Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Święto Tradycji w 2a
      

Święto Tradycji - to dzień, w którym wspólnie wykonujemy ozdoby na choinkę, dekorujemy pierniczki, ubieramy się w piękne regionalne stroje. I tak też to wyglądało w tym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 27.12.16
 
Wigilia w klasie 2a
      

21 grudnia 2016r. rodzice przygotowali nam klasową wigilię. W miłej atmosferze dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Śpiewaliśmy kolędy, jedliśmy barszcz z uszkami oraz ciasta upieczone przez nasze mamy. Każde dziecko otrzymało malutki prezent świąteczny: pięknie zapakowane pierniczki przygotowane przez Julkę i jej mamę. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy i życzymy wiele pomyślności w Nowym Roku.

Więcej… dodano dn. 27.12.16
 
Wizyta Świętego Mikołaja w Oc
     

6 grudnia 2016 r. w klasie Oc dominowały czerwone czapeczki. Dzieci oczekiwały niecodziennego gościa, który dotarł w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci paczkami. Dzieciaki odwdzięczyły się wspólnie zaśpiewaną piosenkę „ Idzie Święty Mikołaj”. To były radosne chwile. 

Więcej… dodano dn. 14.12.16
 
NIZEZYKŁA LEKCJA O KARSKIM W KLASIE 4
     

W listopadzie odbyła się niezwykła lekcja historii o Janie Karskim. To wielki Bohater, kurier Państwa Podziemnego, którego historia mogłaby być scenariuszem na niejeden film. Dzieci z klasy 4 C poznały sądecki wątek historii Jana Karskiego – tutaj został uratowany przez partyzantów, odbity z rąk okupanta niemieckiego.

Więcej… dodano dn. 12.12.16
 
Klasa 1a w Państwowej Straży Pożarnej
     

5 grudnia klasa I a wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W sali edukacyjnej „Ognik” dzieci dowiedziały się jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Zapoznały się ze sposobem posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych.

Więcej… dodano dn. 08.12.16
 
Przedświąteczne przygotowania w klasie 2c
     

Uczniowie klasy 2c postanowili przygotować salę na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Wykonali własnoręcznie aniołki, które zawisły pod złotymi gwiazdami. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Mikołaj w klasie 2c
     

6 grudnia odwiedził klasę 2c długo wyczekiwany przez wszystkich święty Mikołaj.
Dzieci otzrymały wspaniałe prezenty i wręczyły również Mikołajowi własnoręcznie wykonane laurki. Dziękujemy Mikołaju!

Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Koło plastyczne w klasie 2c
     Dzieci z klasy 2c uczestniczą w zajęciach rozwijających umiejętności plastyczne. Na ostatnich zajęciach wykonywały z masy solnej figurki, z ktorych, na następnych zajęciach, powstanie szopka.  
Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Dzień postaci bajek w 2c
      16 listp!la w naszej szkole Obăxodzony był Dzień Postaci z!Bĺjĺk.bUczniowie 2c również w tym Ţ7aĘBie ubzástniczyli. Każfy(qrzebrał się za wybraną przez sieri%(p/stŔć.bByły wróżki, królewny, piraci, duszki, koty....
Więcej… dodano dn. 07.12.16
 
Zabawa andrzejkowa w Oc
     

Dzieci z Oc wspaniale bawiły się na zabawie andrzejkowej. W trakcie zabawy niespodziewanie dla małych uczestników odwiedziła je wróżka, którą dzieciaki przyjęły entuzjastycznie. Żadnego z nich nie trzeba było namawiać do udziału we wróżeniu. Szczególną atrakcją okazały się ciasteczkowe  wróżby. 

 

Więcej… dodano dn. 05.12.16
 
Wróżby andrzejkowe w I a
     

Każdy jest ciekawy swojej przyszłości. Z okazji zbliżających się Andrzejek dzieci z klasy I a chętnie brały udział we wróżbach. Było bardzo wesoło!

Rodzicom dziękujemy za pyszny poczęstunek! J

Więcej… dodano dn. 01.12.16
 
Andrzejki w 3b
     

              W tym roku szkolnym sami uczniowie przygotowali wróżby. Każda grupa wróżyła całej klasie. Rodzice jak zwykle postarali się o słodko - owocowy poczęstunek. Następne Anrzejki za rok, w czwartej klasie!

