Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Spotkanie z tradycją w klasie IIIc
     

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została uroczystość pod hasłem „Spotkania z tradycją”.  Do tej imprezy przygotowywaliśmy się od kilku dniu. Najpierw suszyliśmy plastry pomarańczy do ozdabiania choinki. Potem lukrowaliśmy pierniczki, malowaliśmy aniołki z masy solnej, robiliśmy różne ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów.

 

Więcej… dodano dn. 11.12.15
 
Klasa 2e w Wieliczce
      Klasa 2e 7 grudnia 2015 r. pojechała na wycieczkę do Kopalni Soli ,,Wieliczka". Dzieci zwiedzając kopalnię zapoznały się z historią wydobycia soli, z tajemnicami solnych komór, legendami. Wędrówkę po solnych korytarzach uatrakcyjniały ciekawe solne rzeźby, pomniki. Duże wrażenie sprawił na dzieciach film w 5D, który obejrzeli w sali multimedialnej.
Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Spotkanie z tradycją-2e
      Klasa 2e uczestniczyła w imprezie szkolnej-spotkanie z tradycją. Dzieci zapoznały się z tradycjami naszego regionu,degustowały pierniczki, a także czleb ze smalczykiem. W klasie ozdabiały choinkę i lukrowały pierniki.
Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Oc wykonuje ozdoby świąteczne
     

8 grudnia 2015r. w klasie Oc odbyły się zajęcia z bloku tematycznego „Ozdoby świąteczne”, które prowadziła mama jednego z uczniów pani Katarzyna Piwko.  W zajęciach uczestniczyli również inni zaproszeni rodzice. W trakcie zajęć dzieci z pomocą rodziców wykonały miniaturowe choinki, wykorzystując karton, kolorowe łańcuchy i drobne elementy dekoracyjne.  

Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Wizyta Świętego Mikołaja
     

4 grudnia 2015r. w klasie Oc królowały czerwone czapeczki mikołajkowe. Dzieci oczekiwały niecodziennego gościa, dotarł wreszcie w towarzystwie pomocników. Obdarował dzieci paczkami. To były radosne chwile.

Więcej… dodano dn. 10.12.15
 
Światowy Dzień Bajkowych Postaci.
     

5 listopada uczniowie kl.3d tak , jaki wszystkie dzieci klas 0-3 obchodziły Światowy Dzień Bajkowych Postaci.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
ŚWIĘTO Odzyskania Niepodległości
      

Dzieci klasy 3d bardzo chętnie biorą udział w uroczystościach jakie się odbywają w naszym mieście, a zwłaszcza historyczne jak uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości, które odbyło się 11 listopada na Gościńcu Galicyjskim.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
Dzień Integracji
     

Każdy ma swoje święto – szczególne święto, miały 2. grudnia, dzieciaki z naszej klasy. Obchodziliśmy Dzień Integracji. Delegacja trzech osób: Dominik, Rafał i Filip wraz z nauczycielem wspomagającymodwiedzili Miasteczko Multimedialne, gdzie brali udział w warsztatach plastycznych i oglądali występy grup młodzieżowych z pałacu Młodzieży. 

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
Mikołaj w IIIc
     

4 grudnia grzecznych uczniów klasy III c odwiedził Mikołaj. Każdy otrzymał prezent, za który serdecznie dziękujemy!!!

Do zobaczenia Mikołaju za rok!

Więcej… dodano dn. 07.12.15
 
0b - sport to zdrowie
    Dzieci z oddziału 0B 25 listopada w poniedziałek wzięły udział w zajęciach sportowych zorganizowanych przez TOM – FOOTBALL Akademia Sandecja.
Więcej… dodano dn. 04.12.15
 
Kl. 6b - Spotkanie z pisarką
    30 listopada w Sądeckiej Bibliotece dla Dzieci, uczniowie z klasy 6 b, mieli możliwość osobistego poznania pani Barbary Kosmowskiej, pisarki i poetki, która debiutowała jako licealistka w latach 70-tych XX wieku. Jest ona autorką książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.
Więcej… dodano dn. 04.12.15
 
Andrzejki w klasie Vb
     

26 listopada 2015 roku przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb - rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w klasie V B.
Dzieci uczestniczyły we wspaniałej zabawie tanecznej, a przerwę umilił im słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, którym serdecznie
dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 01.12.15
 
Wróżby andrzejkowe w III c
     

27 listopada zorganizowaliśmy w naszej klasie wróżby andrzejkowe. Wszyscy byli ciekawi, co ich czeka w przyszłości, a chętnych do wróżenia nie brakowało.
Było wesoło, wróżby potraktowaliśmy „z przymrużeniem oka”!

