Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Klasa 5d na zajeciach technicznych
      Klasa 5d na zajeciach technicznych poznawała podstawowe ściegi krawieckie. 
Zobaczcie jak świetnie sobie poradzili.
Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
1b słucha muzyki
       
24 października poznawaliśmy instrumenty strunowe i  perkusyjne. 
 

 

Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
„Obóz wojskowy”
    

W dniach 12 i 13 października 2017 klasy 5b i 5d pod opieką wychowawców: pani Doroty Kubiak, Moniki Konkol oraz Niny Jurkowskiej wzięły udział w „obozie wojskowym”  w Ośrodku nad Durbaszką.

Więcej… dodano dn. 23.10.17
 
Wycieczka klasy 5c i 6b.
      W dniach 9 - 10 października  uczniowie klasy 5c i 6b spędzili 2 dni na obozie wojskowym w schronisku „Pod Durbaszką”. Oprócz podziwiania piękna Pienin mieli możliwość także zapoznać się z podstawowymi zasadami musztry, strzelania z łuku i karabinka pneumatycznego pod czujnym okiem instruktorów „Strzelca”. Bawili się wspaniale!
Więcej… dodano dn. 19.10.17
 
Klasa 3 e w Krakowie
    

2 października wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa.  Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do  Katedry  na Wawelu.  Jednak główną atrakcją dla nas była wspinaczka na wieżę, w której wisi najsłynniejszy polski dzwon- Dzwon Zygmunta.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
„Od ziarenka do bochenka …” -klasa 3 e i 5a w piekarni „ Danek”
    

 We wrześniu  byliśmy z wizytą w piekarni „ Danek”. Wycieczka ta pozwoliła nam  na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy piekarza i uważnie śledziliśmy etapy powstania pieczywa.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
Klasa 3 e i 5a w sądeckim ratuszu
     

28 września byliśmy w ratuszu  - w siedzibie władz miasta Nowego Sącza. Zostaliśmy zaproszeni do  pięknej sali obrad.   Z zaciekawieniem  słuchaliśmy opowieści Pani o  historii   ratusza.  Podziwialiśmy malowidła,  na których przedstawione są momenty z historii miasta. Szczególna uwagę zwróciliśmy na dwa zabytkowe piece, których kafle czerwonymi tarczami z Białym Orłem przetrwały czas okupacji niemieckiej. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 05.10.17
 
KLASA VI A i przyjaciele
     

W dniach 25-26 września uczniowie klasy integracyjnej 6a wraz z przyjaciółmi z klasy 6c spędzali miło czas w schronisku „Pod Durbaszką”. Oprócz podziwiania piękna Pienin mieli możliwość także zapoznać się z podstawowymi zasadami musztry, strzelania z łuku i karabinka pneumatycznego pod czujnym okiem instruktorów „Strzelca”. 

 

Więcej… dodano dn. 27.09.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 08.09.17
 
Sukcesy uczniów z klasy 3 b

     

                   Uczniowie z klasy 3b chętnie biorą udział w różnych konkursach i osiągają sukcesy. Oto niektóre z nich:

Więcej… dodano dn. 25.06.17
 
Klasa 0c obchodzi Dzień Mamy i Taty.
      5 czerwca 2017r. klasa 0c obchodziła uroczyście Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci wspólnie z nauczycielką przygotowały pogram artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Po występie dzieci złożyły gościom życzenia oraz wręczyły samodzielnie wykonane bibułkowe kwiaty.
Więcej… dodano dn. 21.06.17
 
KLASA 4D I 5B NA WYCIECZCE!
       

Klasy: 4d i 5b 6 czerwca pojechały na wycieczkę do Szczawnicy. Kolejką wyjechali na Palenicę, a następnie 3 godziny wędrowali górami, podziwiali widoki. Trasę zakonczyli w Jaworkach. Wycieczka była udana, humory dopisały i chociaz nogi troche bolały, to już myślimy o następnej wyprawie.

Więcej… dodano dn. 20.06.17
 
Klasa 2 e na FESTIWALU NAUKI w PWSZ.
     

