Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Konkursy
ROK SZKOLNY

2019/2020

dodano dn. 28.06.20
 
MŁODZI ARTYŚCI NASZEJ SZKOŁY - PREZENTACJA KONKURSOWA

INTERPRETACJE DZIEŁ SZTUKI     Z powodu sytuacji, która nas spotkała, odwołano konkursy plastyczne oraz różne wydarzenia artystyczne, w których uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli wziąć udział.

   W związku z tym, chcąc pokazać, jak wielką wyobrażnię i możliwości warsztatowe posiadają uczniowie naszej szkoły, przygotowałam prezentację, w formie szkolnego konkursu, na najlepszą interpretację dzieła sztuki. Chciałam, aby młodzi artyści, którzy udowodnili swoją pracą i talentem, że stać ich na więcej od innych, mieli także świetną zabawę.

Uczniowie odtwarzali i fotografowali sceny ze słynnych obrazów, przy użyciu materiałów, jakie mieli w domach. Zabawa ta wymagała od uczestników poczucia humoru oraz dystansu do własnego wizerunku. Oglądając przedstawione prace, każdy może ocenić, który projekt był najbardziej podobny do oryginału.

Więcej… dodano dn. 19.06.20
 
Nasi najlepsi uczniowie w Matematcznym Konkursie Kangur 2020:
  KLASA Imię i nazwisko

Wynik

 
  2a Morcinek Emilia Bardzo dobry  
  2b Wiecha Barbara Bardzo dobry  
  2c Lembke Aleksandra Bardzo dobry  
  3a Szczęśniak Julia Wyróżniony  
  3b Wiecha Zofia Wyróżniony  
  3c Gieniec Dominika Wyróżniony  
  3c Pietrzak Norbert Wyróżniony  
  3c Surma Wiktoria Wyróżniony  
  3d Geroch Aleksander Wyróżniony  
  3d Rybińska Ariadna Wyróżniony  
  4a Gruszka Jakub Wyróżniony  
  4b Kaczor Szymon Wyróżniony  
  5c Zielińska Wiktoria Wyróżniony  
  6c Nieużyła Piotr Wyróżniony  
  6c Dyda Piotr Wyróżniony  
  7b Friendl Mikołaj Wyróżniony  
  7b Górka Oliwia Wyróżniony  
  7c Surma Miłosz Wyróżniony  
  8b Szymański Mateusz Wyróżniony  
  8c Król Marcin

Wyróżniony

 


     Wszystkim uczestnikom
serdecznie gratulujemy, a zwłaszcza tym, którzy uzyskali wysoki bardzo dobry lub wyróżniający wynik w konkursie.  Podajemy punktowe wyniki konkursu wszystkich uczestników:  pobierz wyniki.

dodano dn. 15.06.20
 
FINALIŚCI Małopolskiego Tematycznego Konkursu Biblijnego

 Pięcioro uczniów naszej szkoły zostało finalistami Małopolskiego Tematycznego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. W tym roku zgodnie z zarządzeniem Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak w związku z pandemią ostatni etap konkursu został odwołany. Finalistami zostali: Michał Gruszka kl. 6b, Dorian Florek kl. 6b, Zuzanna Baliczek kl. 7b, Zuzanna Jaskółka kl. 7c, Magdalena Nowak kl. 8b

                                             Serdecznie gratulujemy!

dodano dn. 27.05.20
 
Konkurs plastyczny pt. „Świętość polega na miłości”

10 maja zakończył się konkurs plastyczny zorganizowany z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Konkurs odbył się w formie elektronicznej. Nadesłano 42 prace uczniów z klas 1-8. Wszystkie zostały zaprezentowane na stronie szkoły. 

Więcej… dodano dn. 26.05.20
 
Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego dla klas VII i VIII

Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego dla klas VII
1 miejsce Maciej Uszko kl.VIIc 40pkt./50
2 miejsce Amelia Wielosik kl.VIIb 36 pkt
Alan Sowa kl.VIIc 36 pkt
3 miejsce Zuzanna Bodziony kl.VIIb 30pkt

Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego dla klas VIII
1 miejsce Nadia Górowska kl.VIIIb 56pkt./65
2 miejsce Wiktoria Makówka kl.VIIIc 52 pkt
3 miejsce Mateusz Jurkowski kl.VIIIc 51pkt

dodano dn. 09.03.20
 
Konkurs Biblijny "Z Dobrą Nowiną przez życie"

Etap rejonowy Konkursu Biblijnego "Z Dobrą Nowiną przez życie"odbędzie się w naszej szkole w dniu 14.01.2020 r. o godzinie 9:00. Zbiórka przed pokojem nauczycielskim 8:45. 

Katecheci

dodano dn. 10.01.20
 
Dzień postaci z Bajek.

