Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW
     

22 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XVI Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów.

Uczestnicy prezentowali się w następujących kategoriach:

  • Śpiew z akompaniamentem
  • Gra na instrumencie
  • Taniec zespołowy
  • Taniec indywidualny
  • Plakat
Więcej… dodano dn. 27.04.16
 
Dzień Zdrowej Żywności w klasie 1E
     

14 kwietnia klasa 1e uczestniczyła  w „Dniu Zdrowej Żywności”. Tegoroczne hasło brzmiało: Świat i my. Pierwszaki w tym dniu były ubrane w barwy narodowe Japonii lub w  piękne Japonki i karateków. Dzieci rozpoczęły ten dzień od aerobiku. Każda klasa przygotowała potrawy charakterystyczne dla danego kraju. 

Więcej… dodano dn. 27.04.16
 
Klasa 0B ,, Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT’’
      

Dzieci z klasy 0B cały tydzień rozmawiały o tym, ,, Jak należy dbać o ziemię naszą planetę’’.

Poznały znaczenie słów : ekologia, środowisko, recykling, segregacja. Dowiedziały się dlaczego segregujemy odpady, po czym same je segregowały, bawiąc się przy tym świetnie i jednocześnie ucząc.

Więcej… dodano dn. 25.04.16
 
DZIEN ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W KLASIE 4 B !!!
     

 14 kwietnia 2016 r. w naszej szkole zorganizowany był DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI pod hasłem "ŚWIAT i MY". Uczniowie klasy 4b prezentowali kulturę i zwyczaję Węgier. Przygotowywali kanapki w barwach Węgier, uczestniczyli w zajęciach kaligrafii, jedzeniu jabłek na czas, pokazie saneczkarstwa i zajeciach fitnes. Klaudia Klag prezentowala swoje umiejetności w sztukach walk.  Najlepsza jednak była degustacja.  

Więcej… dodano dn. 19.04.16
 
IIIc na wycieczce edukacyjnej

     

Klasa III c bierze udział w projekcie „Sądecki Rajcuś”. W ramach udziału w tym projekcie w dniu 7 kwietnia odbyła się wycieczka edukacyjna pod hasłem „Poznajemy nasze miasto”. Naszym przewodnikiem była pani Dorota Wołoszczuk, która przygotowała dla nas ciekawe zadania, opowiedziała wiele interesujących historii, zachęcała do poznawania naszego miasta.

 

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
Zabawy dzieci z klasy 1a
     

W ramach zajęć wychowania  fizycznego spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy place zabaw w okolicy naszej szkoły. Dobrze bawiliśmy się korzystając z wiosennego słońca.

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
Dzień Zdrowej Żywności w klasie 1a
     

Nasza klasa w tym dniu reprezentowała Japonię.  Wcześniej zapoznaliśmy się z tradycją i historią tego państwa. Porównaliśmy zwyczaje panujące u nas i  w  ich kraju.  Ubraliśmy się w tym dniu w barwach białych i czerwonych lub strojach tradycyjnych.  Razem z naszą Panią wychowawczynią przygotowywaliśmy potrawy w kolorach narodowych Japonii. Uczestniczyliśmy w zabawach i przedstawieniu teatralnym zorganizowanym przez starsze klasy.

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
Klasa Ib świętuje "Dzień Zdrowej Żywności"
     

W dniu 14.04.2016 r. klasa I b po raz pierwszy uczestniczyła  w „Dniu Zdrowej Żywności”. Pierwszaki w tym dniu zamieniły się w urocze Japonki i groźnych karateków. Dzień dzieci rozpoczęły od tanecznej rozgrzewki – aerobiku. Później przygotowały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. 

Więcej… dodano dn. 18.04.16
 
WIZYTA ZAWODNICZEK OLIMPII BESKID W KLASIE III B
     

13.04.2016r. naszą klasę odwiedziły dwie zawodniczki OLIMPII BESKID Nowy Sącz. Jedną z nich jest mama naszego kolegi - Krzysia. Wspólne z nimi ćwiczenia bardzo nam się podobały. Na koniec każdy z nas dostał plakat klubowy i „klaskacza”.

Więcej… dodano dn. 15.04.16
 
WARSZTATY PLASTYCZNE KLASY 1B I 2D.
       

