Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Klasa 2e na wycieczce
      Klasa 2e była na wycieczce pokomunijnej z księdzem Mirosławem Świerkiem w Starym Sączu. Dzieci zwiedziły ołtarz papieski, zapoznały się z historią tego miejsca. W Muzeum Jana Pawła II ogladały pamiątki z pobytu papieża  na ziemi sądeckiej. Uczniowie uczestniczyli również w mszy św. w klasztorze Sióstr Klarysek,a także byli w ".Domu św Kingi",w którym  zgromadzone są pamiatki związane z postacią świętej. W  czasie wolnem od zwiedzania dzieci miały możliwość skorzystania z placu zabaw na którym świetnie się bawiły. 
Więcej… dodano dn. 31.05.16
 
klasa Ic w bibliotece
     

Od 30 maja Afryka już nie taka daleka dla uczniów klasy 1c. Dzięki zajęciom "Rowerem przez Czarny Ląd" uczniowie poznali bliżej ten ogromny kontytnent. Zajęcia poświęcone były Kazimierzowi Nowakowi, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański. Inspirację do zajęć stanowiła książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Więcej… dodano dn. 31.05.16
 
KLASA 0B W STRAŻY POŻARNEJ
     17 maja  dzieci z klasy 0b udały się do Straży Pożarnej w Nowym Sączu, gdzie uczestniczyły w edukacyjnej lekcji, podczas której dowiedziały się, jakie zagrożenia niesie ogień, jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, takich jak np: ( ogień w mieszkaniu, płonąca patelnia, piekarnik). 
Więcej… dodano dn. 30.05.16
 
5d na wycieczce we Wrocławiu
     

5 rano to początek Naszej dwudniowej wycieczki do Wrocławia. Po ok sześciu godzinach jazdy byliśmy na miejscu. Podróż przebiegła nam bardzo szybko i miło.

Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
"II ORSZAK JANA DŁUGOSZA"
      Uczennice klasy 4b: Edyta, Magda, Patrycja, Marysia, Klaudia i Ania 20 maja  uczestniczyły w "II ORSZAKU JANA DŁUGOSZA" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. 
Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
Dzień Matki w klasie 4b
        Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 4b przygotowali prezenty dla mam - kolorowe kwiaty z życzeniami. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia: radości, spokoju i pociechy z dzieci !
Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
Klasa 1e i 2 b na wycieczce w Zamku w Nowym Wiśniczu i kopalni soli w Bochni

 

     

18 maja uczniowie klasy Ie i II b pojechali na wspólną wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu. Dowiedzieliśmy się, że należał on do rodów Kmitów i Lubomirskich. Dziewczynki zainteresowała kolekcja miedzianych i mosiężnych naczyń w kuchni. W jednej z komnat oglądaliśmy z zaciekawieniem makiety warowni. 

Więcej… dodano dn. 24.05.16
 
Oc w bibliotece
     

6 maja dzieci z Oc uczestniczyły w interdyscyplinarnych warsztatach literackich „Rowerem przez Czarny Ląd”. Zajęcia poświęcone były Kazimierzowi Nowakowi, który w latach 30 XX wieku jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański. Inspirację do zajęć stanowiła książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Spotkanie prowadziła pani Lucyna Janczy, która nie tylko przybliżyła tę niezwykłą postać, ale również zaprosiła uczestników do wspólnych zabaw.   

 

Więcej… dodano dn. 23.05.16
 
Wizyta kl. IId w Sądeckim Ratuszu.
      Wizyta kl. IId w Sądeckim Ratuszu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji przewodnika. Obejrzały ciekawe architektonicznie miejsca, pomieszczenia. Atrakcją dnia było obejrzenie płyty Sądeckiego Rynku z balkonu Ratusza.
Więcej… dodano dn. 20.05.16
 
Klasa IId w Bibliotece dla Dzieci
      17 maja klasa IId uczestniczyła w ciekawych (jak zwykle) zajęciach w Bibliotece dla Dzieci przy ul. Lwowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji oraz - tematem była książka "Afryka Kazika", brali udział w zabawach inspirowanych książką.
Więcej… dodano dn. 20.05.16
 
III c w Kopalni Soli w Bochni
     

9 maja uczniowie klasy III c wyruszyli na wycieczkę. Na początku zatrzymaliśmy się w Tropiu, gdzie zwiedziliśmy piękny, stary kościółek oraz poznaliśmy postać św. Świerada. Potem udaliśmy się na spotkanie ze Skarbnikiem do Kopalni Soli w Bochni. Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać.

