Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Wigilia klasowa w 2 e
    

Nasze wspomnienia z klasowej wigilii. Przed Świętami  Bożego Narodzenia wysłaliśmy kartki z życzeniami do naszych Rodziców. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 11.01.17
 
Dzień Tradycji w klasie 2 e
    

Co roku w grudniu obchodzimy Dzień Tradycji w naszej szkole.  W tym dniu  wspólnie wykonujemy ozdoby na choinkę, dekorujemy pierniczki, ubieramy się w piękne regionalne stroje, wspaniale bawimy się przy muzyce i degustujemy  smakołyki. 

Więcej… dodano dn. 11.01.17
 
1B W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
     

W grudniu rozpoczęliśmy przygotowania do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Już 15.12.2016r. podczas Dnia Tradycji wykonywaliśmy ozdoby choinkowe. Z dumą udekorowaliśmy klasę własnoręcznie wykonanym łańcuchem z pasków kolorowego papieru. Błyszczące gwiazdki ozdobiły szkolną choinkę na holu.

 

Więcej… dodano dn. 09.01.17
 
Wigilia w 3b
     

W tym roku szkolnym spotkaliśmy się przy wspólnym stole, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

Mogliśmy zjeść również pyszny barszcz z uszkami ugotowany przez nasze mamy. Smakowały nam również kolorowe pierniczki. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania i konkursów.

Więcej… dodano dn. 08.01.17
 
Mikołaj w 3b
     

Jak co roku odwiedził nas miły gość i przyniósł prezenty. Miał pomocników. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 08.01.17
 
3b odwiedza siedzibę Straży Pożarnej w Nowym Sączu
     

 W tym roku szkolnym całą klasą wybraliśmy się do Straży Pożarnej. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, telefony alarmowe. Uczyliśmy się w jaki sposób dzwonić po pomoc w razie jakiegoś wypadku. Oglądaliśmy samochody strażackie i przymierzaliśmy kaski. Poznaliśmy pracę strażaka.

Więcej… dodano dn. 08.01.17
 
Klasa 4b na lodowisku
       

Klasa 4b pod opieką mgr Doroty Kubiak uczestniczyła w pierwszych zajęciach na lodowisku. Dla niektórych uczniów było to pierwsze w życiu spotkanie z łyżwami i lodem.

Więcej… dodano dn. 06.01.17
 
Klasa II b
     

Oj! działo się w tym semestrze w naszej klasie!

Na początku musimy się pochwalić naszymi „stworkami warzywnymi” wykonanymi podczas zajęć o zdrowym odżywianiu. Chwilę później braliśmy udział w zajęciach w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, podczas których przeprowadzaliśmy wiele ciekawych doświadczeń. 

Więcej… dodano dn. 04.01.17
 
Oc wykonuje ozdoby świąteczne
     

14 grudnia 2016 r. w  klasie Oc odbyły się zajęcia poświęcone dawnym i współczesnym sposobom dekorowania choinki.  W trakcie zajęć dzieci z pomocą zaproszonych rodziców wykonały pawie oczka , wykorzystując karton, klej i kolorowy papier. Gotowe ozdoby trafiły na szkolną choinkę, ciesząc małych wykonawców swoim wyjątkowym widokiem. 

Więcej… dodano dn. 04.01.17
 
Wigilia 0b
 

19 grudnia w klasie 0b odbyła się wigilia klasowa. Dzieci odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i zasiadły do wigilijnego stołu, który został przygotowany przez rodziców. Znalazły się na nim same pyszne smakołyki.

Więcej… dodano dn. 04.01.17
 
Klasa 5b podczas zajęć!
     

Uczniowie klasy 5b są aktywni w szkole. Biorą udział w konkursach, światnie bawią sie na dyskotekach, a z okazji Mikołajek grali w kręgle.

Więcej… dodano dn. 03.01.17
 
Grudniowe Spotkanie z Tradycją w 2c
     

15 grudnia wzięliśmy udział w szkolnej uroczystości „GRUDNIOWE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ”. W klasie przygotowaliśmy tradycyjne ozdoby, lukrowaliśmy pierniki oraz omówiliśmy regionalny strój lachowski.
Na holu szkoły uczestniczyliśmy w przygotowanych atrakcjach.

Więcej… dodano dn. 03.01.17
 
2c z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu
     

12 grudnia klasa 2c uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Sączu.
Dzieci dowiedziały się jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby.
Zapoznały się ze sposobem posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Poznały budowę samochodu strażackiego oraz jego zawartość.