Więcej… dodano dn. 29.11.16
 
3b i L.J.Kern
     

         Po raz kolejny nasza klasa gościła w bibliotece dla dzieci przy ul.Lwowskiej. Tym razem poznaliśmy żartobliwe wiersze L.J.Kerna. Wiele z nich brzmiały jak zagadki. Pani pokazywała nam wiele eksperymantów ze światłem, cieniem, wodą i powietrzem.

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
3b walczy z zanieczyszczonym powietrzem.
     

            

   W listopadzie do naszej klasy przyszła pani Asia z Centrum KANA i poprowadziła zajęcia pt."Czyste powietrze - czysta sprawa" . Przypomnieliśmy sobie , jak segregować śmieci, dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy dbać o czystość powietrza. Rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy.  Każdy z uczniów dostał odznakę ambasadora czystego powietrza oraz komiks "W objęciach smogu".

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
3b wycieczka do Krakowa
     

              Tym razem pojechaliśmy do Krakowa. Zwiedziliśmy interaktywną wystawę dotyczącą twórczości znanego malarza Vincenta van Gogha. Słuchaliśmy hejnału na krakowskim Rynku. Nie obyło się też bez kupowania pamiątek. Mogliśmy też podziwiać figury woskowe w muzeum na Kopcu Kościuszki. W drodze powrotnej do Nowego Sącza zatrzymaliśmy się w Bartkowej na pieczenie kiełbasek i gorącą herbatę. Teraz czekamy następną klasową wycieczkę.

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
Zajęcia w 3b o grupach krwi.
     

             W tym roku szkolnym poznaliśmy jak nazywają się grupy krwi. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest dla każdego człowieka krew. Dlatego wielu dorosłych oddaje ją honorowo  w punktach krwiodawstwa.

Więcej… dodano dn. 28.11.16
 
0B- Zajęcia integracyjne z rodzicami.
    

18 listopada dzieci z oddziału 0B zaprosiły swoich rodziców do szkoły, aby mogli uczestniczyć we wspólnych zajęciach integracyjnych. Rodzice mieli możliwość obejrzenia lekcji języka angielskiego którą prowadziła pani mgr Justyna Kuciel.  Dzieci zaprezentowały swoją znajomość słówek angielskich, rozumienie  poleceń  kierowanych  do nich po angielsku, jak również to, iż doskonale potrafią śpiewać w języku angielskim.

Więcej… dodano dn. 23.11.16
 
1B W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ
     

 

 Bardzo lubimy zajęcia komputerowe, chętnie poznajemy nowe wiadomości. Wiemy, że komputer jest super wynalazkiem, ale trzeba korzystać z niego mądrze. 

Więcej… dodano dn. 23.11.16
 
1B ODBLASKOWA SZKOŁA
     

 „ODBLASKI MAMY, BO O BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE DBAMY”. 17 października w naszej klasie odbyły się zajęcia w ramach programu ODBLASKOWA SZKOŁA. Wiemy, że trzeba koniecznie nosić  elementy odblaskowe. Samodzielnie wykonaliśmy znaczek odblaskowy.

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
1B OWOCE W SZKOLE
     

Owoce i warzywa powinniśmy jeść codziennie. Dobrym, smacznym i zdrowym pomysłem są sałatki… pyszna była „Owocowa sałatka Arka”.

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
1B KONKURS EDUKACYJNY BEZPIECZNIE TU I TAM
     

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas zajęć: „Internet jest cudownym wynalazkiem”, „Nadużywanie Internetu” oraz „Treści w sieci”.

 

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dlaczego żyć łatwiej z planem dnia?
     

Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy 6b przedstawiali swoje opinie związane z planem dnia. Kasa podzieliła się na grupy i wspólnie przygotowali interesujące plakaty. Pomysły były bardzo ciekawe. Wszyscy dokładnie wiedzieli jak ważne jest mieć zorganizowany czas i co możemy dzięki temu osiągnąć. Myślę, że można brać z nich przykład żeby nasz czas był równie dobrze zorganizowany.  

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dzień Bajek
     

Czary, magia i kolorowe stwory zawitały w naszej szkole w Dniu Bajek. Do pomocy dołączyła również klasa 6b ze swoim wspaniałym przedstawieniem przygotowanym przez Panią Joannę Życzyńską.  Gratulujemy udanego występu!

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Odblaskowa klasa 2 „e”
     

Dzieci  z klasy 2 e  przygotowały  na zajęciach plastycznych plakaty: „Bądź widoczny na drodze! Noś Odblaski!”

