Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Zajęcia integracyjne w klasie 6a.
    

W poniedziałek 6 listopada, w klasie 6a odbyły się zajęcia integracyjne przygotowane przez  p. Annę Kowacz  i p. Marzenę Matusik. Ich celem było budowanie pozytywnych relacji grupowych i poczucia bezpieczeństwa. Uczniowie doskonalili umiejętność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami oraz mogli docenić  korzyści jakie wynikają z udanej współpracy. 

Więcej… dodano dn. 07.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek w II a
    

5 listopada to Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji i do naszej klasy zawitały dzisiaj najróżniejsze postacie z bajek. Było bardzo kolorowo i wesoło!

Więcej… dodano dn. 07.11.17
 
Warsztaty kulinarne
    

3 listopada nauczycielki wspomagające w klasach integracyjnych zorganizowały „Warsztaty kulinarne”, na które zaprosiły swoich podopiecznych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieci z radością i zaangażowaniem włączyły się w pieczenie pysznych kruchych ciasteczek.

Więcej… dodano dn. 06.11.17
 
II a pamięta o poległych …
     

W przededniu  Wszystkich Świętych udaliśmy się pod pomnik mjr Henryka Sucharskiego. Zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli w walce za Ojczyznę. 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
II a : Albumy drzew
     

Dzieci z klasy II a bardzo chętnie wykonują zadania dodatkowe, tak też było z albumami drzew. Podczas jesiennych spacerów zbieraliśmy kolorowe liście, kalkowaliśmy korę a potem powstały piękne albumy. Zapraszamy do galerii! 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Lekcja muzyki w II a
     

24 października wzięliśmy udział w audycji muzycznej prowadzonej przez pracowników szkoły Yamaha „Instrumenty strunowe i perkusyjne”. 

Więcej… dodano dn. 03.11.17
 
Lekcja muzyki w klasie 1a.
     Lekcja muzyki w klasie 1a przeprowadzona została przez nauczycieli ze szkoły muzycznej Yamaha...........
Więcej… dodano dn. 31.10.17
 
Lekcja w klasie 1 a
     Po ślubowaniu dzieci zachowują się wzorowoi bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach.
Więcej… dodano dn. 31.10.17
 
Ślubowanie klasy 1a.
      Dzieci bardzo przeżywały moment ślubowania i pasowania na ucznia szkoły..........
Więcej… dodano dn. 31.10.17
 
Zajęcia wf w 0a
     

W ciągu tygodnia dbamy także o prawidłową postawę ciała uczęszczając na lekcjach wf. Na Sali korekcyjnej miały mnóstwo sprzętów, które służą usprawnianiu poszczególnych partii ciała. Gry zespołowe uczą zdrowej rywalizacji .Ćwiczymy umiejętność godzenia się z porażką i niepowodzeniami jakie spotykamy każdego dnia.

Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Zabawa na placu zabaw Oa
     

Jeśli pogoda dopisuje i dysponujemy czasem wolnym, chętnie spędzamy go na świeżym powietrzu. Nic tak nie sprawia frajdy jak odrobina spontaniczności, zjeżdżalnia, czy huśtawka w promieniach ciepłego jesiennego słoneczka. 

 

Więcej… dodano dn. 30.10.17
 
Złota jesień
       Korzystając z pięknej pogody, uczniowie z klasy 5a i 7a wybrali się na spacer. Obserwowaliśmy zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Zachwyciły nas niezwykłe barwy liści i drzew. Stworzyliśmy piękne bukiety, a kieszenie wypełniły się kasztanami i żołędziami, szczęśliwcy przynieśli także orzechy. Jednie temperatura nie była jesienna, bo słońce w pełni ogrzewało nasze twarze- taka lekcja przyrody w terenie.     
Więcej… dodano dn. 27.10.17
 
W rytmie pór roku
    

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w wielu pozaszkolnych konkursach. Tym razem zdobyli nagrody i wyróżnienia w VII Konkursie Plastycznym Osób Niepełnosprawnych, Klas i Grup Integracyjnych „W Rytmie Pór Roku – Letnimi ścieżkami sądeckich legend”.

Więcej… dodano dn. 23.10.17
 
Kolorowa jesień w klasie II a
    

W ostatnich dniach pogoda nam dopisywała, więc wybraliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu kolorów jesieni. Znaleźliśmy ich mnóstwo – przede wszystkim w kolorowych liściach, promieniach słońca, koralach jarzębiny, błyszczących kasztanach i żołędziach.

Więcej… dodano dn. 20.10.17
 
11 turniej Boccia
      W ostatni wtorek 10 października odbyl sie 11 turniej Boccia. Naszą szkołę reprezentowali: Asia Kubisz oraz Angelika Gutowska z klasy 7a, Tomasz Majoch z klasy 6a, Rafał Cięciwa, Piotr Tokarski, Jakub Młynarczyk, Jakub Kozioł, Filip Lorek z klasy 5a. 
Więcej… dodano dn. 12.10.17
 
3a – przypomnienie zasad poruszania się pieszych.
     

Tak jak każdego roku na początku września odbyliśmy lekcję w terenie. Najpierw przypomnieliśmy sobie znaki drogowe na „Miasteczku rowerowym”. Następnie zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz bez.  

Więcej… dodano dn. 10.10.17
 
Pieczemy chleb w klasie 3a
     

Najpierw zapoznaliśmy się z produktami, które są potrzebne do upieczenia chleba. Były to m.in. mąka, sezam, otręby, siemię lniane, drożdże. Zrobiliśmy rozczyn, wsypaliśmy wszystkie składniki do takiej specjalnej miski do pieczenia ciasta drożdżowego. Wszystko wymieszaliśmy i zamknęliśmy w misce. 

Więcej… dodano dn. 10.10.17
 
3a: lekcja w terenie-wyprawa do lasu.
     

4 października  wybraliśmy się na lekcję przyrodniczą. Chcieliśmy zobaczyć z bliska las, rośliny, grzyby. Nasza koleżanka Julka wraz z mamą zaprosiły nas do swojego lasu, który mają obok domu. Obejrzeliśmy drzewa, rośliny i nazbieraliśmy liści jesiennych, z których zrobiliśmy prace plastyczne. Było też pieczenie kiełbasy, wspólne zabawy, huśtawki, zjeżdżalnia.

Więcej… dodano dn. 10.10.17
 
Dzień Głośnego Czytania w klasie 3a
     

Dzień Głośnego Czytania w klasie 3a. Gościnnie wystąpiła dla nas Pani Lilianna Pisiewicz, która przeczytała fragment bardzo ciekawej książki.

Bardzo jej za to dziękujemy.

Więcej… dodano dn. 10.10.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 01.09.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.