09.11.17
 
Powitanie Pani jesieni.
     

„ Idzie, idzie Pani Jesień,

Różne dary w koszu niesie”

 Klasa 0 A przywitała nową porę z wielką radością. Wspólnie wybraliśmy się na teren szkoły i szukaliśmy jej znaków, które zostawiła w zakątkach szkoły. Podczas poszukiwań używaliśmy lupy czy lornetki, a znalezione skarby schowaliśmy do kosza i przynieśliśmy do naszej sali. Dziewczynki dodatkowo przebrały się za Panią Jesień co dodało niesamowitego uroku.

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Bajkoland
     

 W ramach integracji, wzajemnego zapoznania się klasa 0 A udałą się do Sali zabaw Mały Robinson w galerii Szubryt. Dzieci bawiły się zabawkowej kuchni, zjeżały na licznych zjeżdżalniach, wspinały się i walczyły z własnym strachem zdobywając kolejne wysokości toru przeszkód.  Baseny wypełnione kulkami pozwalały na chwilę wytchnienia, odpoczynku i relaksu. 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Kiszenie kapusty
     

Klasa 0 A utworzyła spiżarnię z przetworów przyniesionych z domu. Jednak, aby dzieci miały w tym także swój udział postanowiliśmy samodzielnie ukisić kapustę. Jasiu i Kamil przynieśli kapustę, a Zuzia marchewkę. Dzieci zostały podzielone na grupy i mieszały w misce kapustę z marchewką, na koniec zasypaliśmy ją solą. Po pewnym czasie przełożyliśmy ją do słoików, podpisaliśmy etykiety i czekamy na rezultat… Witamina C będzie nam potrzebna, aby uchronić się przed wirusami.

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Jak smakują owoce i warzywa.
     

Klasa 0 A przeniosła się w świat smaku i zapachu. Pod koniec września poznawaliśmy poszczególne owoce. I warzywa. Dzieci przyniosły różne witaminki zaczarowane pod postacią warzyw i owoców. Na początku prezentowały je, następnie kroiły i degustowały. Nowe i niespotykane smaki sprawiły wielkie zaskoczenie, dzieci same uznały, iż nie należy mówić:

- nie lubię tego, jeśli czegoś nie spróbuję.

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Mali eksperymentatorzy.
     

Klasa 0 A zabawiła się w małych eksperymentatorów, raz w tygodniu staramy się uczyć się przez zabawę. Tym razem jest to nauka przez doświadczenia. Dzieci miały możliwość skonstruowania własnych kolorowych wulkanów, a także zaobserwować co ma większy lub mniejszy ciężar, co unosi się, a co opada na dno wody.

dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia „Ognik”.
      W październiku klasa 0 A wybrała się do straży pożarnej i wzięła udział w zajęciach „Ognik” zajęcia te miały na celu ukazanie bezpośredniego zagrożenia jakie czyha na nas w domu i poznanie możliwości bezpośredniego zaradzenia takim sytuacjom. Strażacy pokazali sprzęt jakim na co dzień dysponują podczas akcji. Dzieci mogły wsiąść do kosza wozu strażackiego, obejrzeć pokaz przygotować do akcji, zjazd na rurze”. Jednak największą atrakcję stanowiło samodzielnie lanie wody z węża strażackiego.
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia w bibliotece.
     

Klasa 0 A co miesiąc uczestniczy w spotkaniach zorganizowanych w Bibliotece osiedlowej. Podczas tych zajęć dzieci poznały bibliotekę, sposób jej funkcjonowania. Miały możliwość przejścia między regałami, zapisania się do biblioteki, uczestniczenia w słuchowisku. Pani czytała książkę, przy której można było się powygłupiać, poskakać, poćwiczyć, a na końcu odpocząć.

 

Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zajęcia plastyczne i matematyczne w klasie 0a
     

Każdego dnia podczas zajęć dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Dzieci zdobywają swoje umiejętności poprzez zabawę, dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym. Uczniowie chętnie podejmują nowe wyzwania i starają się im sprostać. Na poniższych zdjęciach:

  • praca plastyczne portret Pani jesieni
  • poznawanie kształtów figur, tworzenie z nich własnych obrazków- kompozycji
  • Praca plastyczno- techniczna park jesienią
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Klasa 5d na zajeciach technicznych
      Klasa 5d na zajeciach technicznych poznawała podstawowe ściegi krawieckie. 
Zobaczcie jak świetnie sobie poradzili.
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
1b słucha muzyki
       
24 października poznawaliśmy instrumenty strunowe i  perkusyjne. 
 

 

Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
„Obóz wojskowy”
    

W dniach 12 i 13 października 2017 klasy 5b i 5d pod opieką wychowawców: pani Doroty Kubiak, Moniki Konkol oraz Niny Jurkowskiej wzięły udział w „obozie wojskowym”  w Ośrodku nad Durbaszką.