 Zostały  one wyeksponowane  w klasie i na korytarzu. Celem tej wystawy jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbanie o swoje bezpieczeństwo na drodze poprzez noszenie odblasków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dzień Postaci z Bajek w 3a
     Uczniowie klasy 3a przebrali się za swoje ulubione postaci z bajek i bawiąc się przy muzyce świętowali ,,Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek".
Więcej… dodano dn. 21.11.16
 
Oc z wizytą w bibliotece
       

25 października 2016 r. dzieci z Oc wybrały się na wycieczkę do Sądeckiej Biblioteki Publicznej na ul. Lwowskiej. W bibliotece dzieci uczestniczyły w warsztatach „Ludwik Jerzy Kern – portret poety wierszem na opak pisany”. Warsztaty prowadziła pani Lucyna Janczy, która nie tylko zapoznała dzieci z twórczością L. J. Kerna z okazji 95 rocznicy urodzin poety, ale również włączyła dzieci do prowadzonych doświadczeń, zabaw i konkursów.    

Więcej… dodano dn. 16.11.16
 
Z życia klasy 5c
     W tym roku szkolnym do klasy 5c dołączyła nowa uczennica Wiktoria Śmierciak. Nowa koleżanka została serdecznie przyjęta przez społeczność klasową.Dziewczęta i chłopcy z dużym zaangażowaniem uczestniczą w życiu klasy.W październiku odbyli wycieczkę do Wieliczki, gdzie zwiedzali zabytkowa kopalnię soli.
Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
Wycieczka do Krakowa.

     

W Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej uczniowie klas 6b i 6c wzięli udział w Multimedialnej wystawie Van Gogh Alive.  Była to jedyna i niepowtarzalna okazja do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów.

 

Więcej… dodano dn. 08.11.16
 
O bezpieczeństwie w klasie I A
     

O tym, jak postępować, aby być bezpiecznym w szkole, na ulicy, w domu uczymy się bardzo dużo. Nasza klasa bierze udział w realizacji projektów „Akademia Bezpiecznego Puchatka” i „Odblaskowa szkoła”.

Więcej… dodano dn. 07.11.16
 
4a i 5c- do Wieliczki przez Lipnicę Murowaną

Dnia 7 października 2016r. klasy 4a wraz z 5c wyruszyły na wycieczkę do Wieliczki. Mimo jesiennej pogody przez cały dzień towarzyszyło nam, przedzierające się przez chmury, słoneczko. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Lipnica Murowana i niezwykły  kościół, w którym spoczywają zasłużeni dla Lipnicy Państwo Leduchowscy. Zauroczeni klimatem i tajemnicą tego miejsca udaliśmy się do kopalni w Wieliczce. Zwiedzanie trwało około3 godzin, ale czas minął nam bardzo szybko, gdyż podziemne korytarze zachwycają i urzekają bogactwem pracy człowieka. Pan przewodnik urozmaicał nasze zwiedzanie ciekawymi legendami i faktami z życia królów i książąt. Dodatkową atrakcją były audio przewodniki, w które wyposażony był każdy z grupy. Umożliwiały one dobry kontakt z przewodnikiem, odpowiednią słyszalność i bezpieczeństwo. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki było oczywiście zakupienie pamiątek. Wyposażeni  w wielobarwne pojemniki z solą do kąpieli, w solne drzewka szczęścia i inne ciekawe przedmioty wróciliśmy na plac przed halą sportową. Wycieczka była czasem wspaniałej zabawy.

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
Masterchef w 4a

Masterschef w 4a ruszył ze swoim menu. O co chodzi? Patrząc na zabiedzone twarze uczniów klasy 4a, postanowiliśmy troszkę dokarmić nasze koleżanki i naszych kolegów. Rafał, Filip, Piotr i Kuba co drugi poniedziałek przyrządzają zdrowe przysmaki dla swojej klasy ucząc się kroić, smarować, dekorować, podawać i miksować. Nasza karta dań  liczy już kilka specyfików, a są wśród nich: tosty z pieczywem wieloziarnistym, koktajl z malin 

i bananów na kefirze z babeczkami upieczonymi przez szefa Rafała, a także sałatka owocowa z granatem i melonem. Czas naszego kucharzenia uczy nas higieny przygotowywania posiłków, odpowiedniego podawania, a także pomocy w domu rodzicom. Trzymajcie kciuki za doskonalenie naszych umiejętności, a najlepszym dowodem, że zmierzamy w dobrym kierunku będzie wygląd uczniów z naszej klasy