 

Więcej… dodano dn. 13.05.16
 
Klasa 1 e w sali edukacyjnej „Ognik” w PSP
     

Dnia 9 maja nasza klasa wybrała się do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Do dyspozycji najmłodszych dzieci została oddana do użytku sala edukacyjna „Ognik”. Imituje ona mieszkanie składające się z pokoju, łazienki, kuchni i przedpokoju. Powstała ona w ramach rządowego projektu „Bezpieczny Dom”.

Więcej… dodano dn. 11.05.16
 
Klasa 3 d
     

14 kwietnia 2016 r. w naszej szkole zorganizowany był DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI pod hasłem "ŚWIAT i MY". Uczniowie klasy 3d prezentowali kulturę i zwyczaje Hiszpanii. Przygotowywali sałatki, uczestniczyli w pokazie karate, jedzeniu jabłek na czas, pokazie saneczkarstwa i zajęciach fitnes..  Najlepsza jednak była degustacja.

Więcej… dodano dn. 10.05.16
 
Klasa 6c zwiedza wystawę
       

Dnia 6 maja 2016 r. tj. piątek uczniowie klasy 6 c wraz z wychowawcą i katechetą udali się do SP nr 6 na wystawę o wyjątkowym człowieku błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce.

Piękne zdjęcia i ciekawe opisy przybliżyły uczniom życie i męczeńską śmierć tego wielkiego Polaka.

dodano dn. 10.05.16
 
Projekt "Trzymaj formę"
       

Klasa 3a wraz z wychowawcami i we współpracy z rodzicami wzięła udział w konkursie na projekt PROMUJĄCY ZMIANĘ ZACHOWAŃ W ZAKRESIE STYLU ŻYCIA W ŚRODOWISKU LOKALNYM W RAMACH REALIZACJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO TRZYMAJ FORMĘ! w roku szkolnym 2015/2016

 

Więcej… dodano dn. 28.04.16
 
FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW
     

22 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XVI Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów.

Uczestnicy prezentowali się w następujących kategoriach:

  • Śpiew z akompaniamentem
  • Gra na instrumencie
  • Taniec zespołowy
  • Taniec indywidualny
  • Plakat
Więcej… dodano dn. 27.04.16
 
Dzień Zdrowej Żywności w klasie 1E
     

14 kwietnia klasa 1e uczestniczyła  w „Dniu Zdrowej Żywności”. Tegoroczne hasło brzmiało: Świat i my. Pierwszaki w tym dniu były ubrane w barwy narodowe Japonii lub w  piękne Japonki i karateków. Dzieci rozpoczęły ten dzień od aerobiku. Każda klasa przygotowała potrawy charakterystyczne dla danego kraju. 

Więcej… dodano dn. 27.04.16
 
Klasa 0B ,, Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT’’
      

Dzieci z klasy 0B cały tydzień rozmawiały o tym, ,, Jak należy dbać o ziemię naszą planetę’’.

Poznały znaczenie słów : ekologia, środowisko, recykling, segregacja. Dowiedziały się dlaczego segregujemy odpady, po czym same je segregowały, bawiąc się przy tym świetnie i jednocześnie ucząc.

Więcej… dodano dn. 25.04.16
 
DZIEN ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W KLASIE 4 B !!!
     

 14 kwietnia 2016 r. w naszej szkole zorganizowany był DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI pod hasłem "ŚWIAT i MY". Uczniowie klasy 4b prezentowali kulturę i zwyczaję Węgier. Przygotowywali kanapki w barwach Węgier, uczestniczyli w zajęciach kaligrafii, jedzeniu jabłek na czas, pokazie saneczkarstwa i zajeciach fitnes. Klaudia Klag prezentowala swoje umiejetności w sztukach walk.  Najlepsza jednak była degustacja.  

Więcej… dodano dn. 19.04.16
 
IIIc na wycieczce edukacyjnej

     

Klasa III c bierze udział w projekcie „Sądecki Rajcuś”. W ramach udziału w tym projekcie w dniu 7 kwietnia odbyła się wycieczka edukacyjna pod hasłem „Poznajemy nasze miasto”. Naszym przewodnikiem była pani Dorota Wołoszczuk, która przygotowała dla nas ciekawe zadania, opowiedziała wiele interesujących historii, zachęcała do poznawania naszego miasta.