Więcej… dodano dn. 23.10.17
 
Wycieczka klasy 5c i 6b.
      W dniach 9 - 10 października  uczniowie klasy 5c i 6b spędzili 2 dni na obozie wojskowym w schronisku „Pod Durbaszką”. Oprócz podziwiania piękna Pienin mieli możliwość także zapoznać się z podstawowymi zasadami musztry, strzelania z łuku i karabinka pneumatycznego pod czujnym okiem instruktorów „Strzelca”. Bawili się wspaniale!
Więcej… dodano dn. 19.10.17
 
Klasa 3 e w Krakowie
    

2 października wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa.  Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do  Katedry  na Wawelu.  Jednak główną atrakcją dla nas była wspinaczka na wieżę, w której wisi najsłynniejszy polski dzwon- Dzwon Zygmunta.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
„Od ziarenka do bochenka …” -klasa 3 e i 5a w piekarni „ Danek”
    

 We wrześniu  byliśmy z wizytą w piekarni „ Danek”. Wycieczka ta pozwoliła nam  na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza i uważnie śledziliśmy etapy powstania pieczywa.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
Klasa 3 e i 5a w sądeckim ratuszu
     

28 września byliśmy w ratuszu  - w siedzibie władz miasta Nowego Sącza. Zostaliśmy zaproszeni do  pięknej sali obrad.   Z zaciekawieniem  słuchaliśmy opowieści Pani o  historii   ratusza.  Podziwialiśmy malowidła,  na których przedstawione są momenty z historii miasta. Szczególna uwagę zwróciliśmy na dwa zabytkowe piece, których kafle czerwonymi tarczami z Białym Orłem przetrwały czas okupacji niemieckiej. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
KLASA VI A i przyjaciele
     

W dniach 25-26 września uczniowie klasy integracyjnej 6a wraz z przyjaciółmi z klasy 6c spędzali miło czas w schronisku „Pod Durbaszką”. Oprócz podziwiania piękna Pienin mieli możliwość także zapoznać się z podstawowymi zasadami musztry, strzelania z łuku i karabinka pneumatycznego pod czujnym okiem instruktorów „Strzelca”. 

 

Więcej… dodano dn. 27.09.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 08.09.17
 
Sukcesy uczniów z klasy 3 b

     

                   Uczniowie z klasy 3b chętnie biorą udział w różnych konkursach i osiągają sukcesy. Oto niektóre z nich:

Więcej… dodano dn. 25.06.17
 
Klasa 0c obchodzi Dzień Mamy i Taty.
      5 czerwca 2017r. klasa 0c obchodziła uroczyście Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci wspólnie z nauczycielką przygotowały pogram artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Po występie dzieci złożyły gościom życzenia oraz wręczyły samodzielnie wykonane bibułkowe kwiaty.
Więcej… dodano dn. 21.06.17
 
KLASA 4D I 5B NA WYCIECZCE!
       

Klasy: 4d i 5b 6 czerwca pojechały na wycieczkę do Szczawnicy. Kolejką wyjechali na Palenicę, a następnie 3 godziny wędrowali górami, podziwiali widoki. Trasę zakonczyli w Jaworkach. Wycieczka była udana, humory dopisały i chociaz nogi troche bolały, to już myślimy o następnej wyprawie.

Więcej… dodano dn. 20.06.17
 
Klasa 2 e na FESTIWALU NAUKI w PWSZ.
     

Już po raz drugi byliśmy na  Festiwalu Nauki w PWSZ. A oto pokazy i zajęcia, w których braliśmy udział:  wariacje fizyczno- chemiczne m.in. zamrażanie róży w azocie,  pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach, pomiar podstawowych parametrów życiowych, przewijanie noworodka, pokaz modeli anatomicznych ucha, oka, układu kostno- szkieletowego. To jeszcze nie wszystko. Rozwiązywaliśmy quizy i zagadki matematyczne.

 

Więcej… dodano dn. 13.06.17
 
Dzień Rodziny w klasie 2 e
       

30 maja odbył się w naszej klasie  uroczysty Dzień Rodziny. Przygotowaliśmy dla naszych wspaniałych rodziców i rodzeństwa wiersze, piosenki oraz przedstawienie baśni H. Ch. Andersena pt: „Calineczka”. Długo przygotowywaliśmy się do przedstawienia. Nasz trud został nagrodzony ogromnymi brawami.  W tym dniu dopisała nam słoneczna pogoda, więc potem odbył się piknik, pokaz tańca i zabawy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 09.06.17
 
Ojcowski Park Narodowy
      5 czerwca klasa 6b, 6c oraz 5c pojechali na wycieczkę klasową do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda bardzo nam dopisała i mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Maczuga Herkulesa, Źródełko Miłości, Pieskowa Skała i nie tylko sprawiły, że wszyscy wspaniale spędziliśmy czas. Polecamy. 
Więcej… dodano dn. 07.06.17
 
Wydarzenia w klasie 1 b

     

08.03.2017 r. sialiśmy i sadziliśmy różne rośliny. Od tego dnia dbaliśmy o swój ogródek na oknie. 21.03. 2017r. jedliśmy pyszne i zdrowe kanapki z własną rzeżuchą. Do dziś podziwiamy kwiaty, które wyrosły z posadzonych cebul. 

