Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Spotkanie ze Strażą Miejską klasa 1a
       

W dniu 05.11.2019 klasa 1a  odbyła spotkanie z pracownikami sądeckiej Straży Miejskiej. Poznawalismy przepisy ruchu drogowego, przechidzilismy przez pasy dostosowując się do sygnalizatora świetlnego. Dzieci miały również czas na zadawanie pytań związanych z codziennym bezpieczenstwem na drodze. Na koniec uczniowie otrzymali odblaskowe zawieszki do plecaka.

Więcej… dodano dn. 25.11.19
 
Zajęcia plastyczne w klasie 1a
       

Zatrzymujać jesień na kartkach papieru postanowiliśmy tym razem użyć niecodziennych narzędzi artystycznych. Malowalismy park jesienią za pomocą dłoni i stóp. Uczniowie zostali podzieleni na 2 zespoły, w których się świetnie porozumiewali i współpracowali. Powstały wspaniałe i niesztampowe arcydzieła.

Więcej… dodano dn. 25.11.19
 
Wymiana pocztówkowa- 2a
     

Nasza klasa zaczęła korespondować z  rówieśnikami z różnych szkół w całej Polsce. Wysłaliśmy piękne pocztówki z naszego miasta. Czekamy na kartki od naszych kolegów i koleżanek. Potem stworzymy mapę pocztówkową. 

Więcej… dodano dn. 12.11.19
 
Wizyta w bibliotece-2a
       

W październiku byliśmy na bardzo ciekawych zajęciach w bibliotece oddz.  dla dzieci. Poznaliśmy twórczość pisarki Danuty Wawiłow. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Więcej… dodano dn. 12.11.19
 
Wycieczka przyrodnicza kl. 2a
     

Dnia 23 października wybraliśmy się na wycieczkę przyrodniczą do lasku w Falkowej. Słuchaliśmy śpiewu ptaków, obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, wykonaliśmy kilka doświadczeń. Kalkowaliśmy korę drzewa i sprawdzaliśmy co żyje w krzewie. Piekliśmy kiełbaski na ognisku, które rozpalili nam rodzice. Na koniec zorganizowaliśmy zabawy z pokonywaniem naturalnych przeszkód. Wycieczka była udana. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 08.11.19
 
„EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie”
     

11 października klasa 5Fi wzięła udział w projekcie „EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie” współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Więcej… dodano dn. 28.10.19
 
Turniej Boccia
        

W dniu 15.10.2019 roku na hali sportowej MOSiR odbył sie turniej Boccia dla uczniów niepełnosprawnych. Uczniowie klasy 7a: Rafał Cięciwa, Filip Lorek, Piotr Tokarski, Jakub Młynarczyk pod opieką pani mgr Urszuli Wątek zdobyli I miejsce. Uczniowie klasy 5a: Grzegorz Brończyk, Natalia Rossmanith, Kinga Matras, Gabriela Lachor pod opieką pani mgr Wioletty Brdej zdobyli IV miejsce. Gratulacje!

Więcej… dodano dn. 28.10.19
 
Rok szkolny

2018/2019

dodano dn. 17.09.19
 
VII Igrzyska pływackie 11 czerwca 2019 r.
       

Uczniowie naszej szkoły Asia Kubisz z klasy 8a, Agnieszka Gągor z klasy 4f , Tomasz Majoch z klasy 7a oraz Rafał Cięciwa z klasy 6a ,w pięknym stylu zdobywali puchary w zawodach pływackich dla naszej szkoły. Drużynowo zajęli I msc. Asia Kubisz II msc indywidualnie Agnieszka Gągor III msc indywidualnie, Rafał Cięciwa II msc indywidualnie oraz Tomasz Majoch III msc indywidualnie. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Więcej… dodano dn. 13.06.19
 
XV Festiwal Piosenki Integracyjnej.
     