Już po raz drugi byliśmy na  Festiwalu Nauki w PWSZ. A oto pokazy i zajęcia, w których braliśmy udział:  wariacje fizyczno- chemiczne m.in. zamrażanie róży w azocie,  pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach, pomiar podstawowych parametrów życiowych, przewijanie noworodka, pokaz modeli anatomicznych ucha, oka, układu kostno- szkieletowego. To jeszcze nie wszystko. Rozwiązywaliśmy quizy i zagadki matematyczne.

 

Więcej… dodano dn. 13.06.17
 
Dzień Rodziny w klasie 2 e
       

30 maja odbył się w naszej klasie  uroczysty Dzień Rodziny. Przygotowaliśmy dla naszych wspaniałych rodziców i rodzeństwa wiersze, piosenki oraz przedstawienie baśni H. Ch. Andersena pt: „Calineczka”. Długo przygotowywaliśmy się do przedstawienia. Nasz trud został nagrodzony ogromnymi brawami.  W tym dniu dopisała nam słoneczna pogoda, więc potem odbył się piknik, pokaz tańca i zabawy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 09.06.17
 
Ojcowski Park Narodowy
      5 czerwca klasa 6b, 6c oraz 5c pojechali na wycieczkę klasową do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda bardzo nam dopisała i mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Maczuga Herkulesa, Źródełko Miłości, Pieskowa Skała i nie tylko sprawiły, że wszyscy wspaniale spędziliśmy czas. Polecamy. 
Więcej… dodano dn. 07.06.17
 
Wydarzenia w klasie 1 b

     

08.03.2017 r. sialiśmy i sadziliśmy różne rośliny. Od tego dnia dbaliśmy o swój ogródek na oknie. 21.03. 2017r. jedliśmy pyszne i zdrowe kanapki z własną rzeżuchą. Do dziś podziwiamy kwiaty, które wyrosły z posadzonych cebul. 

  

 

Więcej… dodano dn. 07.06.17
 
IB WYCIECZKA – DZIEŃ DZIECKA
     

1 czerwca uczestniczyliśmy w atrakcjach przygotowanych dla nas z okazji Dnia Dziecka w Miasteczku Galicyjskim i skansenie. Radości było wiele…

Więcej… dodano dn. 07.06.17
 
Klasa 2 e i 2 c na wycieczce w Zakopanem
     

 1 czerwca  w Dniu Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego.  Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wybudowane zostało jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981.  Potem wyjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę. Stamtąd  podziwialiśmy  wspaniały widok na całą panoramę Tatr i Giewont.

Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Spotkanie autorskie z pisarką Anną Czerwińską Rydel.
      30 maja klasa 3a była na spotkaniu autorskim z pisarką Anną Czerwińską Rydel. Dzieci miały możliwość zadawać pytania autorce książek dla dzieci, zobaczyły wybrane jej książki, wspólnie czytały, a także otrzymały autografy...
Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Wycieczka do Zakopanego.
       

Z okazji Dnia Dziecka klasa 3a i 3b pojechały na wycieczkę do Zakopanego. W programie wycieczki dzieci zwiedziły Muzeum TPN,spacerowały po Krupówkach, wyjechały kolejką szynową na Gubałówkę, zwiedziły kościół na Krzeptówkach,a także kaplicę na Jaszczurówce. Atrakcją wycieczki było zobaczenie skoczni narciarskich i zkup pamiątek.Dzieci wróciły ze stolicy Tatr zadowolone, widoki gór zostaną długo w pamięci.

Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Klasa 5c na wycieczce w Lasku Falkowskim.
     

W dniu 01czerwca uczniowie klasy 5c wybrali się na wycieczkę do Lasku Falkowskiego. Na ścieżce przyrodniczej podziwiali piękno przyrody najbliższej okolicy. Próbowali swoich sił w rozpoznawaniu gatunków roślin, o których uczyli się na lekcjach przyrody. Dużą uwagę skupili na oczku wodnym, w którym znajdował się skrzek płazów bezogonowych oraz kijanki, które już z niego się wykluły.

