Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Z życia klasy 5c
     W tym roku szkolnym do klasy 5c dołączyła nowa uczennica Wiktoria Śmierciak. Nowa koleżanka została serdecznie przyjęta przez społeczność klasową.Dziewczęta i chłopcy z dużym zaangażowaniem uczestniczą w życiu klasy.W październiku odbyli wycieczkę do Wieliczki, gdzie zwiedzali zabytkowa kopalnię soli.
Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
Wycieczka do Krakowa.

     

W Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej uczniowie klas 6b i 6c wzięli udział w Multimedialnej wystawie Van Gogh Alive.  Była to jedyna i niepowtarzalna okazja do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów.

 

Więcej… dodano dn. 08.11.16
 
O bezpieczeństwie w klasie I A
     

O tym, jak postępować, aby być bezpiecznym w szkole, na ulicy, w domu uczymy się bardzo dużo. Nasza klasa bierze udział w realizacji projektów „Akademia Bezpiecznego Puchatka” i „Odblaskowa szkoła”.

Więcej… dodano dn. 07.11.16
 
4a i 5c- do Wieliczki przez Lipnicę Murowaną

Dnia 7 października 2016r. klasy 4a wraz z 5c wyruszyły na wycieczkę do Wieliczki. Mimo jesiennej pogody przez cały dzień towarzyszyło nam, przedzierające się przez chmury, słoneczko. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Lipnica Murowana i niezwykły  kościół, w którym spoczywają zasłużeni dla Lipnicy Państwo Leduchowscy. Zauroczeni klimatem i tajemnicą tego miejsca udaliśmy się do kopalni w Wieliczce. Zwiedzanie trwało około3 godzin, ale czas minął nam bardzo szybko, gdyż podziemne korytarze zachwycają i urzekają bogactwem pracy człowieka. Pan przewodnik urozmaicał nasze zwiedzanie ciekawymi legendami i faktami z życia królów i książąt. Dodatkową atrakcją były audio przewodniki, w które wyposażony był każdy z grupy. Umożliwiały one dobry kontakt z przewodnikiem, odpowiednią słyszalność i bezpieczeństwo. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki było oczywiście zakupienie pamiątek. Wyposażeni  w wielobarwne pojemniki z solą do kąpieli, w solne drzewka szczęścia i inne ciekawe przedmioty wróciliśmy na plac przed halą sportową. Wycieczka była czasem wspaniałej zabawy.

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
Masterchef w 4a

Masterschef w 4a ruszył ze swoim menu. O co chodzi? Patrząc na zabiedzone twarze uczniów klasy 4a, postanowiliśmy troszkę dokarmić nasze koleżanki i naszych kolegów. Rafał, Filip, Piotr i Kuba co drugi poniedziałek przyrządzają zdrowe przysmaki dla swojej klasy ucząc się kroić, smarować, dekorować, podawać i miksować. Nasza karta dań  liczy już kilka specyfików, a są wśród nich: tosty z pieczywem wieloziarnistym, koktajl z malin 

i bananów na kefirze z babeczkami upieczonymi przez szefa Rafała, a także sałatka owocowa z granatem i melonem. Czas naszego kucharzenia uczy nas higieny przygotowywania posiłków, odpowiedniego podawania, a także pomocy w domu rodzicom. Trzymajcie kciuki za doskonalenie naszych umiejętności, a najlepszym dowodem, że zmierzamy w dobrym kierunku będzie wygląd uczniów z naszej klasy

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
Turniej Boccia

11 października 2016roku na hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej odbył się coroczny turniej Boccia. Zawody umożliwiają wspaniałą sportową rywalizację i moc pozytywnych wrażeń dla każdego uczestnika. Mimo iż nie każdy może opuścić salę z pucharem, to zawodnicy z medalami na piersiach wynoszą coś więcej niż zwycięstwo … Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Berdychowski, Joanna Kubisz, Rafał Cięciwa, Filip Lorek, Piotr Tokarski i Jakub Młynarczyk.