Więcej… dodano dn. 03.01.17
 
Mikołaj w 2a
       Klasę 2a 6 grudnia odwiedził wyczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj.  Chyba wszystkie dzieci były grzeczne, bo  otrzymały wspaniałe prezenty.  Dziękujemy Mikołaju! Czekamy na odwiedziny w przyszłym roku.
Więcej… dodano dn. 27.12.16
 
Święto Tradycji w 2a
      

Święto Tradycji - to dzień, w którym wspólnie wykonujemy ozdoby na choinkę, dekorujemy pierniczki, ubieramy się w piękne regionalne stroje. I tak też to wyglądało w tym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 27.12.16
 
Wigilia w klasie 2a
      

21 grudnia 2016r. rodzice przygotowali nam klasową wigilię. W miłej atmosferze dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Śpiewaliśmy kolędy, jedliśmy barszcz z uszkami oraz ciasta upieczone przez nasze mamy. Każde dziecko otrzymało malutki prezent świąteczny: pięknie zapakowane pierniczki przygotowane przez Julkę i jej mamę. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy i życzymy wiele pomyślności w Nowym Roku.

Więcej… dodano dn. 27.12.16
 
Wizyta Świętego Mikołaja w Oc
     

6 grudnia 2016 r. w klasie Oc dominowały czerwone czapeczki. Dzieci oczekiwały niecodziennego gościa, który dotarł w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci paczkami. Dzieciaki odwdzięczyły się wspólnie zaśpiewaną piosenkę „ Idzie Święty Mikołaj”. To były radosne chwile. 

Więcej… dodano dn. 14.12.16
 
NIZEZYKŁA LEKCJA O KARSKIM W KLASIE 4
     

W listopadzie odbyła się niezwykła lekcja historii o Janie Karskim. To wielki Bohater, kurier Państwa Podziemnego, którego historia mogłaby być scenariuszem na niejeden film. Dzieci z klasy 4 C poznały sądecki wątek historii Jana Karskiego – tutaj został uratowany przez partyzantów, odbity z rąk okupanta niemieckiego.

Więcej… dodano dn. 12.12.16
 
Klasa 1a w Państwowej Straży Pożarnej
     

5 grudnia klasa I a wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W sali edukacyjnej „Ognik” dzieci dowiedziały się jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Zapoznały się ze sposobem posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych.

Więcej… dodano dn. 08.12.16
 
Przedświąteczne przygotowania w klasie 2c
     

Uczniowie klasy 2c postanowili przygotować salę na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Wykonali własnoręcznie aniołki, które zawisły pod złotymi gwiazdami. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Mikołaj w klasie 2c
     

6 grudnia odwiedził klasę 2c długo wyczekiwany przez wszystkich święty Mikołaj.
Dzieci otzrymały wspaniałe prezenty i wręczyły również Mikołajowi własnoręcznie wykonane laurki. Dziękujemy Mikołaju!

Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Koło plastyczne w klasie 2c
     Dzieci z klasy 2c uczestniczą w zajęciach rozwijających umiejętności plastyczne. Na ostatnich zajęciach wykonywały z masy solnej figurki, z ktorych, na następnych zajęciach, powstanie szopka.  
Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Dzień postaci bajek w 2c
      16 listp!la w naszej szkole Obăxodzony był Dzień Postaci z!Bĺjĺk.bUczniowie 2c również w tym Ţ7aĘBie ubzástniczyli. Każfy(qrzebrał się za wybraną przez sieri%(p/stŔć.bByły wróżki, królewny, piraci, duszki, koty....
Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Zabawa andrzejkowa w Oc
     

Dzieci z Oc wspaniale bawiły się na zabawie andrzejkowej. W trakcie zabawy niespodziewanie dla małych uczestników odwiedziła je wróżka, którą dzieciaki przyjęły entuzjastycznie. Żadnego z nich nie trzeba było namawiać do udziału we wróżeniu. Szczególną atrakcją okazały się ciasteczkowe  wróżby. 

 

Więcej… dodano dn. 05.12.16
 
Wróżby andrzejkowe w I a
     

Każdy jest ciekawy swojej przyszłości. Z okazji zbliżających się Andrzejek dzieci z klasy I a chętnie brały udział we wróżbach. Było bardzo wesoło!

Rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek! J

Więcej… dodano dn. 01.12.16
 
Andrzejki w 3b
     

              W tym roku szkolnym sami uczniowie przygotowali wróżby. Każda grupa wróżyła całej klasie. Rodzice jak zwykle postarali się o słodko - owocowy poczęstunek. Następne Anrzejki za rok, w czwartej klasie!

Więcej… dodano dn. 29.11.16
 
3b i L.J.Kern
     

         Po raz kolejny nasza klasa gościła w bibliotece dla dzieci przy ul.Lwowskiej. Tym razem poznaliśmy żartobliwe wiersze L.J.Kerna. Wiele z nich brzmiały jak zagadki. Pani pokazywała nam wiele eksperymantów ze światłem, cieniem, wodą i powietrzem.

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
3b walczy z zanieczyszczonym powietrzem.
     