Więcej… dodano dn. 02.06.17
 
Klasa 5b uczestniczyła w wycieczce do Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu
     

Dnia 23 maja uczniowie klasy 5b uczestniczyli w wycieczce do Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu, gdzie mogli zapoznać się z procesami jakimi poddawana jest woda zanim trafi do naszych kranów. Tego samego dnia zwiedzili również Oczyszczalnię Ścieków w Nowym Sączu, gdzie mieli okazję obejrzeć etapy usuwania zanieczyszczeń ze ścieków, które trafiają tam z naszych gospodarstw domowych.

Więcej… dodano dn. 02.06.17
 
1B BON KULTURY
     

Nasza klasa uczestniczyła w 3 zajęciach warsztatowych (marzec, kwiecień, maj) w Miasteczku Galicyjskim w ramach BONU KULTURY.  Zajęcia bardzo nam się podobały. Nauczyliśmy się robić miniatury tkackie, lepić z gliny oraz robić kwiaty z filcu . Naturalnie zwiedziliśmy też wybrane ekspozycje. Bardzo nam się tu podobało… Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 29.05.17
 
Klasa 3a na wycieczce
      W dniu 17 maja 2017 klasa 3a była w Skansenie i Miasteczku Galicyjskim.Dzieci podziwiały dawną zabudowę,wyposażenie domostw oraz wzięły udział w warsztatach -wykonując kwiaty z filcu.........
Więcej… dodano dn. 29.05.17
 
11 maja klasa 6a, 4b oraz 4c spędziła przepiękny dzień w Krakowie.
     

Wyjechaliśmy na wycieczkę wcześnie rano z Nowego Sącza do krakowskiego zoo, gdzie spędziliśmy przeurocze chwile wśród egzotycznych zwierząt. Następnie udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pogoda była słoneczna, humory dopisywały wszystkim.

Więcej… dodano dn. 24.05.17
 
Klasa 0b z wizytą w Straży Pożarnej
    

16 maja dzieci z klasy 0b wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Na miejscu miały możliwość dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różnego rodzaju wozy bojowe, oraz sprzęt którym posługują się strażacy w swojej codziennej pracy. Ciekawostką dla dzieci były zajęcia edukacyjne w sali ,,Ognik’’, gdzie miały możliwość osobiście uczestniczyć w symulowanych niebezpiecznych zdarzeniach, jakie mogą się nam przytrafić w codziennym życiu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 18.05.17
 
Książka, którą warto przeczytać.
     

W klasie 5c przeprowadzono cykl godzin wychowawczych dotyczących czytelnictwa. Uczniowie dzielili się ze sobą informacjami na temat ciekawych, godnych polecenia ostatnio przeczytanych książek. Informacje te przedstawili w formie plakatów, które prezentowali swoim koleżankom i kolegom. Z przygotowanych ilustracji sporządzili gazetkę klasową.

Więcej… dodano dn. 17.05.17
 
Najwięcej witaminy mają...
     

Uczniowie klasy 4d chętnie zdobywają wiedzę na lekcjach przyrody. Dużą wagę przywiązują do prawidłowego odżywiania się. W związku z tym przygotowali bardzo interesujące wiadomości  na temat roli witamin w organizmie człowieka, którymi podzielili się z koleżankami i kolegami z klasy. Swoje prezentacje przedstawili w postaci ciekawych plakatów.

Więcej… dodano dn. 11.05.17
 
Wielkanoc w klasie 0b
    

Święta Wielkanocne to dla dzieci bardzo wesoły i miły czas. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolorowe koszyczki wypełnione po brzegi słodkimi barankami, kaczuszkami oraz jajeczkami.

Więcej… dodano dn. 20.04.17
 
Sukces Igora Gramsza z klasy IIc w międzyszkolnym konkursie plastycznym
 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Igor Gramsz z klasy 2c, zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Rogaś i inni”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu.

Na konkurs nadesłano 384 prace z 30 szkół z całego powiatu nowosądeckiego, więc jest to duży sukces.

9 maja odbyło się w WBP uroczyste wręczenie nagród.

Gratulujemy!