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
I – jak Indianie
    

Dzieci z oddziału 0B, w bloku tematycznym „I – jak Indianie”, poznały życie i zwyczaje Indian. Gdzie żyją, czym się zajmują, jak się ubierają. Dzieci dowiedziały się, że imiona indiańskie związane są z naturą i pochodzą od nazw zwierząt, roślin, ( np. Pędząca Strzała, Biały Niedźwiedź). Okazało się, iż Indianie to bardzo wesoły i kolorowy naród. Dzieci wykonały dla siebie indiańskie pióropusze, które ozdobiły w kolorowe wzory i piórka. Zabawa w Indian była bardzo fascynująca. Zapraszamy do galerii zdjęć.     

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
Projektujemy zegary - klasa 2 e
    

         11 października w klasie projektowaliśmy zegary. Posłużą nam  do nauki odczytywania  godzin i obliczeń zegarowych. Byliśmy bardzo zaangażowani podczas zajęć. Zegary są bardzo kolorowe i starannie wykonane.  

Więcej… dodano dn. 12.10.16
 
Klasa 2 e na zajęciach w Bibliotece
       

Dzieci z klasy 2 e uczestniczyły w bardzo interesujących zajęciach w  Sądeckiej Bibliotece Publicznej- oddział dla dzieci. Poświęcone one były twórczości Ludwika  Jerzego Kerna z okazji 95. rocznicy urodzin poety. Dzieci wykonywały różne doświadczenia,  brały udział w zawodach i zabawach, świetnie się przy tym bawiły. Inspiracją były wiersze poety L. J Kerna. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 12.10.16
 
Wycieczka do miejscowości Łosie
     

Początkiem października klasy II c i II e wyruszyły na wycieczkę przyrodniczą do Zagrody Agroturystycznej  „Skrawek Nieba” we wsi Łosie,  na zajęcia  w terenie z przewodnikiem.  Dzieci korzystały  z lornetek i lup i busoli przy obserwacji  zmian przyrody jesienią.

Więcej… dodano dn. 12.10.16
 
Rok szkolny

2015/2016

dodano dn. 30.06.16
 
Klasa 2d w Las Vegas
      Dnia 21 czerwca klasa II d wraz z rodzicami wybrała się do Osrodka-Rekreacyjnego LAS VEGAS w Barcicach. Pojechaliśmy pociągiem. Mieliśmy ogromną frajdę. W Ośrodku czekał na nas pocęstunek i super miejsca do zabaw.
Więcej… dodano dn. 24.06.16
 
Wycieczka grupy 0a i 0b
       

W dniu 20 czerwca dzielni turyści z grupy 0a i 0b wyruszyli na wycieczkę. W tym roku szkolnym podążyliśmy szlakiem ekologicznym do Stróż. Zagłębiając się w tajniki zwyczajów i życia pszczół podziwialiśmy ich pracowitość oraz zorganizowanie. W „Bartniku Sądeckim” zostaliśmy ugoszczeni kiełbaskami w malowniczej scenerii przy stawie. Wspaniała zabawa i uśmiech na twarzach towarzyszył dzieciom przez cały dzień.

Więcej… dodano dn. 23.06.16
 
2a- brała udział w zajęciach prowadzonych przez Strażaków
       

Bezpieczny Dom - Ognik

„Bezpieczny Dom" jest projektem edukacyjnym skierowanym w szczególności do dzieci  i młodzieży szkolnej realizowanym wspólnie przez Państwową Straż Pożarną  i PZU.  Ma służyć efektywnemu edukowaniu w zakresie bezpieczeństwa i postępowania   w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

Jego celem jest skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem.

