Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Osiągnięcia naukowe
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

Uczennica naszej szkoły Julita Buchała z klasy III a (integracyjnej) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas III w Szkole Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu.

 

Więcej… dodano dn. 28.05.14
 
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny
 

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. Najlepszy wynik dla naszej szkoły uzyskał Mateusz Szymański, uczeń klasy drugiej. Bardzo dużo osób zostało wyróżnionych. Uczniowie, których nie ma na poniższej liście, a brali udział w konkursie, o swoich miejscach dowiedzą się u swoich nauczycieli matematyki.

Więcej… dodano dn. 27.05.14
 
Mateusz Szymański - Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Mateusz Szymański uczeń kl.2b otrzymał Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

Więcej… dodano dn. 19.05.14
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

 Joanna Knop z klasy 3c zdobyła 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Trzecioklasistów po raz kolejny organizowanym w SP nr2 w Nowym Sączu. Gratulujemy.

dodano dn. 28.04.14
 
"ZIEMIA SĄDECKA - od przeszłości do współczesnosci".

11 kwietnia 2014 r. odbył sie II etap powiatowego konkuesu historycznego "ZIEMIA SĄDECKA - od przeszłości do współczesnosci". Naszą szkołę reprezentowałe 3 uczniów. Do finału zakwalifikowali się:
- Natalia Kuzera z klasy 6c
- Jakub Janór z klasy 4c

Więcej… dodano dn. 16.04.14
 
Małopolski Komkurs Biblijny

Wiktoria Pawlik z klasy 6 c została laureatką tegorocznego Małopolskiego Konkursu Biblijnego. 
Gratulujemy sukcesu!!

Więcej… dodano dn. 31.03.14
 
Finaliści Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Aleksandra Roszczyk (klasa 6d), Aleksandra Kulpa (klasa 6d) oraz Mateusz Wójcik (klasa 5c) to tegoroczni finaliści etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego pod hasłem "Pod wspólnymi gwiazdami, na jednym globie".

Więcej… dodano dn. 17.03.14
 
Jakub Szwarga w etapie wojewódzkim

Uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w matematycznym konkursie kuratoryjnym. Trzech z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Byli to Jakub Szwarga z kl. 6b, Daniel Zygmunt z kl. 6b, Michał Jurczak z kl. 6b.

Do etapu wojewódzkiego przeszedł Jakub Szwarga.

Życzymy im dalszych sukcesów.

Więcej… dodano dn. 06.03.14
 
NASZ SZKOLNY NAUKOWIEC

   Marcin Chochorowski to niezwykły uczeń z V b: pasjonat doświadczeń, entuzjasta nauk. Z zapałem godnym największych odkrywców naukowych zgłębia tajemnice praw przyrody, fizyki i chemii. Ten niesamowity uczeń, dla którego mikroskop, menzurka, retorta, prądnica nie stanowią tajemnic, chętnie dzieli się swoją pasją z innymi. Podczas zajęć z przyrody oraz na kółku przyrodniczym z zapałem prezentuje swoim kolegom i koleżankom doświadczenia, udowadniając, że świat nauki może być niezwykłą przygodą.


Więcej… dodano dn. 06.03.14
 
Konkurs Historyczny

24 marca 2014 r. w Krakowie odbedzie sie finał Konkursu Historycznego "Wielcy Polacy - zaslużeni dla niepodległosci Polski". Z naszej szkoły  (jako jedynej z nowego Sącza) do finału zakwalifikowali się (od lewej): Nikodem Miczołek klasa 5c, Wojciech Skałka klasa 6c i Bartosz Konopka klasa 6d.


Więcej… dodano dn. 25.02.14
 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH MIĘDZYSZKOLNYCH

 

       


Dnia 6 grudnia 2013 roku troje naszych uczniów wzięło udział w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego:

Aleksandra Kulpa – kl. 6d

Aleksandra Roszczyk – kl. 6d

Mateusz Wójcik – kl.5c

 

Dnia 12 grudnia 2013 roku nasi wychowankowie uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza:

Anna Obrzut – kl. 4b

Klaudia Jasińska – kl. 5b

Katarzyna Zapiór – kl. 6b – wyróżnienie

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej… dodano dn. 13.12.13
 
XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Rozstrzygnięto XVIII Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Na konkurs napłynęło 37 prac z 15 szkół i placówek z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Więcej… dodano dn. 10.12.13
 
Wysoki wynik Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego „OLIMPUS”

Uczniowie klas IV - VI naszej szkoły w tym roku szkolnym 2012/2013, wzięli udział w edycji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego „OLIMPUS”, która promuje uczniów wykazujących zainteresowania różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę.

Więcej… dodano dn. 21.06.13
 
Sukces Oliwii Życzyńskiej z klasy 3 b

Uczennica klasy 3 b, Oliwia Życzyńska, odniosła wielki sukces, zajmując I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym "Mój Szkolny Kolega z Misji", którego organizatorem jest Dzieło Pomocy "Ad Gentes".

Założeniem konkursu, w którym nasza Szkoła uczestniczyła już po raz dwunasty, jest kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na los ich rówieśników w krajach misyjnych.

Więcej… dodano dn. 12.06.13
 
XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III

28 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III. W konkursie wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły i zajęli bardzo wysokie miejsca:

Weronika Gucwa  I miejsce  oraz  Mikołaj Sokołowski II miejsce

Więcej… dodano dn. 04.06.13
 
Bardzo wysoki wynik sprawdzianu klas szóstych naszej szkoły

Informujemy, że nasze tegoroczne klasy szóste osiągnęły ósmy, bardzo wysoki stanin w klasyfikacji średnich wyników ze sprawdzianu klas szóstych. Średnia naszej szkoły wynosi 28 punktów na 40 możliwych do uzyskania przez ucznia. Ósmy stanin osiągnęły w tym roku tylko dwie szkoły w naszym mieście. Jest to pierwszy tak wysoki wynik w historii naszej szkoły od wielu lat. Do tej pory osiągaliśmy wyniki z siódmego staninu.

Więcej… dodano dn. 28.05.13
 
Konkurs wiedzy o patronie Stefanie Kardynale Wyszyńskim

20 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Wzięło  w nim udział 27 uczniów z klas IV-VI. Lekturą obowiązującą na konkurs była książka p. Zofii Śliwowej „Z Zuzeli na Stolicę Prymasów”. Po etapie pisemnym składającym się z 18 pytań siedmioro uczestników przeszło do drugiego etapu. W etapie ustnym każdy odpowiadał na losowo wybrane przez siebie pytania. Ostatecznie 1 miejsce zajęli dwaj uczniowie: Wojciech Skałka z kl. 5c i Nikodem Miczołek z kl. 4c. Drugie miejsce zdobyła uczennica kl.5c Natalia Kuzera, a trzecie Mateusz Wójcik z kl. 4c. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat Patrona swojej szkoły.

Więcej… dodano dn. 28.05.13
 
Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych


Dnia 6 kwietnia odbył się w naszej szkole "Konkurs Wiedzy o krajach  niemieckojezycznych" dla klas szóstych w którym wzięło udział 12 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu kultury, historii, geografii itp. krajów obszaru języka niemieckiego oraz zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy z w/w dziedziny.

Więcej… dodano dn. 04.04.13
 
Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV


I miejsce:
Mateusz Wójcik - klasa IVc

Więcej… dodano dn. 04.04.13
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.