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
Turniej Boccia

11 października 2016roku na hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej odbył się coroczny turniej Boccia. Zawody umożliwiają wspaniałą sportową rywalizację i moc pozytywnych wrażeń dla każdego uczestnika. Mimo iż nie każdy może opuścić salę z pucharem, to zawodnicy z medalami na piersiach wynoszą coś więcej niż zwycięstwo … Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Berdychowski, Joanna Kubisz, Rafał Cięciwa, Filip Lorek, Piotr Tokarski i Jakub Młynarczyk.

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
I – jak Indianie
    

Dzieci z oddziału 0B, w bloku tematycznym „I – jak Indianie”, poznały życie i zwyczaje Indian. Gdzie żyją, czym się zajmują, jak się ubierają. Dzieci dowiedziały się, że imiona indiańskie związane są z naturą i pochodzą od nazw zwierząt, roślin, ( np. Pędząca Strzała, Biały Niedźwiedź). Okazało się, iż Indianie to bardzo wesoły i kolorowy naród. Dzieci wykonały dla siebie indiańskie pióropusze, które ozdobiły w kolorowe wzory i piórka. Zabawa w Indian była bardzo fascynująca. Zapraszamy do galerii zdjęć.     

Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
Projektujemy zegary - klasa 2 e
    

         11 października w klasie projektowaliśmy zegary. Posłużą nam  do nauki odczytywania  godzin i obliczeń zegarowych. Byliśmy bardzo zaangażowani podczas zajęć. Zegary są bardzo kolorowe i starannie wykonane.  

Więcej… dodano dn. 12.10.16
 
Klasa 2 e na zajęciach w Bibliotece
       

Dzieci z klasy 2 e uczestniczyły w bardzo interesujących zajęciach w  Sądeckiej Bibliotece Publicznej- oddział dla dzieci. Poświęcone one były twórczości Ludwika  Jerzego Kerna z okazji 95. rocznicy urodzin poety. Dzieci wykonywały różne doświadczenia,  brały udział w zawodach i zabawach, świetnie się przy tym bawiły. Inspiracją były wiersze poety L. J Kerna. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 12.10.16
 
Wycieczka do miejscowości Łosie
     

Początkiem października klasy II c i II e wyruszyły na wycieczkę przyrodniczą do Zagrody Agroturystycznej  „Skrawek Nieba” we wsi Łosie,  na zajęcia  w terenie z przewodnikiem.  Dzieci korzystały  z lornetek i lup i busoli przy obserwacji  zmian przyrody jesienią.

Więcej… dodano dn. 12.10.16
 
Rok szkolny

2015/2016

dodano dn. 30.06.16
 
Klasa 2d w Las Vegas
      Dnia 21 czerwca klasa II d wraz z rodzicami wybrała się do Osrodka-Rekreacyjnego LAS VEGAS w Barcicach. Pojechaliśmy pociągiem. Mieliśmy ogromną frajdę. W Ośrodku czekał na nas pocęstunek i super miejsca do zabaw.
Więcej… dodano dn. 24.06.16
 
Wycieczka grupy 0a i 0b
       

W dniu 20 czerwca dzielni turyści z grupy 0a i 0b wyruszyli na wycieczkę. W tym roku szkolnym podążyliśmy szlakiem ekologicznym do Stróż. Zagłębiając się w tajniki zwyczajów i życia pszczół podziwialiśmy ich pracowitość oraz zorganizowanie. W „Bartniku Sądeckim” zostaliśmy ugoszczeni kiełbaskami w malowniczej scenerii przy stawie. Wspaniała zabawa i uśmiech na twarzach towarzyszył dzieciom przez cały dzień.

Więcej… dodano dn. 23.06.16
 
2a- brała udział w zajęciach prowadzonych przez Strażaków
       

Bezpieczny Dom - Ognik

„Bezpieczny Dom" jest projektem edukacyjnym skierowanym w szczególności do dzieci  i młodzieży szkolnej realizowanym wspólnie przez Państwową Straż Pożarną  i PZU.  Ma służyć efektywnemu edukowaniu w zakresie bezpieczeństwa i postępowania   w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

Jego celem jest skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem.

 

Więcej… dodano dn. 23.06.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.