 

Więcej… dodano dn. 30.11.15
 
Andrzejkowe wróżby w klasie 1 e
     

26 listopada odbyły się w naszej klasie ANDRZEJKI.  Przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejkowe wróżby przeplatane były muzyką, tańcem i laniem wosku. Każdy z nas poznał też swój znak zodiaku! Dziękujemy  Rodzicom za przygotowanie poczęstunku i pomoc podczas zabawy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 30.11.15
 
Dzień pluszowego misia
      2a brała udział w zabawie z okazji dnia pluszowego misia, dzieci świetnie sie bawiły ze swoimí ukochanymi przytulankami.
Więcej… dodano dn. 27.11.15
 
Bajkowy dzień w klasie 1d
     


W tymm dniu przebraliśmy się za różne postacie z bajek.Razem z dziecmi klas 1-3 braliśmy udział w wesołej zabawie.

Więcej… dodano dn. 23.11.15
 
Jesienny spacer klasy 1d
     

Wspólne wyjście do parku.Obserwowanie jesiennych zmian w przyrodzie.

Więcej… dodano dn. 23.11.15
 
Ślubowanie w klasie 1d
     

20 października przyjęto nas do grona uczniów szkoły. Był to dla nas bardzo ważny dzień.

Więcej… dodano dn. 23.11.15
 
Przygotowania do przyjścia św. Mikołaja
     

Uczniowie klas 1c i 1e rozpoczęli przygotowania do przyjęcia świętego Mikołaja. Postanowili namalować podobiznę świętego oraz wymarzone prezenty. "Przyjedź do nas Mikołaju......"

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Pasowanie na czytelnika
     

13 listopada uczniowie klasy 1c zostali pasowani na czytelników. Na zajęciach bibliotcznych uczniowie poznali zasady obowiązujące w bibliotece, a także zasady obchodzenia się z książką.

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Światowy dzień Bajkowych postaci
     

5 listopada klasa 1c tak, jak wszystkie inne dzieci klas 0-3, obchodziła Światowy Dzień Bajkowych Postaci. W tym dniu do klasy przyszły wróżki,motylki, piraci, duszki, królewny, księżniczki, rycerze........

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Jesienny spacer 1c
     

Listopadowa pogoda sprzyjała spacerom i podziwianu kolorów jesieni, dlatego klasa 1c postanowiła to wykorzystać
i spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu....

Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Ekperymenty w kl.2B
     

Wystarczy szczodrze posolić wodę w kubeczku, umieścić patyczek z nitką nad wodą i uzbroić się w cierpliwość. Uczniowie kl.2B wykonali takie doświadczenie i po około dwóch tygodniach mogli oglądać swoje "solne sople", jak w kopalni.

Więcej… dodano dn. 17.11.15
 
WITA KLASA 4B
     

 Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w klasie 4. Mamy nową Pania wychowawczynię i nową koleżankę Wiktorię.

Jesteśmy mili i weseli, chociaż czasem za dużo rozmawiamy! Bardzo podoba nam się w klasie 4 ! Byliśmy 3 listopada na cmentarzu, gdzie zapaliliśmy znicze na grobie Kazimierza Miczynskiego. Nasza Pani opowiadała nam, że był on powstańcem styczniowym i walczył o niepodległość Polski.

