Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Konkursy
Małopolski Konkurs Biblijny

Do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Biblijnego "Z Dobrą Nowiną przez życie"zakwalifikowali się:

Kinga Surma z klasy 6c i Artur Szymański z kl. 6b.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dodano dn. 21.12.16
 
Nagrody naszych uczniów w konkursie poświęconym Adamowi Mickiewiczowi

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozdaniu nagród przyznanych w konkursie plastycznym w Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu.

Zadaniem uczestników było narysowanie ilustracji do wybranego utworu Adama Mickiewicza. Uczniowie klas od 1 do 6 do mieli wyboru liczne bajki i ballady. Na ich podstawie wykonali wspaniałe prace plastyczne, które zostały wysłane na konkurs międzyszkolny.

Więcej… dodano dn. 08.12.16
 
Z poezją patriotyczną na ustach
W środę, 30 listopada, Kinga Surma z klasy 6c reprezentowała naszą szkołę na XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej. Kinga rywalizowała z uczniami gimnazjów oraz starszych klas szkół podstawowych. Pięknie wyrecytowała wiersz Władysława Bełzy " Do polskiej dzieweczki". Podczas konkursu usłyszeć można było także interpretacje głosowe utworów Wisławy Szymborskiej, Antoniego Słonimskiego czy Jana Pietrzaka, które skłaniały do refleksji o tym, czym jest prawdziwy patriotyzm.
 
Więcej… dodano dn. 06.12.16
 
Konkurs Polskiej Poezji Religijnej

25 listopada odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego  Konkursu  Polskiej Poezji Religijnej. Uczniowie
z klas 1 – 6 pięknie recytowali wiersze polskich autorów o  tematyce religijnej. Najczęściej były to wiersze poetek: Beaty Kołodziej, Małgorzaty Nawrockiej, brata Tadeusza Rucińskiego. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci klas drugich, a wszystkich uczestników było 48.

Więcej… dodano dn. 02.12.16
 
Konkurs „Pastuszkowie z Fatimy”

Serdecznie zapraszamy dzieci klas 0 – 6 do udziału w konkursie plastycznym, organizowanym przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z Nowego Sącza.

Więcej… dodano dn. 25.11.16
 
Sukces naszych uczennic w konkursie plastycznym - Polscy Święci i zabytki Średniowiecznej Polski

"Polscy Święci i zabytki Średniowiecznej Polski” to konkurs organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, pod patronatem Prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Więcej… dodano dn. 24.11.16
 
Konkurs Piosenki Patriotycznej

Zuzanna Baliczek z klasy IV B została laureatką Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i reprezentowała szkołę w Międzyszkolnym Konkursie organizowanym przez SP nr 9 w Nowym Sączu. Gratulujemy!!!

dodano dn. 23.11.16
 
Konkurs „Odblaskowa szkoła”

Uczniowie klas 0-6 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”. W czasie trwania konkursu uczniowie wykonali mnóstwo plakatów potwierdzających znajomość zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Nauczyciele poszczególnych klas przeprowadzili lekcje na temat roli elementów odblaskowych oraz konieczności ustawowego korzystania z nich. 

Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
Ogólnopolski konkurs historyczny im. majora Marka Gajewskiego

7  listopada 2016 r.  odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego konkursu historycznego im. majora Marka Gajewskiego

 „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.”

Więcej… dodano dn. 08.11.16
 
Wyniki konkursu "Our Saints" (Nasi Święci)

Z przyjemnością podajemy wyniki konkursu związanego ze świętymi Polakami, którego zwycięzcami zostali:

I miejsce Oliwia Górka z kl. IV b

II miejsce Izabela Brudzińska z kl. IV b

III miejsce Julia Furtak z kl. IV c

Więcej… dodano dn. 06.11.16
 
Konkurs pt. „Najpiękniejszy różaniec”

W miesiącu październiku odbył się w naszej szkole konkurs na wykonanie różańca z dowolnych materiałów. Konkursem objęci byli uczniowie z klas 1 – 6. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością w doborze materiałów, z których zrobione były różańce. Użyto takich materiałów jak : cukierki, orzechy, pestki owoców, chrupki, styropian , włóczka i wiele innych.

Więcej… dodano dn. 21.10.16
 
Biblijny konkurs tematyczny

Zapraszamy uczniów z klas 4-6 do udziału w Małopolskim Biblijnym Konkursie Tematycznym "Z Dobrą Nowiną przez życie". Tematem konkursu jest Ewangelia św. Marka (Biblia Tysiąclecia - Wyd. V).

Etap szkolny odbędzie się 14 listopada 2016 roku.

Szczegółowe informacje  u katechetów.

 

dodano dn. 19.10.16
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski " Książka Najlepszym Przyjacielem"

26 października o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez bibliotekę szkolną "Książka Najlepszym Przyjacielem".

Więcej… dodano dn. 13.10.16
 
ROK SZKOLNY

2015/2016

dodano dn. 12.10.16
 
„SĄDECKI RAJCUŚ – obserwuje – poszukuje – prezentuje”

16 maja 2016r. w ramach finału akcji „SĄDECKI RAJCUŚ – obserwuje – poszukuje – prezentuje” odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o naszym mieście. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III c, którzy w konkursie zajęli następujące lokaty:

Więcej… dodano dn. 14.06.16
 
III SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY FINAŁ

Miło nam poinformować, że nagrodę specjalną tegorocznej edycji Konkursu fotograficznego otrzymał Jakub Sarnik uczeń klasy II d. Poniżej przedstawiamy wszystkie prace Jakuba i serdecznie mu gratulujemy. Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w fantastycznej zabawie, w przyszłym roku szkolnym.

Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS

18 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyło w marcu 2016r. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego OLIMPUS. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki, oraz czytania ze zrozumieniem. Olimpiada była testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań.

Więcej… dodano dn. 13.06.16
 
Międzyszkolny konkurs matematyczny w Gimnazjum Nr 2

      Dnia 09.06.2016r. uczniowie klasy 6c Jakub Janór, Anna Basta i Dominika Kulpa wzięli udział w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez Gimnazjum Nr 2. Osiągnęli bardzo wysoki wynik, choć zabrakło punktów, aby  uzyskać miejsce na podium. Uczestników wspierali kibice Julia Fecko i Karolina Prokop. One również rozwiązywały zadania , a Julka zdobyła nagrodę przewidzianą dla publiczności. Nasi uczniowie godnie zaprezentowali naszą szkołę zarówno poziomem wiedzy jak i zachowaniem.

dodano dn. 10.06.16
 
Konkurs Języka Angielskiego w Gimnazjum Nr 3 w Nowym Sączu odbył się

Dnia 20 maja w Gimnazjum Nr 3 w Nowym Sączu odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych: Kinga Surma z kl.5c oraz Artur Szymański z kl.5b.

Uczniowie naszej szkoły byli najmłodsi, ale bardzo dobrze sobie poradzili zajmując 4 miejsce. GRATULUJEMY!

dodano dn. 10.06.16
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY "MARTWA NATURA"

Znane sa już wyniki konkursu fotograficznego organizowanego w ramach zajęć plastycznych w klasach szóstych.

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.