 

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
Zabawy dzieci z klasy 1a
     

W ramach zajęć wychowania  fizycznego spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy place zabaw w okolicy naszej szkoły. Dobrze bawiliśmy się korzystając z wiosennego słońca.

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
Dzień Zdrowej Żywności w klasie 1a
     

Nasza klasa w tym dniu reprezentowała Japonię.  Wcześniej zapoznaliśmy się z tradycją i historią tego państwa. Porównaliśmy zwyczaje panujące u nas i  w  ich kraju.  Ubraliśmy się w tym dniu w barwach białych i czerwonych lub strojach tradycyjnych.  Razem z naszą Panią wychowawczynią przygotowywaliśmy potrawy w kolorach narodowych Japonii. Uczestniczyliśmy w zabawach i przedstawieniu teatralnym zorganizowanym przez starsze klasy.

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
Klasa Ib świętuje "Dzień Zdrowej Żywności"
     

W dniu 14.04.2016 r. klasa I b po raz pierwszy uczestniczyła  w „Dniu Zdrowej Żywności”. Pierwszaki w tym dniu zamieniły się w urocze Japonki i groźnych karateków. Dzień dzieci rozpoczęły od tanecznej rozgrzewki – aerobiku. Później przygotowały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. 

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
WIZYTA ZAWODNICZEK OLIMPII BESKID W KLASIE III B
     

13.04.2016r. naszą klasę odwiedziły dwie zawodniczki OLIMPII BESKID Nowy Sącz. Jedną z nich jest mama naszego kolegi - Krzysia. Wspólne z nimi ćwiczenia bardzo nam się podobały. Na koniec każdy z nas dostał plakat klubowy i „klaskacza”.

Więcej… dodano dn. 15.04.16
 
WARSZTATY PLASTYCZNE KLASY 1B I 2D.
       

Klasy I b  i II d przygotowywały się  czynnie do Świąt Wielkanocnych. Na zorganizowanych warsztatach plastycznych dzieci wykonały palmy wielkanocne pod bacznym okiem i z pomocą pani Elżbiety Piwowar – emerytowanej nauczycielki, której pasją jest wykonywanie ozdób i kwiatów nie tylko z bibuły.

 

Więcej… dodano dn. 12.04.16
 
Wielkanoc w klasie 0B.
    

Święta Wielkanocne to bez wątpienia najbardziej lubiane święta przez dzieci. Na zajęciach w szkole dzieci poznały  zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, wypowiadały się na temat swoich doświadczeń  związanych z wielkanocnymi zwyczajami, takimi jak: święcenie palemek, ozdabianie jajek, szykowanie koszyczków wielkanocnych, śniadanie wielkanocne, czy lany poniedziałek. Wspólnie wykonaliśmy dużo ciekawych prac związanych ze świętami. Dzieci ozdabiały palmy, siały rzeżuchę, malowały jajka i ozdabiały je cekinami, w ten sposób powstały przepiękne stroiki świąteczne. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Więcej… dodano dn. 23.03.16
 
Źrebaki w 1c
     

Poznawanie nowych liter inspiruje pierwszaków z 1c do wykonywania zabawek, których nazwa rozpoczyna się od nowopoznanej litery. W październiku były lalki, teraz źrebaki. Jaką literkę poznaliśmy

Więcej… dodano dn. 23.03.16
 
Klasa 1c na wystawie
      Klasa 1c uczestniczyła na wystawie okazów z raf koralowych. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.
Więcej… dodano dn. 23.03.16
 
6a z wizytą w Gimnazjum nr 3…
     

Klasa 6a zapoznała się z ofertą edukacyjną Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza. Uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach  matematycznych, chemicznych, geograficznych oraz językowych. Duże zainteresowanie wzbudziła lekcja matematyki prowadzona w języku angielskim. 

Więcej… dodano dn. 22.03.16
 
Urodziny w 6a
     

 29 lutego Nina obchodziła swoje szesnaste urodziny. Dzień, w którym solenizantka celebruje swoje święto zdarza się stosunkowo rzadko…co cztery lata. W związku z tym życzenia, uściski i buziaki były poczwórne 

Więcej… dodano dn. 22.03.16
 
Wystawa muszli w klasie 2e

 

    

Klasa 2e uczestniczyła w wystawie pt.,,Wielka Rafa Koralowa". Dzieci zapoznały się z ciekawą ekspozycją, ktora przybliżyła im świat rafy koralowej.

