Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Klasa 4b i 4c na wycieczce w Sandomierzu
      Klasa 4b i 4c były na wycieczce w Sandomierzu, Opatowie, Kazimierzu nad Wisłą i Baranowie Sandomierskim. Pogoda świetna, nocleg wspaniały, zabawa przednia!!!
Więcej… dodano dn. 22.06.16
 
Klasa Oc obchodzi Dzień Mamy i Taty
     

15 czerwca 2016 r. klasa Oc obchodziła uroczyście Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci wzięły udział w programie artystycznym, na który złożyły się przedstawienia: „Chodzą mamy”, „Tatusiowie”, „Dziadek stołek i rosołek” oraz piosenki i wiersze. Warto podkreślić, że dzieci włożyły całe swoje serce w przygotowania, by uświetnić tę uroczystość.

Więcej… dodano dn. 17.06.16
 
Wspomnienia wydarzeń w klasie integracyjnej 4a.
     

Kończy się rok szkolny. Uczniowie klasy 4a mile wspominają wydarzenia, które działy się z ich udziałem i za ich pośrednictwem. Jako najciekawsze i najmilsze wytypowały Spotkania z Tradycją. Poniżej fotorelacja z przygotowań do świetnej zabawy, która miała miejsce w tym dniu oraz „ jeszcze” czwartoklasiści w regionalnych strojach.

Więcej… dodano dn. 16.06.16
 
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej klasy Oc
     

1 czerwca 2016 r. dzieci z klasy Oc wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Tam w interesujący sposób strażacy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami zapobiegania pożarom, a także przeprowadzili praktyczne ćwiczenia w poprawnym wykonywaniu telefonów alarmowych. Zaprezentowali też samochód strażacki z jego wyposażeniem. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały Certyfikaty Małego Dzielnego Strażaka.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
3 B PROGRAM KINOSZKOŁA
   

W bieżącym roku szkolnym klasa 3b uczestniczyła w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej. Głównym celem programu było wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów. Uczniowie obejrzeli cykl filmów, każdy poprzedzony był prelekcją wprowadzającą. 6 czerwca klasa obejrzała ostatni już film: „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Tematem przewodnim była odpowiedź na pytanie „Jak bezpiecznie spędzić ?”.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
3B WYSTĘP DLA RODZICÓW
     

6. czerwca uczniowie klasy 3b wystąpili przed swoimi rodzicami. Złożyli życzenia oraz popisami swoich talentów podziękowali za trud wychowania. Były piękne recytacje wierszy, piosenki, taniec, akrobacje oraz gra na instrumentach. Każde dziecko wypadło wyśmienicie, co potwierdziły gromkie brawa.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
3B DZIEŃ DZIECKA
     

1. czerwca z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali swoim pociechom niespodziankę. Najpierw były życzenia, słodki upominek, potem wyjście do kina HELIOS na film pt.: „Angry Birds”. Po seansie nie obyło się bez lodów. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
IX Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka przez zabawę”
      Klasa 2c w piątek 10 czerwca 2016r. uczestniczyła w IX Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka przez zabawę” w PWSZ w Nowym Sączu. Trenowaliśmy nie tylko swoje umysły, ale i mięśnie. Bawiliśmy się doskonale!!
Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Jakub Sarnik - uczeń klasy 2d
      Jakub Sarnik - uczeń klasy 2d - z dumą reprezentuje już kolejny rok naszą szkołę podczas biegów, maratonów itp. Świetny uczeń, dobry kolega, miły kulturalny chłopiec. Trzymamy kciuki za jego kolejne starty i gratulujemy rodzicom.
dodano dn. 13.06.16
 
Turniej Tańca Towarzyskiego
     

Klasa I b zakończyła kurs tańca udziałem w Turnieju Tańca Towarzyskiego. Pan Dariusz Migacz był dumny ze swoich podopiecznych, a w nagrodę za udział w Turnieju każdy otrzymał medal!!!

Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Wycieczkę do Zatorlandu.
      Dnia 2 czerwca dzieci z klasy 1b i 2d pojechały na wycieczkę do Zatorlandu. Zobaczyły tam "Dom do góry nogami", "Park Owada", Park Mitologii", w którym płynęły statkiem spaserowym, a także "Park Dinozaurów". . Wolny czas spędziły bawiąc się na placuzabaw. Mimo niezbyt ładnej pogody wycieczka się udała. Zmęczeni, ale pełni wrażeńwróciły do domu.
Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Wycieczka do Zatoru
        W dniu 3 czerwca klasa 2e i 1d były na wycieczce w Zatorlandzie-parku rozrywki. W Parku Ruchomych Dinozaurów dzieci zobaczyły modele ożywionych dinozaurów,a także Muzeum Szkieletów i Skamieniałaści, gdzie zobaczyć można niezłą kolekcję skamieniałych zwierząt-ważek, ryb, ptaków,elementy szkieletów dinozaurów. Atrakcją dla dzieci był Park Mitologii, gdzie obejrzały piękne odwzorowane figury greckich bogów, herosów,a także rejs statkiem po jeziorze. Dużą radość sprawił dzieciom  Lunapark, Park Owadów i Park Bajek i Stworzeń Wodnych. Wycieczka na pewno zostanie dzieciom długo w pamięci.
Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
KLASY SZÓSTE W WARSZAWIE
    

W dniach 18,19,20 maja 2016 r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przebywali na wycieczce w Warszawie. Wyruszyli w środę o godz. 4.50 w strugach deszczu. Na szczęście pogoda szybko się zmieniła i słońce towarzyszyło im przez kolejne dni. Plan wycieczki był bardzo interesujący i zapewniał wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od obejrzenia panoramy miasta  z punktu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

 

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
Dzień Rodziny w klasie 0b
    

Dzieci z klasy 0b na dzień 6 czerwca zaprosiły swoich rodziców do szkoły, aby wspólnie świętować „Dzień Rodziny’’. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny: deklamowały wiersze, śpiewały piosenki a także tańczyły. 

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
Dzień Dziecka w klasie Ic
     

W Dniu Dziecka klasa 1c przeniosła się na inny kontynent, do Ameryki Północnej, a dokładniej w świat Indian.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Karolinę Siemion i Panią Magdalenę Woźniak.
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały lalkę Indianki, Indianina oraz tipi i łódź indiańską.
Na zakończenie czekała uczniów niespodzianka ufundowana przez rodziców - pyyyyyyyszne lody, mniam.....

Więcej… dodano dn. 07.06.16
 
III c na sportowo
     

31 maja odbył się Turniej Piłki Nożnej klas trzecich i czwartych. W naszej klasie nie brakuje doskonałych piłkarzy, którzy wytrwale walczyli o jak najlepsze miejsce w turnieju. Również dziewczyny dzielnie pomagały chłopakom, zarówno na boisku, jak i gorącymi okrzykami dopingującymi naszą drużynę. W efekcie, na siedem startujących klas zajęliśmy III miejsce.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Dzień Rodziny w III c
     


„Na dobre i na złe – jest RODZINA
Na dobre i na złe – niech się trzyma
Na dobre i na złe – jest RODZINA
Wszystkim dobrze żyje się”

 

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
2b, 2d i 2c na wycieczce pokomunijnej z księdzem Mirosławem Świerkiem w Starym Sączu.
      23 maja klasa 2b, 2c i 2d była na wycieczce pokomunijnej z księdzem Mirosławem Świerkiem w Starym Sączu. Zwiedziliśmy Muzeum Św.Kingi, uczestniczyliśmy we Mszy Św. w klasztorze Sióstr Klarysek oraz oglądaliśmy ołtarz papieski. W Muzeum Jana Pawła II ogladaliśmy pamiątki z pobytu papieża Jana Pawła II  na ziemi sądeckiej. Był również czas na dobrą zabawę na placu zabaw.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
0 „A” w Miejskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
      Dzień 18 maja obfitował odwiedzinami grupy 0 „A” w Miejskim Ośrodku Ruchu Drogowego  w Nowym Sączu. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach związanych z tematyką bezpiecznego zachowania się podczas różnorodnych sytuacji na drodze. Panie zaprezentowały również sprzęty niezbędne do wykonania badań Zawodowych Kierowców. Dzieciom najbardziej podobały się zajęcia praktyczne wykonane w ciemni. Jako zdyscyplinowana grupa zostaliśmy nagrodzeni dyplomem bezpiecznego ucznia oraz otrzymaliśmy maskotki odblaskowe.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Dzień Mamy w grupie 0a
      Dzień Mamy w grupie 0 „a” był niezwykle uroczysty. Dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały program artystyczny. Śpiew dzieci oraz deklamowane wiersze wywołały łzy wzruszenia na twarzach mam. Uwieńczeniem całej uroczystości były samodzielnie wykonane przez dzieci prezenty. W miłej atmosferze ugościliśmy nasze kochane mamusie, które czuły się wyjątkowo.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
„W świecie bajek”
     