Klasy I b  i II d przygotowywały się  czynnie do Świąt Wielkanocnych. Na zorganizowanych warsztatach plastycznych dzieci wykonały palmy wielkanocne pod bacznym okiem i z pomocą pani Elżbiety Piwowar – emerytowanej nauczycielki, której pasją jest wykonywanie ozdób i kwiatów nie tylko z bibuły.

 

Więcej… dodano dn. 12.04.16
 
Wielkanoc w klasie 0B.
    

Święta Wielkanocne to bez wątpienia najbardziej lubiane święta przez dzieci. Na zajęciach w szkole dzieci poznały  zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, wypowiadały się na temat swoich doświadczeń  związanych z wielkanocnymi zwyczajami, takimi jak: święcenie palemek, ozdabianie jajek, szykowanie koszyczków wielkanocnych, śniadanie wielkanocne, czy lany poniedziałek. Wspólnie wykonaliśmy dużo ciekawych prac związanych ze świętami. Dzieci ozdabiały palmy, siały rzeżuchę, malowały jajka i ozdabiały je cekinami, w ten sposób powstały przepiękne stroiki świąteczne. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Więcej… dodano dn. 23.03.16
 
Źrebaki w 1c
     

Poznawanie nowych liter inspiruje pierwszaków z 1c do wykonywania zabawek, których nazwa rozpoczyna się od nowopoznanej litery. W październiku były lalki, teraz źrebaki. Jaką literkę poznaliśmy

Więcej… dodano dn. 23.03.16
 
Klasa 1c na wystawie
      Klasa 1c uczestniczyła na wystawie okazów z raf koralowych. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.
Więcej… dodano dn. 23.03.16
 
6a z wizytą w Gimnazjum nr 3…
     

Klasa 6a zapoznała się z ofertą edukacyjną Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza. Uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach  matematycznych, chemicznych, geograficznych oraz językowych. Duże zainteresowanie wzbudziła lekcja matematyki prowadzona w języku angielskim. 

Więcej… dodano dn. 22.03.16
 
Urodziny w 6a
     

 29 lutego Nina obchodziła swoje szesnaste urodziny. Dzień, w którym solenizantka celebruje swoje święto zdarza się stosunkowo rzadko…co cztery lata. W związku z tym życzenia, uściski i buziaki były poczwórne 

Więcej… dodano dn. 22.03.16
 
Wystawa muszli w klasie 2e

 

    

Klasa 2e uczestniczyła w wystawie pt.,,Wielka Rafa Koralowa". Dzieci zapoznały się z ciekawą ekspozycją, ktora przybliżyła im świat rafy koralowej.

Więcej… dodano dn. 16.03.16
 
Zajęcia plastyczno – techniczne w klasie 0b.
     Dzieci z klasy 0b, przy omawianiu tematu: „Pojazdy – na lądzie, wodzie i w powietrzu”, miały okazję dowiedzieć się nazw pojazdów poruszających się na lądzie, w powietrzu i w wodzie, oraz osób nimi kierujących.
Więcej… dodano dn. 09.03.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
        

Bardzo cieszymy się, że nasze Babcie i Dziadkowie mogli tak licznie przybyć na nasze zaproszenie. Występ bardzo się podobał zaproszonym gościom. Było dużo braw oraz uśmiechów. Dzieci wykonały piękne portrety swoich ukochanych babć i dziadków oraz przygotowały drobne upominki. Po uroczystości był poczęstunek przygotowany przez nasze Mamy. 

Więcej… dodano dn. 07.03.16
 
"Mój przyjaciel pies" w 2b
                  W lutym 2016 w naszej klasie 2b odbyły się warsztaty pt. „Mój przyjaciel-pies". Poprowadzili je rodzice naszej uczennicy Wiktorii. Tata Wiktorii zapoznał wszystkich z różnymi rasami psów. Omówiona została także przydatność poszczególnych ras do pracy i wykonywania różnorodnych zadań na rzecz ludzi. Dowiedzieliśmy się , jak należy  zachować  się widząc obcego psa oraz jak trzeba  opiekować się pieskiem.
Więcej… dodano dn. 07.03.16
 