  

Więcej… dodano dn. 17.11.15
 
W świecie Pippi
        Dnia 6 listopada nasza klasa odwiedziła bibliotekę- oddział dla dzieci, aby lepiej poznać niezwykły świat Pippi zwanej Pończoszanką. Pippi Langstrumpf to znana chyba każdemu niezwykła dziewczynka, która swym optymizmem zmienia świat wokół siebie. 
Więcej… dodano dn. 12.11.15
 
5 listopada- Światowy Dzień Postaci z Bajek
     

Dzieci z klasy 1 „e” wraz z wychowawczynią przebrały się w stroje postaci z bajek. Dzień był pełen zabaw, niespodzianek i podróży po bajkach. Mnóstwo śmiechu i radości towarzyszyło nam tego dnia. Zobaczcie sami!

Więcej… dodano dn. 10.11.15
 
Smacznie i zdrowo w klasie 1 „e”
     

Sałatka owocowa to jest to, co pierwszaki lubią najbardziej! Z tego też powodu zrobiliśmy pyszne, zdrowe i pożywne sałatki z różnych owoców. Zapach roznosił się po całej szkole. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 10.11.15
 
,,W kasztanowym mieście’’ - zajęcia integracyjne w oddziale 0b
    

W dniu 6 listopada dzieci z oddziału 0b wraz z wychowawcą zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy na zajęciach integracyjnych. W przedstawieniu pt. ,,Bal u Pani Jesieni’’ dzieci recytując wiersze, śpiewając piosenki opowiedziały o zwyczajach związanych z nadejściem jesieni. Wspólnie z rodzicami wykonały prace wykorzystując dary, jakie przynosi pani Jesień, czyli: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście. Rodzice wspólnie z dziećmi wykazali się fantastyczną pomysłowością. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawych prac.

Więcej… dodano dn. 10.11.15
 
Dzień postaci bajkowych i baśniowych- 05.11.2015.
     

2a w tym dniu była w Bibliotece Publicznej. Braliśmy udział we wspaniałej lekcji podczas, której poznaliśmy przygody Pippi Långstrump postaci fikcyjnej, tytułowej bohaterki cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji

 

Więcej… dodano dn. 08.11.15
 
3 B LISTOPADOWE DNI ZADUMY
      30 października byliśmy na Cmentarzu Komunalnym. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd bohaterom narodowym. Poznaliśmy mogiły sławnych Sądeczan. To była dla nas niecodzienna lekcja historii.
Więcej… dodano dn. 08.11.15
 
3 B WARSZTATY LITERACKIE
     

21. października 2015 r. uczestniczyliśmy w warsztatach literackich, które zostały zorganizowane w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Poznaliśmy przygody Pippi Pończoszanki, robiliśmy doświadczenia, śpiewaliśmy, tańczyliśmy… Bawiliśmy się wspaniale.

Więcej… dodano dn. 08.11.15
 
Halloween w 5b
       

W piątek 30 października 2015 na zajęcia przybyły stwory, czarownice, duchy i straszydła, ale wszystkie w dobrych humorach i pozytywnie nastawione.
Oczywiście mowa tutaj o naszych uczniach z 5b i 4a, którzy tego dnia przeobrazili się w niesamowite postacie i świętowali Halloween.
Wszystkie straszydła, czarownice, wampiry i upiory przemaszerowały przez szkołę w barwnym korowodzie, aby stworzyć nastrój
pełen uroku i tajemniczości. Wszystkim dopisywały fantastyczne nastroje, a zabawy sprzyjały integracji podopiecznych.
Nie możemy się już doczekać kolejnej takiej imprezy.

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
5 listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
      W tym dniu do naszej klasy zawitały najróżniejsze postacie z bajek. Zresztą sami zobaczcie …

 

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
Październik w klasie III c
     

Na początku października uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Policji. Otrzymaliśmy światełka odblaskowe, dzięki którym będziemy lepiej widoczni po zmierzchu.
Miesiąc październik dostarczył nam pięknej pogody – tzw. „złotej jesieni”. Dlatego chętnie wychodziliśmy na spacery, podziwiając jej piękno. Zbieraliśmy liście, uczyliśmy się je rozróżniać, a także robiliśmy jesienne bukiety. Uczyliśmy się o lesie, jego mieszkańcach i darach.