 

Więcej… dodano dn. 23.06.16
 
Klasa 4b i 4c na wycieczce w Sandomierzu
      Klasa 4b i 4c były na wycieczce w Sandomierzu, Opatowie, Kazimierzu nad Wisłą i Baranowie Sandomierskim. Pogoda świetna, nocleg wspaniały, zabawa przednia!!!
Więcej… dodano dn. 22.06.16
 
Klasa Oc obchodzi Dzień Mamy i Taty
     

15 czerwca 2016 r. klasa Oc obchodziła uroczyście Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci wzięły udział w programie artystycznym, na który złożyły się przedstawienia: „Chodzą mamy”, „Tatusiowie”, „Dziadek stołek i rosołek” oraz piosenki i wiersze. Warto podkreślić, że dzieci włożyły całe swoje serce w przygotowania, by uświetnić tę uroczystość.

Więcej… dodano dn. 17.06.16
 
Wspomnienia wydarzeń w klasie integracyjnej 4a.
     

Kończy się rok szkolny. Uczniowie klasy 4a mile wspominają wydarzenia, które działy się z ich udziałem i za ich pośrednictwem. Jako najciekawsze i najmilsze wytypowały Spotkania z Tradycją. Poniżej fotorelacja z przygotowań do świetnej zabawy, która miała miejsce w tym dniu oraz „ jeszcze” czwartoklasiści w regionalnych strojach.

Więcej… dodano dn. 16.06.16
 
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej klasy Oc
     

1 czerwca 2016 r. dzieci z klasy Oc wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Tam w interesujący sposób strażacy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami zapobiegania pożarom, a także przeprowadzili praktyczne ćwiczenia w poprawnym wykonywaniu telefonów alarmowych. Zaprezentowali też samochód strażacki z jego wyposażeniem. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały Certyfikaty Małego Dzielnego Strażaka.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
3 B PROGRAM KINOSZKOŁA
   

W bieżącym roku szkolnym klasa 3b uczestniczyła w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej. Głównym celem programu było wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów. Uczniowie obejrzeli cykl filmów, każdy poprzedzony był prelekcją wprowadzającą. 6 czerwca klasa obejrzała ostatni już film: „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Tematem przewodnim była odpowiedź na pytanie „Jak bezpiecznie spędzić ?”.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
3B WYSTĘP DLA RODZICÓW
     

6. czerwca uczniowie klasy 3b wystąpili przed swoimi rodzicami. Złożyli życzenia oraz popisami swoich talentów podziękowali za trud wychowania. Były piękne recytacje wierszy, piosenki, taniec, akrobacje oraz gra na instrumentach. Każde dziecko wypadło wyśmienicie, co potwierdziły gromkie brawa.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
3B DZIEŃ DZIECKA
     

1. czerwca z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali swoim pociechom niespodziankę. Najpierw były życzenia, słodki upominek, potem wyjście do kina HELIOS na film pt.: „Angry Birds”. Po seansie nie obyło się bez lodów. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
IX Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka przez zabawę”
      Klasa 2c w piątek 10 czerwca 2016r. uczestniczyła w IX Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka przez zabawę” w PWSZ w Nowym Sączu. Trenowaliśmy nie tylko swoje umysły, ale i mięśnie. Bawiliśmy się doskonale!!
Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Jakub Sarnik - uczeń klasy 2d
      Jakub Sarnik - uczeń klasy 2d - z dumą reprezentuje już kolejny rok naszą szkołę podczas biegów, maratonów itp. Świetny uczeń, dobry kolega, miły kulturalny chłopiec. Trzymamy kciuki za jego kolejne starty i gratulujemy rodzicom.
dodano dn. 13.06.16
 
Turniej Tańca Towarzyskiego
     

Klasa I b zakończyła kurs tańca udziałem w Turnieju Tańca Towarzyskiego. Pan Dariusz Migacz był dumny ze swoich podopiecznych, a w nagrodę za udział w Turnieju każdy otrzymał medal!!!

Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Wycieczkę do Zatorlandu.
      Dnia 2 czerwca dzieci z klasy 1b i 2d pojechały na wycieczkę do Zatorlandu. Zobaczyły tam "Dom do góry nogami", "Park Owada", Park Mitologii", w którym płynęły statkiem spaserowym, a także "Park Dinozaurów". . Wolny czas spędziły bawiąc się na placuzabaw. Mimo niezbyt ładnej pogody wycieczka się udała. Zmęczeni, ale pełni wrażeńwróciły do domu.
Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Wycieczka do Zatoru
        W dniu 3 czerwca klasa 2e i 1d były na wycieczce w Zatorlandzie-parku rozrywki. W Parku Ruchomych Dinozaurów dzieci zobaczyły modele ożywionych dinozaurów,a także Muzeum Szkieletów i Skamieniałaści, gdzie zobaczyć można niezłą kolekcję skamieniałych zwierząt-ważek, ryb, ptaków,elementy szkieletów dinozaurów. Atrakcją dla dzieci był Park Mitologii, gdzie obejrzały piękne odwzorowane figury greckich bogów, herosów,a także rejs statkiem po jeziorze. Dużą radość sprawił dzieciom  Lunapark, Park Owadów i Park Bajek i Stworzeń Wodnych. Wycieczka na pewno zostanie dzieciom długo w pamięci.
Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
KLASY SZÓSTE W WARSZAWIE
    

W dniach 18,19,20 maja 2016 r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przebywali na wycieczce w Warszawie. Wyruszyli w środę o godz. 4.50 w strugach deszczu. Na szczęście pogoda szybko się zmieniła i słońce towarzyszyło im przez kolejne dni. Plan wycieczki był bardzo interesujący i zapewniał wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od obejrzenia panoramy miasta  z punktu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

 

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
Dzień Rodziny w klasie 0b
    

Dzieci z klasy 0b na dzień 6 czerwca zaprosiły swoich rodziców do szkoły, aby wspólnie świętować „Dzień Rodziny’’. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny: deklamowały wiersze, śpiewały piosenki a także tańczyły. 

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
Dzień Dziecka w klasie Ic
     

W Dniu Dziecka klasa 1c przeniosła się na inny kontynent, do Ameryki Północnej, a dokładniej w świat Indian.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Karolinę Siemion i Panią Magdalenę Woźniak.
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały lalkę Indianki, Indianina oraz tipi i łódź indiańską.
Na zakończenie czekała uczniów niespodzianka ufundowana przez rodziców - pyyyyyyyszne lody, mniam.....

Więcej… dodano dn. 07.06.16
 
III c na sportowo
     

31 maja odbył się Turniej Piłki Nożnej klas trzecich i czwartych. W naszej klasie nie brakuje doskonałych piłkarzy, którzy wytrwale walczyli o jak najlepsze miejsce w turnieju. Również dziewczyny dzielnie pomagały chłopakom, zarówno na boisku, jak i gorącymi okrzykami dopingującymi naszą drużynę. W efekcie, na siedem startujących klas zajęliśmy III miejsce.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Dzień Rodziny w III c
     


„Na dobre i na złe – jest RODZINA
Na dobre i na złe – niech się trzyma
Na dobre i na złe – jest RODZINA
Wszystkim dobrze żyje się”

 