Artykuł na ten temat - "Sądeczanin"

Więcej… dodano dn. 11.04.17
 
Pamiętnik Misia-Pysia i Wieża Czytelnicza w kl. 2e
     W styczniu w naszej klasie pojawił się  Misio- Pysio wraz z pamiętnikiem. Bardzo lubi słuchać, kiedy dzieci czytają mu książki. Dlatego też dokładnie napisał  instrukcję,  jak należy prowadzić pamiętnik i ile czasu  powinniśmy  poświęcić na czytanie. Wędruje od domu do domu i z ogromnym zainteresowaniem  słucha czytane przez nas bajki, baśnie i opowiadania. 
Więcej… dodano dn. 05.04.17
 
AKTORZY STAROZYTNEJ GRECJI!
     

  Na lekcji historii w klasie 4a i 4b uczniowie dowiedzieli sie, jak powstał teatr w starożytnej Grecji. Omówili jak wygladały przedstawienia teatralne i udawali starożytnych aktorów, zakładajac przygotowane samodzielnie maski. Uczestniczyli tez w procesji z bogiem Dionizosem. Taka lekcja historii bardzo podobala sie uczniom.

Więcej… dodano dn. 29.03.17
 
PRACE NA ZAJECIACH TECHNICZNYCH
     

Uczniowie klasu 5b wykonali kartki wielkanocne, natomiast uczniowie klasy 6c przygotowali wielkanocne pisanki z włóczki. Prace będzie można kupić na światecznej giełdzie w naszej szkole. Zapraszamy.

Więcej… dodano dn. 29.03.17
 
3c zostaje agentami Biura Detektywistycznego Lassego i Mai
    

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczniowie klasy 3c czytali serię książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Mieli za zadanie przeczytać przynajmniej 6 książek z tej serii i opisać oraz zilustrować je w specjalnych zeszytach. 

Więcej… dodano dn. 28.03.17
 
PISANKI
     

 Klasa 6b na zajeciach technicznych wykonała pisanki wielkanocne. Pracowali długo, ciężko ... ale było warto. Teraz ich prace mozna będzie kupic na światecznej giełdzie w szkole. Julianna Bochenska przekazała też samodzielnie wykonanego kurczaka. 

Więcej… dodano dn. 24.03.17
 
Świeto Zdrowej Żywnosci w klasie 5b
        21 marca 2017 r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w Święcie Zdrowej Żywności. Przebrani w kolory wiosny, przygotowali galaretki, pasty serowe i uczestniczyli w zawodach sportowych zajmujac 2 miejsce. Dzień był pełen wrażeń i niespodzianek.
Więcej… dodano dn. 24.03.17
 
Klasa 2 e „ Reguły dla gaduły, czyli językowy zawrót głowy”
    

21 lutego 2017 roku w  Bibliotece - Oddziale dla Dzieci odbyły się  bardzo ciekawe zajęcia literacko - językowe, z okazji  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem bajki, braliśmy udział w grze ortograficznej,  odgadywaliśmy mnóstwo zagadek, powtarzaliśmy wierszyki  ćwiczące nasze języki. Spotkanie  zakończyliśmy piosenką o psie Dingo.

Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Konkurs literacko-plastyczny w klasie 2 c
     W klasie 2c, w ramach rozwijania i upowszechniania czytelnictwa u dzieci i młodzieży, zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny "Moja pierwsza książka". Każdy z uczniów napisał książkę o bliskiej sobie tematyce i opatrzył ją własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.
Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Angielski w 0c
     

Klasa 0c jest bardzo zaangażowana w zajęcia z języka angielskiego. Uczniowie chętnie śpiewają, kolorują i wycinają. Grają również w różne gry językowe, które sami wcześniej przygotowują. Na zdjęciach widać przygotowanie do gry Memory.  Życzymy miłej zabawy!

 

Więcej… dodano dn. 12.03.17
 
Pasja Ani
     

 Ania Skuza z klasy 5b nauczyła się posługiwać włóczką i szydełkiem. Dzierga wspaniałe zwierzątka - podziwiajcie jej prace !!!

Więcej… dodano dn. 12.03.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.