Więcej… dodano dn. 05.11.15
 
2B w kinie i na warsztatach "Małego Kucharza"
       

20 października wybraliśmy się do kina na wzruszający film o przyjaźni pt. "Mały Książę". Później spacerkiem udaliśmy się na Wólki do pizzerni Gondola, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach samodzielnego wykonania pizzy. Przypomnieliśmy sobie zasady higieny, poznaliśmy potrawy z różnych krajów, próbowaliśmy różnych warzyw., a przede wszystkim każdy jadł swoją pizzę. Za swoją pracę zostaliśmy nagrodzeni dyplomami "Małego Kucharza". Lubimy takie wycieczki!

Więcej… dodano dn. 28.10.15
 
3 B REALIZUJE PROGRAM „OWOCE I WARZYWA”
     

Spożywanie owoców i warzyw to jedno z działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole. 13 października uczniowie klasy III b z dużym zaangażowaniem przygotowali w grupach zadaniowych pyszne, zdrowe sałatki owocowe lub warzywne.  Bardzo dobrze przygotowali się do realizacji zadania, pamiętali o zasadach higieny i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat roli owoców i warzyw w codziennej diecie.

Więcej… dodano dn. 26.10.15
 
,,2a lepiła garnki z gliny”
     23 października uczniowie klasy 2a byli w Miasteczku Galicyjskim na zajęciach pt: ,,Garncarstwo-      rzemiosło w dawnym stylu”

 

 
Więcej… dodano dn. 24.10.15
 
Dzień pełen wrażeń dla klasy 2b
     

9 października wyruszyliśmy w podróż pociągiem retro z Nowego Sącza do Krynicy. Podziwialiśmy piękno krajobrazu górskiego , mijaliśmy kolejne stacje. Świeciło słońce , a para z ciuchci falowała nad wagonami. Dwa razy zrobiło się zupełnie ciemno, gdy przejeżdżaliśmy przez bardzo długi tunel w Żegiestowie. Pan konduktor skasował nam bilety, a inni pracownicy rozdawali nam książeczki, drożdżówki i ciepłą herbatę. W pociągu zwiedziliśmy mini­wystawę . W Muszynie czekał na nas ciepły posiłek i pan przewodnik, który zaprowadził nas do ogrodów sensorycznych. W Krynicy opowiadał nam o J.Kiepurze i Nikiforze. Byliśmy w pijalni, przy stawie karmiliśmy łabędzie, a na deptaku kupiliśmy wiele pamiątek. To był dzień pełen wrażeń.

Więcej… dodano dn. 13.10.15
 
„W krainie pieczonego ziemniaka”.
     

Pod koniec września klasa I b wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą do Zagrody Edukacyjnej „Skrawek Nieba” w Łosiu,  na zajęcia z cyklu „W krainie pieczonego ziemniaka”.  W trakcie pobytu  dzieci poznały historię ziemniaka, brały udział w quizie „Co wiem o jesieni i jej skarbach”, oraz konkurencjach sportowych gdzie główną rolę odgrywał oczywiście ziemniak!  Po wyczerpujących zawodach dzieci z apetytem zjadły zupę ziemniaczaną oraz chipsy, oczywiście ziemniaczane J. Potem przyszedł czas na zajęcia plastyczne podczas których powstały zabawne „ziemniaczane ludziki”. Nasz pobyt zakończyło ognisko z pieczoną własnoręcznie kiełbaską. Przed wyjazdem dzieci otrzymały medale „Młodego Przyrodnika”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!

Więcej… dodano dn. 13.10.15
 
Oc w bibliotece
     

9 października 2015 r. dzieci z klasy 0c uczestniczyły w interdyscyplinarnych warsztatach literackich     „ Czy znasz Pippi Pończoszankę? ” Warsztaty zorganizowano w Sądeckiej Bibliotece Publicznej z okazji przypadającej w tym roku 70 rocznicy pierwszego  szwedzkiego wydania ksiązki o historii wesołej i rezolutnej dziewczynce Pippi. Zajęcia prowadziła pani Lucyna Janczy, która nie tylko zapoznała dzieci z twórczością Astrid Lindgren, ale również wciągnęła uczestników do wspólnych zabaw. 

Więcej… dodano dn. 13.10.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.