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
2b, 2d i 2c na wycieczce pokomunijnej z księdzem Mirosławem Świerkiem w Starym Sączu.
      23 maja klasa 2b, 2c i 2d była na wycieczce pokomunijnej z księdzem Mirosławem Świerkiem w Starym Sączu. Zwiedziliśmy Muzeum Św.Kingi, uczestniczyliśmy we Mszy Św. w klasztorze Sióstr Klarysek oraz oglądaliśmy ołtarz papieski. W Muzeum Jana Pawła II ogladaliśmy pamiątki z pobytu papieża Jana Pawła II  na ziemi sądeckiej. Był również czas na dobrą zabawę na placu zabaw.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
0 „A” w Miejskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
      Dzień 18 maja obfitował odwiedzinami grupy 0 „A” w Miejskim Ośrodku Ruchu Drogowego  w Nowym Sączu. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach związanych z tematyką bezpiecznego zachowania się podczas różnorodnych sytuacji na drodze. Panie zaprezentowały również sprzęty niezbędne do wykonania badań Zawodowych Kierowców. Dzieciom najbardziej podobały się zajęcia praktyczne wykonane w ciemni. Jako zdyscyplinowana grupa zostaliśmy nagrodzeni dyplomem bezpiecznego ucznia oraz otrzymaliśmy maskotki odblaskowe.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Dzień Mamy w grupie 0a
      Dzień Mamy w grupie 0 „a” był niezwykle uroczysty. Dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały program artystyczny. Śpiew dzieci oraz deklamowane wiersze wywołały łzy wzruszenia na twarzach mam. Uwieńczeniem całej uroczystości były samodzielnie wykonane przez dzieci prezenty. W miłej atmosferze ugościliśmy nasze kochane mamusie, które czuły się wyjątkowo.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
„W świecie bajek”
     

Dobiega końca akcja całorocznego czytania bajek w grupie 0 „A”. Cyklicznie w ciągu całego roku naszą grupę odwiedzali rodzice, którzy „ przenosili nas w świat prawdziwych historii”. Szczególnie dziękujemy Pani Annie Szczęśniak, która każdy piątek przeznaczała na wspólne obcowanie z książką. Bardzo ciekawymi książkami, które mogliśmy usłyszeć były:
- „Życie według Duni” – Rose Lagercranta, Eva Eriksson
- „12 ważnych opowieści” – POLSCY AUTORZY O WARTOŚCIACH
- „ Opowieści o błękitnym psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” – Beata Majchrzak
- „Dobroć, czyli opowieść o mocarzu Michale” – Natalia Usenko
- „ Odpowiedzialność czyli bardzo poważna sprawa” – Irena Landau
- „ Mała Nina” – Sophie Scherrer.
Wspólne czytanie bajek to niezwykła przygoda oraz wspaniała zabawa.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Nasza wspaniała Pani Artystka – Beata Marszałek
      Po raz kolejny mieliśmy możliwość wyrażenia własnej ekspresji twórczej na zajęciach zorganizowanych w grupie 0 „a”. Nasza wspaniała Pani Artystka – Beata Marszałek pokazywała nam różnorodne techniki wykonywania prac. Wspólne zajęcia zaowocowały ogromem radości i wspaniałymi wytworami dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Beatce za cyklicznie poświęcony nam czas i wspólną pracę.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Dzień Mamy w klasie 1 e
     

„ Moja mama jest jak wiosna, taka piękna i radosna”.
31 maja uczciliśmy nasze kochane mamusie pięknymi wierszami , piosenkami i kolorowymi kwiatami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wzruszającej uroczystości.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Klasa 1 e na Dniu Dziecka w Kamionce
     

1 czerwca byliśmy w Kamionce Ośrodku „Tara”. Uczestniczyliśmy w warsztatach polegających na oswajaniu z koniem. Znamy już odpowiedź na wiele pytań: jak się nie bać konia? Czy konie naprawdę lubią cukier? Gdzie koń ma przód, gdzie tył? Każdy z nas miał możliwość głaskania , czesania konia i oprowadzanie na koniu. 

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Klasa 1 e w Bibliotece
     

30 maja dzieci z klasy 1 e uczestniczyła w warsztatach literackich „Rowerem przez Czarny Ląd”. Zajęcia poświęcone były Kazimierzowi Nowakowi, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański. Inspirację do zajęć stanowiła książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Klasa 1a i 1c na wycieczce w Krakowie
     

Nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na daleką wycieczkę - pojechaliśmy aż do Krakowa. W planach było zwiedzanie zoo oraz Kopca Kościuszki. Pogada była wymarzona na taką wyprawę. W zoo przywitały nas wspaniałe pawie spacerujące po ścieżkach. Obecnie zoo w Krakowie posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt.

Więcej… dodano dn. 31.05.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.