Wielka Rafa Koralowa czyli ciekawa lekcja przyrody
         Uczniowie klasy integracyjnej 4a uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikami i oglądali wystawę „Wielka Rafa Koralowa”. Dowiedzieli się, że jest ona widoczna z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. Zapoznali się z gatunkami ryb, mięczaków i roślin tam zamieszkujących a także z zafascynowaniem słuchali jak powstają perły. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i dotknąć maleńką część odległego od nas świata, które jest uznawane za jeden z siedmiu cudów przyrody.
Więcej… dodano dn. 29.02.16
 
Zajęcia teatralne w klasie integracyjnej 4a
        

W klasie integracyjnej 4a uatrakcyjnianie lekcji metodami aktywizującymi to już norma. Ostatnio na języku polskim uczniowie zapoznali się dwoma tekstami literackimi: „Księżniczką na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena oraz „Księżniczką z ogłoszenia” Danuty Wawiłow. Następnie wybrali  tekst H. Ch. Andersena (a skusiły ich zapewne piękne stroje) i zabawili się w teatr. Gra dramowa pozwoliła na wykorzystanie spontanicznej ekspresji aktorskiej naszych podopiecznych i wyzwoliła możliwość samodzielnego myślenia, rozwinęła wyobraźnię a przede wszystkim miała na celu uczenie zasad współżycia i działania w grupie rówieśniczej.

Więcej… dodano dn. 26.02.16
 
mgr MORS w III c
        16 lutego do naszej klasy zawitał gość – Mariusz Brodowski , pseudonim mgr MORS – sądecki artysta, plastyk, twórca murali. Ten znany w Nowym Sączu i nie tylko graficiarz jest absolwentem naszej szkoły. Opowiadał o początkach swojej kariery, zapoznał nas ze swoją twórczością. Na zakończenie przeprowadził warsztaty plastyczne, pod czujnym okiem artysty próbowaliśmy stworzyć własne arcydzieła. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!
Więcej… dodano dn. 23.02.16
 
Mistrzowie klasy 5b
      W klasie 5b można znaleźć wiele utalentowanych uczniów. Oto Oni.

Więcej… dodano dn. 20.02.16
 
Dzień Babci i Dziadzia w grupie 0A

      W dniu 8.02.2016r. zaszczycili nas swoją obecnością Szanowne Babcie i Drodzy Dziadziowie. Dzieci z grupy OA z radością przedstawiły występ artystyczny. Śpiewając piosenki i recytując wiersze pragnęliśmy uczcić niezwykle ważne święto jakim jest Dzień Babci i Dziadzia. Nasi Szanowni Goście nagrodzili nas ogromnymi brawami i słowami uznania. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery.
Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1e
    

Uczniowie  klasy 1e zaprosili swoje ukochane Babcie i drogich Dziadków na przedstawienie z okazji  Ich święta.  Oprócz pięknych wierszy, piosenek i życzeń przygotowaliśmy dla naszych Gości prezenty oraz  konkursy z nagrodami. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec uroczystości dziewczynki zatańczyły taniec Chocolate, a chłopcy zagrali z dziadkami w piłkarzyki. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 18.02.16
 
Karnawał w klasie 5b
      Bo karnawał jest od tego, aby bawić się na całego! Tak właśnie bawiła się 5b. Wszyscy uczniowie w przepięknych strojach królowali na szkolnym parkiecie. Dziękujemy Naszym Mamom za poczęstunek, który dodał sił do dalszej zabawy.
Więcej… dodano dn. 17.02.16
 
Dzień Babci I Dziadka w 0c
      12 lutego 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Oc obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały przedstawienie na podstawie tekstu Doroty Gellner „Dziadek, stołek i rosołek”. Uświetniły też spotkanie piękną recytacją wierszy i interpretacją piosenek. Dzieci uhonorowały Gości życzeniami oraz samodzielnie wykonanymi laurkami. Starania te zostały nagrodzone gromkimi brawami. To były wzruszające chwile. 
Więcej… dodano dn. 17.02.16
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 0b
      

9 lutego dzieci z oddziału 0b zaprosiły do szkoły swoją Babcię i Dziadka, aby uczcić ich święto.