Dobiega końca akcja całorocznego czytania bajek w grupie 0 „A”. Cyklicznie w ciągu całego roku naszą grupę odwiedzali rodzice, którzy „ przenosili nas w świat prawdziwych historii”. Szczególnie dziękujemy Pani Annie Szczęśniak, która każdy piątek przeznaczała na wspólne obcowanie z książką. Bardzo ciekawymi książkami, które mogliśmy usłyszeć były:
- „Życie według Duni” – Rose Lagercranta, Eva Eriksson
- „12 ważnych opowieści” – POLSCY AUTORZY O WARTOŚCIACH
- „ Opowieści o błękitnym psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” – Beata Majchrzak
- „Dobroć, czyli opowieść o mocarzu Michale” – Natalia Usenko
- „ Odpowiedzialność czyli bardzo poważna sprawa” – Irena Landau
- „ Mała Nina” – Sophie Scherrer.
Wspólne czytanie bajek to niezwykła przygoda oraz wspaniała zabawa.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Nasza wspaniała Pani Artystka – Beata Marszałek
      Po raz kolejny mieliśmy możliwość wyrażenia własnej ekspresji twórczej na zajęciach zorganizowanych w grupie 0 „a”. Nasza wspaniała Pani Artystka – Beata Marszałek pokazywała nam różnorodne techniki wykonywania prac. Wspólne zajęcia zaowocowały ogromem radości i wspaniałymi wytworami dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Beatce za cyklicznie poświęcony nam czas i wspólną pracę.
Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Dzień Mamy w klasie 1 e
     

„ Moja mama jest jak wiosna, taka piękna i radosna”.
31 maja uczciliśmy nasze kochane mamusie pięknymi wierszami , piosenkami i kolorowymi kwiatami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wzruszającej uroczystości.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Klasa 1 e na Dniu Dziecka w Kamionce
     

1 czerwca byliśmy w Kamionce Ośrodku „Tara”. Uczestniczyliśmy w warsztatach polegających na oswajaniu z koniem. Znamy już odpowiedź na wiele pytań: jak się nie bać konia? Czy konie naprawdę lubią cukier? Gdzie koń ma przód, gdzie tył? Każdy z nas miał możliwość głaskania , czesania konia i oprowadzanie na koniu. 

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Klasa 1 e w Bibliotece
     

30 maja dzieci z klasy 1 e uczestniczyła w warsztatach literackich „Rowerem przez Czarny Ląd”. Zajęcia poświęcone były Kazimierzowi Nowakowi, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański. Inspirację do zajęć stanowiła książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Więcej… dodano dn. 06.06.16
 
Klasa 1a i 1c na wycieczce w Krakowie
     

Nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na daleką wycieczkę - pojechaliśmy aż do Krakowa. W planach było zwiedzanie zoo oraz Kopca Kościuszki. Pogada była wymarzona na taką wyprawę. W zoo przywitały nas wspaniałe pawie spacerujące po ścieżkach. Obecnie zoo w Krakowie posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt.

Więcej… dodano dn. 31.05.16
 
Klasa 2e na wycieczce
      Klasa 2e była na wycieczce pokomunijnej z księdzem Mirosławem Świerkiem w Starym Sączu. Dzieci zwiedziły ołtarz papieski, zapoznały się z historią tego miejsca. W Muzeum Jana Pawła II ogladały pamiątki z pobytu papieża  na ziemi sądeckiej. Uczniowie uczestniczyli również w mszy św. w klasztorze Sióstr Klarysek,a także byli w ".Domu św Kingi",w którym  zgromadzone są pamiatki związane z postacią świętej. W  czasie wolnem od zwiedzania dzieci miały możliwość skorzystania z placu zabaw na którym świetnie się bawiły. 
Więcej… dodano dn. 31.05.16
 
klasa Ic w bibliotece
     

Od 30 maja Afryka już nie taka daleka dla uczniów klasy 1c. Dzięki zajęciom "Rowerem przez Czarny Ląd" uczniowie poznali bliżej ten ogromny kontytnent. Zajęcia poświęcone były Kazimierzowi Nowakowi, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański. Inspirację do zajęć stanowiła książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.

Więcej… dodano dn. 31.05.16
 
KLASA 0B W STRAŻY POŻARNEJ
     17 maja  dzieci z klasy 0b udały się do Straży Pożarnej w Nowym Sączu, gdzie uczestniczyły w edukacyjnej lekcji, podczas której dowiedziały się, jakie zagrożenia niesie ogień, jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, takich jak np: ( ogień w mieszkaniu, płonąca patelnia, piekarnik). 
Więcej… dodano dn. 30.05.16
 
5d na wycieczce we Wrocławiu
     

5 rano to początek Naszej dwudniowej wycieczki do Wrocławia. Po ok sześciu godzinach jazdy byliśmy na miejscu. Podróż przebiegła nam bardzo szybko i miło.

Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
"II ORSZAK JANA DŁUGOSZA"
      Uczennice klasy 4b: Edyta, Magda, Patrycja, Marysia, Klaudia i Ania 20 maja  uczestniczyły w "II ORSZAKU JANA DŁUGOSZA" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. 
Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
Dzień Matki w klasie 4b
        Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 4b przygotowali prezenty dla mam - kolorowe kwiaty z życzeniami. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia: radości, spokoju i pociechy z dzieci !
Więcej… dodano dn. 25.05.16
 
Klasa 1e i 2 b na wycieczce w Zamku w Nowym Wiśniczu i kopalni soli w Bochni

 

     

18 maja uczniowie klasy Ie i II b pojechali na wspólną wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu. Dowiedzieliśmy się, że należał on do rodów Kmitów i Lubomirskich. Dziewczynki zainteresowała kolekcja miedzianych i mosiężnych naczyń w kuchni. W jednej z komnat oglądaliśmy z zaciekawieniem makiety warowni. 

Więcej… dodano dn. 24.05.16
 
Oc w bibliotece
     

6 maja dzieci z Oc uczestniczyły w interdyscyplinarnych warsztatach literackich „Rowerem przez Czarny Ląd”. Zajęcia poświęcone były Kazimierzowi Nowakowi, który w latach 30 XX wieku jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański. Inspirację do zajęć stanowiła książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Spotkanie prowadziła pani Lucyna Janczy, która nie tylko przybliżyła tę niezwykłą postać, ale również zaprosiła uczestników do wspólnych zabaw.   

 

Więcej… dodano dn. 23.05.16
 
Wizyta kl. IId w Sądeckim Ratuszu.
      Wizyta kl. IId w Sądeckim Ratuszu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji przewodnika. Obejrzały ciekawe architektonicznie miejsca, pomieszczenia. Atrakcją dnia było obejrzenie płyty Sądeckiego Rynku z balkonu Ratusza.
Więcej… dodano dn. 20.05.16
 
Klasa IId w Bibliotece dla Dzieci
      17 maja klasa IId uczestniczyła w ciekawych (jak zwykle) zajęciach w Bibliotece dla Dzieci przy ul. Lwowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji oraz - tematem była książka "Afryka Kazika", brali udział w zabawach inspirowanych książką.
Więcej… dodano dn. 20.05.16
 
III c w Kopalni Soli w Bochni
     

9 maja uczniowie klasy III c wyruszyli na wycieczkę. Na początku zatrzymaliśmy się w Tropiu, gdzie zwiedziliśmy piękny, stary kościółek oraz poznaliśmy postać św. Świerada. Potem udaliśmy się na spotkanie ze Skarbnikiem do Kopalni Soli w Bochni. Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać.

 

Więcej… dodano dn. 13.05.16
 
Klasa 1 e w sali edukacyjnej „Ognik” w PSP
     

Dnia 9 maja nasza klasa wybrała się do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Do dyspozycji najmłodszych dzieci została oddana do użytku sala edukacyjna „Ognik”. Imituje ona mieszkanie składające się z pokoju, łazienki, kuchni i przedpokoju. Powstała ona w ramach rządowego projektu „Bezpieczny Dom”.

Więcej… dodano dn. 11.05.16
 
Klasa 3 d
     

14 kwietnia 2016 r. w naszej szkole zorganizowany był DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI pod hasłem "ŚWIAT i MY". Uczniowie klasy 3d prezentowali kulturę i zwyczaje Hiszpanii. Przygotowywali sałatki, uczestniczyli w pokazie karate, jedzeniu jabłek na czas, pokazie saneczkarstwa i zajęciach fitnes..  Najlepsza jednak była degustacja.

Więcej… dodano dn. 10.05.16
 
Klasa 6c zwiedza wystawę
       

Dnia 6 maja 2016 r. tj. piątek uczniowie klasy 6 c wraz z wychowawcą i katechetą udali się do SP nr 6 na wystawę o wyjątkowym człowieku błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce.

Piękne zdjęcia i ciekawe opisy przybliżyły uczniom życie i męczeńską śmierć tego wielkiego Polaka.

dodano dn. 10.05.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.