            

   W listopadzie do naszej klasy przyszła pani Asia z Centrum KANA i poprowadziła zajęcia pt."Czyste powietrze - czysta sprawa" . Przypomnieliśmy sobie , jak segregować śmieci, dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy dbać o czystość powietrza. Rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy.  Każdy z uczniów dostał odznakę ambasadora czystego powietrza oraz komiks "W objęciach smogu".

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
3b wycieczka do Krakowa
     

              Tym razem pojechaliśmy do Krakowa. Zwiedziliśmy interaktywną wystawę dotyczącą twórczości znanego malarza Vincenta van Gogha. Słuchaliśmy hejnału na krakowskim Rynku. Nie obyło się też bez kupowania pamiątek. Mogliśmy też podziwiać figury woskowe w muzeum na Kopcu Kościuszki. W drodze powrotnej do Nowego Sącza zatrzymaliśmy się w Bartkowej na pieczenie kiełbasek i gorącą herbatę. Teraz czekamy następną klasową wycieczkę.

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
Zajęcia w 3b o grupach krwi.
     

             W tym roku szkolnym poznaliśmy jak nazywają się grupy krwi. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest dla każdego człowieka krew. Dlatego wielu dorosłych oddaje ją honorowo  w punktach krwiodawstwa.

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
0B- Zajęcia integracyjne z rodzicami.
    

18 listopada dzieci z oddziału 0B zaprosiły swoich rodziców do szkoły, aby mogli uczestniczyć we wspólnych zajęciach integracyjnych. Rodzice mieli możliwość obejrzenia lekcji języka angielskiego którą prowadziła pani mgr Justyna Kuciel.  Dzieci zaprezentowały swoją znajomość słówek angielskich, rozumienie  poleceń  kierowanych  do nich po angielsku, jak również to, iż doskonale potrafią śpiewać w języku angielskim.

Więcej… dodano dn. 23.11.16
 
1B W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ
     

 

 Bardzo lubimy zajęcia komputerowe, chętnie poznajemy nowe wiadomości. Wiemy, że komputer jest super wynalazkiem, ale trzeba korzystać z niego mądrze. 

Więcej… dodano dn. 23.11.16
 
1B ODBLASKOWA SZKOŁA
     

 „ODBLASKI MAMY, BO O BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE DBAMY”. 17 października w naszej klasie odbyły się zajęcia w ramach programu ODBLASKOWA SZKOŁA. Wiemy, że trzeba koniecznie nosić  elementy odblaskowe. Samodzielnie wykonaliśmy znaczek odblaskowy.

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
1B OWOCE W SZKOLE
     

Owoce i warzywa powinniśmy jeść codziennie. Dobrym, smacznym i zdrowym pomysłem są sałatki… pyszna była „Owocowa sałatka Arka”.

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
1B KONKURS EDUKACYJNY BEZPIECZNIE TU I TAM
     

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas zajęć: „Internet jest cudownym wynalazkiem”, „Nadużywanie Internetu” oraz „Treści w sieci”.

 

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dlaczego żyć łatwiej z planem dnia?
     

Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy 6b przedstawiali swoje opinie związane z planem dnia. Kasa podzieliła się na grupy i wspólnie przygotowali interesujące plakaty. Pomysły były bardzo ciekawe. Wszyscy dokładnie wiedzieli jak ważne jest mieć zorganizowany czas i co możemy dzięki temu osiągnąć. Myślę, że można brać z nich przykład żeby nasz czas był równie dobrze zorganizowany.  

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dzień Bajek
     

Czary, magia i kolorowe stwory zawitały w naszej szkole w Dniu Bajek. Do pomocy dołączyła również klasa 6b ze swoim wspaniałym przedstawieniem przygotowanym przez Panią Joannę Życzyńską.  Gratulujemy udanego występu!

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Odblaskowa klasa 2 „e”
     

Dzieci  z klasy 2 e  przygotowały  na zajęciach plastycznych plakaty: „Bądź widoczny na drodze! Noś Odblaski!”

 Zostały  one wyeksponowane  w klasie i na korytarzu. Celem tej wystawy jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbanie o swoje bezpieczeństwo na drodze poprzez noszenie odblasków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dzień Postaci z Bajek w 3a
     Uczniowie klasy 3a przebrali się za swoje ulubione postaci z bajek i bawiąc się przy muzyce świętowali ,,Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek".
Więcej… dodano dn. 21.11.16
 
Oc z wizytą w bibliotece
       

25 października 2016 r. dzieci z Oc wybrały się na wycieczkę do Sądeckiej Biblioteki Publicznej na ul. Lwowskiej. W bibliotece dzieci uczestniczyły w warsztatach „Ludwik Jerzy Kern – portret poety wierszem na opak pisany”. Warsztaty prowadziła pani Lucyna Janczy, która nie tylko zapoznała dzieci z twórczością L. J. Kerna z okazji 95 rocznicy urodzin poety, ale również włączyła dzieci do prowadzonych doświadczeń, zabaw i konkursów.    

Więcej… dodano dn. 16.11.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.