 Z okazji dnia postaci z Bajek w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. moja ulubiona postać z bajki. Organizatorzy U. Leśniara,Lippa A.Wieczorek. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oddziały zerowe oraz uczniowie klas pierwszych i drugich i trzecich. Dzieci wypowiadały się różnymi technikami plastycznymi takie jak farby plakatowe, pastele, collage, asambage. Pomimo ,iż wszystkie prace zasługiwały na czołowe miejsca to trzeba było wytypować pierwsze drugie i trzecie miejsca w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy  otrzymali nagrody i dyplomy Konkurs udowodnił że rodzice czytają dzieciom bajki.

dodano dn. 07.12.19
 
Konkurs recytatorski Polskiej Poezji Religijnej

18 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski Polskiej Poezji Religijnej. W konkursie wzięło udział 42 uczniów klas 1-8. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi uczniowie klas pierwszych.

Więcej… dodano dn. 29.11.19
 
Gry Matematyczne i Logiczne - Mistrzostwa Polski

Zapraszamy wszystkich uzdolnionych matematycznie uczniów, a także starsze rodzeństwo i rodziców do udziału w XVII Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraganizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Konkurs jest płatny, dokładne informacje są na stronie: http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/etap-iChętni samodzielnie lub z pomocą rodziców  rejestrują się w domu i wnoszą opłatę przez internet.  Konkurs jest trzy etapowy, drugi etap w dokladnie wyznaczonym czasie odbywa się przez internet. Trzeci, czyli finał organizowany jest we Wrocławiu. Zadania z I etapu są już opublikowane na stronie organizatora. Oczekujemy, że wszyscy pochwalą się nam swoim sukcesem.

Więcej… dodano dn. 20.11.19
 
Misyjny Konkurs Plastyczny

W październiku odbył się w naszej szkole plastyczny konkurs misyjny pt. „Misje – pasja z miłości do Chrystusa”. Konkurs zorganizowany został jako odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, aby październik stał się „Nadzwyczajnym miesiącem misyjnym”. Uczniowie klas 1- 8 wykonali  79 prac, które przedstawiały działalność misjonarzy oraz formy pomocy misjom. Do konkursu włączyły się także dzieci przedszkolne, które ciekawymi technikami wykonały piękne różańce misyjne.

  

Więcej… dodano dn. 15.11.19
 
Małopolskie Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne

Serdecznie zapraszamy wszystkich zdolnych uczniów klas ósmych i siódmych do udziału w wybranych konkursach przemiotowych. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem konkursów i zgłoszenie się do nauczyciela danego przedmiotu. Pobierz harmonogram.  
Prosimy także o zapoznanie się z klauzulą informacyjną RODO, regulaminem danego konkursu na stronie KURATORIUM w Krakowie  oraz pobraniem i podpisaniem zgody na udział i przetwarzanie danych Państwa dziecka w konkursie.

Więcej… dodano dn. 09.10.19
 
ROK SZKOLNY

2018/2019

dodano dn. 28.06.19
 
Uroczystość zakończenia Konkursu Biblijnego

 20 maja w Krakowie w Domu Arcybiskupów Krakowskich miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom Małopolskiego Tematycznego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Brali w niej udział uczniowie naszej szkoły: Artur Szymański z kl. 8b,  oraz Anita Zielińska z kl. 8c. Artur po raz trzeci z rzędu został laureatem tego konkursu,
a Anita - po raz drugi. Laureaci odebrali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak oraz Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego.

Więcej… dodano dn. 07.06.19
 
Sukces w konkursie literackim „Czytam, bo lubię”

14 maja 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Czytam, bo lubię”, do którego zgłoszonych zostało 28 prac z 10 szkół.

Miło nam poinformować, że I miejsce zajął nasz uczeń z klasy 6a – Bartłomiej Majoch. Ponadto wyróżnienia przyznano Dorianowi Florkowi z kl. 5a oraz Jakubowi Sarnikowi z kl. 5d.  Wrócili do szkoły z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej… dodano dn. 14.05.19
 
,,Wierszyki łamiące języki"

W dniu 10.05.2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego im . Elżbiety Kosińskiej pod hasłem ,, Wierszyki łamiące języki".
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie ciekawego repertuaru i gratulujemy zwycięzcom.

Więcej… dodano dn. 14.05.19
 
Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

            4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego. W rywalizacji wzięło udział 8 szkół, które reprezentowane były przez dwuosobowe drużyny.

Więcej… dodano dn. 26.04.19
 
Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego „Książka inaczej”

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego
„Książka inaczej”,

zorganizowanego przez bibliotekę szkolną

 

Więcej… dodano dn. 26.03.19
 
Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Hej kolęda, kolęda - 2019

Zuzia Leśniak z klasy 6B zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej… dodano dn. 23.01.19
 
3 miejsce Oskara w diecezjalnym konkursie plastycznym.

Oskar Życzyński uczeń klasy 4a zajął 3 miejsce w diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Myśląc Ojczyzna- Jan Paweł II do Polaków” zorganizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat Osoby św. Jana Pawła II i Jego nauczania społecznego dotyczącego naszej Ojczyzny.

Więcej… dodano dn. 22.01.19
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.