Więcej… dodano dn. 16.03.16
 
Zajęcia plastyczno – techniczne w klasie 0b.
     Dzieci z klasy 0b, przy omawianiu tematu: „Pojazdy – na lądzie, wodzie i w powietrzu”, miały okazję dowiedzieć się nazw pojazdów poruszających się na lądzie, w powietrzu i w wodzie, oraz osób nimi kierujących.
Więcej… dodano dn. 09.03.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
        

Bardzo cieszymy się, że nasze Babcie i Dziadkowie mogli tak licznie przybyć na nasze zaproszenie. Występ bardzo się podobał zaproszonym gościom. Było dużo braw oraz uśmiechów. Dzieci wykonały piękne portrety swoich ukochanych babć i dziadków oraz przygotowały drobne upominki. Po uroczystości był poczęstunek przygotowany przez nasze Mamy. 

Więcej… dodano dn. 07.03.16
 
"Mój przyjaciel pies" w 2b
                  W lutym 2016 w naszej klasie 2b odbyły się warsztaty pt. „Mój przyjaciel-pies". Poprowadzili je rodzice naszej uczennicy Wiktorii. Tata Wiktorii zapoznał wszystkich z różnymi rasami psów. Omówiona została także przydatność poszczególnych ras do pracy i wykonywania różnorodnych zadań na rzecz ludzi. Dowiedzieliśmy się , jak należy  zachować  się widząc obcego psa oraz jak trzeba  opiekować się pieskiem.
Więcej… dodano dn. 07.03.16
 
Wielka Rafa Koralowa czyli ciekawa lekcja przyrody
         Uczniowie klasy integracyjnej 4a uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikami i oglądali wystawę „Wielka Rafa Koralowa”. Dowiedzieli się, że jest ona widoczna z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. Zapoznali się z gatunkami ryb, mięczaków i roślin tam zamieszkujących a także z zafascynowaniem słuchali jak powstają perły. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i dotknąć maleńką część odległego od nas świata, które jest uznawane za jeden z siedmiu cudów przyrody.
Więcej… dodano dn. 29.02.16
 
Zajęcia teatralne w klasie integracyjnej 4a
        

W klasie integracyjnej 4a uatrakcyjnianie lekcji metodami aktywizującymi to już norma. Ostatnio na języku polskim uczniowie zapoznali się dwoma tekstami literackimi: „Księżniczką na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena oraz „Księżniczką z ogłoszenia” Danuty Wawiłow. Następnie wybrali  tekst H. Ch. Andersena (a skusiły ich zapewne piękne stroje) i zabawili się w teatr. Gra dramowa pozwoliła na wykorzystanie spontanicznej ekspresji aktorskiej naszych podopiecznych i wyzwoliła możliwość samodzielnego myślenia, rozwinęła wyobraźnię a przede wszystkim miała na celu uczenie zasad współżycia i działania w grupie rówieśniczej.

Więcej… dodano dn. 26.02.16
 
mgr MORS w III c
        16 lutego do naszej klasy zawitał gość – Mariusz Brodowski , pseudonim mgr MORS – sądecki artysta, plastyk, twórca murali. Ten znany w Nowym Sączu i nie tylko graficiarz jest absolwentem naszej szkoły. Opowiadał o początkach swojej kariery, zapoznał nas ze swoją twórczością. Na zakończenie przeprowadził warsztaty plastyczne, pod czujnym okiem artysty próbowaliśmy stworzyć własne arcydzieła. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!
Więcej… dodano dn. 23.02.16
 
Mistrzowie klasy 5b
      W klasie 5b można znaleźć wiele utalentowanych uczniów. Oto Oni.

Więcej… dodano dn. 20.02.16
 
Dzień Babci i Dziadzia w grupie 0A

      W dniu 8.02.2016r. zaszczycili nas swoją obecnością Szanowne Babcie i Drodzy Dziadziowie. Dzieci z grupy OA z radością przedstawiły występ artystyczny. Śpiewając piosenki i recytując wiersze pragnęliśmy uczcić niezwykle ważne święto jakim jest Dzień Babci i Dziadzia. Nasi Szanowni Goście nagrodzili nas ogromnymi brawami i słowami uznania. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery.
Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1e
    

Uczniowie  klasy 1e zaprosili swoje ukochane Babcie i drogich Dziadków na przedstawienie z okazji  Ich święta.  Oprócz pięknych wierszy, piosenek i życzeń przygotowaliśmy dla naszych Gości prezenty oraz  konkursy z nagrodami. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec uroczystości dziewczynki zatańczyły taniec Chocolate, a chłopcy zagrali z dziadkami w piłkarzyki. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.