24 maja dzieci z klas integracyjnych  1a i 2a wzięły udział w XV Festiwalu Piosenki Integracyjnej„ Jak josezaśpiwom w sądeckiej dolinie…”- raz na ludowo. Występy odbyły się w MOK w Nowym Sączu, a nasi uczniowie zdobyli specjalną nagrodę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 31.05.19
 
„Między ziemią a niebem kwitną Pola Nadziei”
     

Uczniowie klas młodszych z naszej szkoły wykonali prace plastyczne na konkurs „Żonkilowa kartka”. Konkurs organizowany corocznie przez Sądeckie Hospicjum ma na celu rozpropagowanie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci na cierpienie i rozbudzenie chęci niesienia pomocy. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Więcej… dodano dn. 18.03.19
 
Świąteczne kolędowanie klas integracyjnych z zespołem Mazowicy
      7 grudnia 2018 r. klasa 4f wraz z innymi klasami integracyjnymi z naszej szkoły wzięła udział w koncercie zespołu Mazowiacy. Podczas spektaklu muzycznego pt. "List do św. Mikołaja" wspólnie śpiewaliśmy kolędy wprowadzając się w cudowny, niepowtarzalny nastrój. 
Więcej… dodano dn. 17.12.18
 
Konkurs plastyczny z okazji 100 lecia Niepodległości.
      Dzieci z klas integracyjnych wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,, W rytmie pór roku- jesienna paleta barw na 1OO- lecie Niepodległej Polski"organizowanym przez Pałac Młodzieży z Nowego Sącza. Uczniowie z naszej szkoły zdobyłi wyróżnienia: Marysia Twardowska z kl.1a, Patryk Sroka z 1a, Natalia Pogwizd z kl.3a oraz Gabrysia Lacchor z kl.4a. Gratulujemy.
Więcej… dodano dn. 11.12.18
 
Pieczemy świąteczne pierniki.
     

Dnia 23.11.2018 uczniowie z  klas integracyjnych 1 A , 2 A i 3A piekli świąteczne pierniczki, wycinali z foremek różne kształty, a także wałkowali piernikowe ciasto. Dzieci mogły zaprezentować swoje kulinarne umiejętności. Upieczonymi pierniczkami podzieliły się ze swoimi kolegami, koleżankami z klasy.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
NASZE ORŁY
     

W roku 2018 przypada szczególna 100  rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy integracyjnej 7a uczestniczyli  w  MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, w  warsztatach, których motywem przewodnim były  godło oraz flaga – nasze symbole narodowe. Na zajęciach dowiedzieli  się jak Polska odzyskała niepodległość, dlaczego polskie barwy narodowe to biel i czerwień oraz z jakiego powodu na godle widnieje orzeł.

Więcej… dodano dn. 26.11.18
 
Klasa 1a- 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEODLEGŁOŚCI
     

Tak oto klasa 1a przygotowywała się do Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pracowaliśmy w dwóch grupach. Nasze godło składa się z 12 części, każdy z nas miał mnóstwo pracy przy malowaniu tła. Największą frajdą było wylepianie skrzydeł piórami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 19.11.18
 
Jesienny klimat w klasie 1 a
     

Jesień, jesień ach ta jesień. W piękny jesienny poranek postanowiliśmy zrobić jesienne grzybki muchomory, prawdziwki… każdy z nas według własnego pomysłu wykonywał jesienne grzyby. Wykorzystaliśmy do tego pietruszkę, połówkę ziemniaka i… reszty nie zdradzimy zapraszamy do podziwiania naszych pięknych jesiennych grzybków. 

Więcej… dodano dn. 24.10.18
 
XI Turniej Boccia
      XI Turniej Boccia odbył się w Nowym Sączu 9 października tego roku.
Uczniowie z klas integracyjnych naszej szkoły zajęli drużynowo wysokie drugie miejsce na podium. Reprezentanci naszej szkoły: Rafał Cięciwa, Filip Lorek, Piotr Tokarski, Jakub Młynarczyk z klasy 6a, Michał Berdychowski z klasy 8a oraz najmłodszy Karol Dadał z klasy 3a.

Więcej… dodano dn. 17.10.18
 
Rok szkolny

2017/2018

dodano dn. 12.07.18
 
Spartakiada pływacka.
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w spartakiadzie pływackiej. Zdobyli najwyzsze miejsca: 1 msc. na podium. Asia Kubisz z kl 7a 2 msc. Rafał Cięciwa z kl 5a, 3msc, Tomasz Maludy kl 6a, 2 msc indywidualnie Filip Lorek, Asia i Rafał, zdobyli 1 miejsce w sztafecie drużynowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Więcej… dodano dn. 14.06.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.