  

 

Więcej… dodano dn. 07.06.17
 
IB WYCIECZKA – DZIEŃ DZIECKA
     

1 czerwca uczestniczyliśmy w atrakcjach przygotowanych dla nas z okazji Dnia Dziecka w Miasteczku Galicyjskim i skansenie. Radości było wiele…

Więcej… dodano dn. 07.06.17
 
Klasa 2 e i 2 c na wycieczce w Zakopanem
     

 1 czerwca  w Dniu Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego.  Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wybudowane zostało jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981.  Potem wyjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę. Stamtąd  podziwialiśmy  wspaniały widok na całą panoramę Tatr i Giewont.

Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Spotkanie autorskie z pisarką Anną Czerwińską Rydel.
      30 maja klasa 3a była na spotkaniu autorskim z pisarką Anną Czerwińską Rydel. Dzieci miały możliwość zadawać pytania autorce książek dla dzieci, zobaczyły wybrane jej książki, wspólnie czytały, a także otrzymały autografy...
Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Wycieczka do Zakopanego.
       

Z okazji Dnia Dziecka klasa 3a i 3b pojechały na wycieczkę do Zakopanego. W programie wycieczki dzieci zwiedziły Muzeum TPN,spacerowały po Krupówkach, wyjechały kolejką szynową na Gubałówkę, zwiedziły kościół na Krzeptówkach,a także kaplicę na Jaszczurówce. Atrakcją wycieczki było zobaczenie skoczni narciarskich i zkup pamiątek.Dzieci wróciły ze stolicy Tatr zadowolone, widoki gór zostaną długo w pamięci.

Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Klasa 5c na wycieczce w Lasku Falkowskim.
     

W dniu 01czerwca uczniowie klasy 5c wybrali się na wycieczkę do Lasku Falkowskiego. Na ścieżce przyrodniczej podziwiali piękno przyrody najbliższej okolicy. Próbowali swoich sił w rozpoznawaniu gatunków roślin, o których uczyli się na lekcjach przyrody. Dużą uwagę skupili na oczku wodnym, w którym znajdował się skrzek płazów bezogonowych oraz kijanki, które już z niego się wykluły.

Więcej… dodano dn. 02.06.17
 
Klasa 5b uczestniczyła w wycieczce do Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu
     

Dnia 23 maja uczniowie klasy 5b uczestniczyli w wycieczce do Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu, gdzie mogli zapoznać się z procesami jakimi poddawana jest woda zanim trafi do naszych kranów. Tego samego dnia zwiedzili również Oczyszczalnię Ścieków w Nowym Sączu, gdzie mieli okazję obejrzeć etapy usuwania zanieczyszczeń ze ścieków, które trafiają tam z naszych gospodarstw domowych.

Więcej… dodano dn. 02.06.17
 
1B BON KULTURY
     

Nasza klasa uczestniczyła w 3 zajęciach warsztatowych (marzec, kwiecień, maj) w Miasteczku Galicyjskim w ramach BONU KULTURY.  Zajęcia bardzo nam się podobały. Nauczyliśmy się robić miniatury tkackie, lepić z gliny oraz robić kwiaty z filcu . Naturalnie zwiedziliśmy też wybrane ekspozycje. Bardzo nam się tu podobało… Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 29.05.17
 
Klasa 3a na wycieczce
      W dniu 17 maja 2017 klasa 3a była w Skansenie i Miasteczku Galicyjskim.Dzieci podziwiały dawną zabudowę,wyposażenie domostw oraz wzięły udział w warsztatach -wykonując kwiaty z filcu.........
Więcej… dodano dn. 29.05.17
 
11 maja klasa 6a, 4b oraz 4c spędziła przepiękny dzień w Krakowie.
     

Wyjechaliśmy na wycieczkę wcześnie rano z Nowego Sącza do krakowskiego zoo, gdzie spędziliśmy przeurocze chwile wśród egzotycznych zwierząt. Następnie udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pogoda była słoneczna, humory dopisywały wszystkim.

Więcej… dodano dn. 24.05.17
 
Klasa 0b z wizytą w Straży Pożarnej
    

16 maja dzieci z klasy 0b wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Na miejscu miały możliwość dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różnego rodzaju wozy bojowe, oraz sprzęt którym posługują się strażacy w swojej codziennej pracy. Ciekawostką dla dzieci były zajęcia edukacyjne w sali ,,Ognik’’, gdzie miały możliwość osobiście uczestniczyć w symulowanych niebezpiecznych zdarzeniach, jakie mogą się nam przytrafić w codziennym życiu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 18.05.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.