Słowami wierszy i piosenek wyraziły dzieci to co czują do swojej Babci  i Dziadka i jak bardzo są im wdzięczne za to, że zawsze mogą na nich liczyć. Upominki-laurki w kształcie serca były bardzo miłą niespodzianką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  z tej przepięknej pełnej wzruszeń uroczystości.

Więcej… dodano dn. 11.02.16
 
Rola witamin w klasie 4c
     

Uczniowie klasy 4 c chętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują dodatkowe prace przyrodnicze. Doskonale zdają sobie sprawę z faktu jak wielkie znaczenie dla organizmu człowieka ma właściwa dieta. W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu przygotowali ciekawe prezentacje na temat roli wybranych witamin, które dostarczyły wszystkim wielu cennych informacji.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
ZAJĘCIA TECHNICZNE
     

   Uczniowie klas 5b i 5c podczas zajęć technicznych poznawali właściwosci tworzyw sztucznych. Wykorzystują dostępne tworzywa sztuczne wykonali prace według własnego projektu. Efekty ich pracy można zobaczyc na zdjeciach.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE 4 b !
     

 3 lutego 2016 r. uczniowie klasy 4b świetnie bawili się podczas zabawy karnawałowej. Edytka została królową balu,  a Mateusz, który w tym dniu obchodził urodziny usłyszał gromkie "sto lat". W przerwie rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
3B ZABAWA KARNAWAŁOWA
     

03 II 2016r. uczestniczyliśmy w szkolnej zabawie karnawałowej. Wszystkie stroje bardzo nam się podobały. Specjalną atrakcją, która cieszyła się wielką popularnością, było malowanie twarzy kolorowymi farbami. Podobały się nam również zabawy z chustami integracyjnymi. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie nam poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 09.02.16
 
Klasa 1e na zabawie karnawałowej
     

Dnia 3 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W pięknych, kolorowych strojach bawiliśmy się wyśmienicie!  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla nas poczęstunku. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Zabawa karnawałowa w klasie 4c
     

Uczniowie klasy 4c bardzo lubią uczestniczyć w szkolnych zabawach i dyskotekach. Podczas tegorocznej zabawy karnawałowej również nie opuszczał ich dobry humor. Niektórzy z nich włożyli dużo pracy w przygotowanie pięknych strojów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Lekcja przyrody w klasie 6c
     

Uczniowie klasy 6c chętnie pogłębiają swoją wiedzę przyrodniczą, a zdobytymi informacjami dzielą się z koleżankami i kolegami. W ramach lekcji dotyczących stawonogów przygotowali ciekawe prace dotyczące życia owadów oraz ich znaczenia dla przyrody i człowieka. Zgromadzone informacje przedstawili w postaci plakatów, które z wielkim zaangażowaniem prezentowali na forum klasy.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Bal karnawałowy w Oa, Ob, Oc.
     

3 lutego 2016 r. oddziały przedszkolne Oa, Ob, Oc, uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawa odbyła się na auli, która na ten czas prezentowała czarodziejski wystrój, przygotowany przez nauczycieli. Dzieci podekscytowane i przebrane za: królewny, wróżki, rycerzy, koty, motyle, biedronki itp. tańczyły, śpiewały oraz chętnie brały udział w prowadzonych zabawach i konkursach. Wszyscy doskonale się bawili.

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Karnawał w klasie 2c
        Tak się bawiła klasa 2c na balu karnawałowym
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Karnawał w klasie 3c
     

Karnawał to czas wesołych zabaw, balów i przebierańców. Tak też było w klasie III c. Zapraszamy do galerii!

Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Zabawa karnawałowa w klasie 2e
      3 lutego ucznowie klasy 2e hucznie bawili się na zabawie karnawałowej. Wszyscy uczestnicy zabawy poprzebierani byli w ciekawe stroje karnawałowe.
Więcej… dodano dn. 08.02.16
 
Witajcie w Narnii!
     
Uczniowie klasy 4a na lekcjach języka polskiego przenieśli się do magicznego świata Narnii. Zamiast w tradycyjny sposób sprawdzać swoją wiedzę ze znajomości lektury C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", uczniowie klasy 4a toczyli między sobą "bitwę" podczas rozwiązywania zadań, jakie losowali w czasie rozgrywek planszowych. Lekcja ta wywołała mnóstwo emocji i radości; na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Więcej… dodano dn. 05.02.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.