Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Pływanie – świetny sposób na zdrowy rozwój
     

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieci, uczniowie klasy integracyjnej 5a, raz w miesiącu biorą udział w zajęciach na pływalni. Ruch w wodzie jest bardzo relaksujący, rozciąga mięśnie oraz koryguje wady postawy. Zajęcia na basenie są więc świetnym sposobem, nie tylko na zrównoważony rozwój, ale i na dobrą zabawę w zgranej grupie. Nasi podopieczni czują się w wodzie znakomicie i pod czujnym okiem pani instruktor zdobywają nowe umiejętności i doskonalą te, które już posiadają.

Więcej… dodano dn. 16.11.16
 
1a w bibliotece szkolnej
     

Dzieci z klasy I a z niecierpliwością czekały na dzień, kiedy będą mogły wypożyczać książki z biblioteki szkolnej. I wreszcie stało się … 15 listopada panie bibliotekarki zaprosiły nas do biblioteki, gdzie odbyło się pasowanie na czytelnika. Każdy wypożyczył pierwszą książkę, teraz będziemy odwiedzać bibliotekę często!.

 

Więcej… dodano dn. 16.11.16
 
Policja w oddziałach Oa i Ob

     

Dzieci z oddziału 0 „A” i 0 „B” 20 października spotkały się z Policjantami z wydziału ruchu drogowego. Uczniowie słuchali na czym polega praca Policjanta, co należy do jego obowiązków. Przypomnieliśmy również sobie informacje na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci podczas rozmowy wykazały się dużą wiedzą na temat bycia pełnoprawnym członkiem ruchu drogowego.

 

Więcej… dodano dn. 14.11.16
 
Twórczość w grupie 0 „A”
     

Niezwykle aktywne dzieci z grupy 0 „A” wraz z nastaniem jesieni wykazały się twórczą pracą na zajęciach. W przyjaznej atmosferze wykonaliśmy jeżyka Zdrowitka. Do jego wykonania niezbędne nam były gruszki, wykałaczki, winogrona i pieprz. Rozwijaliśmy się również we wspólnym muzykowaniu przy użyciu własnoręcznie wykonanych instrumentów.

 

Więcej… dodano dn. 14.11.16
 
Listopadowe dni zadumy I a
     

W listopadzie przypadają dni świąteczne, które skłaniają nas do zadumy i refleksji. Są to 1 i 2 listopada /Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny/ oraz 11 listopada – Święto Niepodległości. W przededniu tych świąt odwiedziliśmy pomnik mjr Henryka Sucharskiego oraz wzięliśmy udział w uroczystej akademii. 

Więcej… dodano dn. 10.11.16
 
2a – Pamiętamy o zmarłych.
     

Przed Świętem Zmarłych odwiedziliśmy pomnik majora Henryka Sucharskiego. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. 

Więcej… dodano dn. 07.11.16
 
O bezpieczeństwie w klasie I A
     

O tym, jak postępować, aby być bezpiecznym w szkole, na ulicy, w domu uczymy się bardzo dużo. Nasza klasa bierze udział w realizacji projektów „Akademia Bezpiecznego Puchatka” i „Odblaskowa szkoła”.

Więcej… dodano dn. 07.11.16
 
Konkurs "W rytmie czterech pór roku"
       Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w Konkursie"W rytmie czterech pór roku", organizowanym przez Pałacłodzieży w Nowym Sączu. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem Pani mgr W. Brdej i Pani mgr M. Boczar.
Więcej… dodano dn. 27.10.16
 
OGRÓD DOŚWIADCZEŃ
     

27 września uczniowie klasy integracyjnej 5a mieli okazję doświadczać na sobie różnymi zmysłami zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów wzbogacali swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Każde z urządzeń w ogrodzie prezentowało jedno lub kilka zjawisk fizycznych rozmieszczonych w grupach tematycznych takich jak: optyka, hydrostatyka, akustyka i mechanika. 

Więcej… dodano dn. 30.09.16
 
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
     

W piątek 23 września 2016r.  uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, których głównym celem było wzmocnienie więzi w zespole klasowym. Zabawa jest jednym z podstawowych czynników integrujących każdą grupę, wpływa na otwartą, akceptującą atmosferę, rozwija umysł i  wyobraźnię. Służy jako ujście dla nadmiaru energii, rozładowuje napięcia i lęki,  zaspokaja potrzebę aktywności a przede wszystkim daje przyjemność.

Więcej… dodano dn. 26.09.16
 
„Straż Pożarna- grupa 0a”
       

20 września dzielni uczniowie z grupy 0a wyruszyli na wycieczkę do Straży Pożarnej. Poznaliśmy wiele przydatnych informacji niezbędnych do prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Mieliśmy możliwość zapoznania się z prawidłowymi reakcjami podczas zapalenia się: kuchenki, żelazka, kominka i telewizora. Dziękujemy Panu Strażakowi za przekazanie nam nowej wiedzy. 

Więcej… dodano dn. 22.09.16
 
„Czytanie bajek w grupie 0A”
       

Już od połowy września w oddziale grupy 0A rozpoczął się cykl czytania bajek dzieciom. Nasza wspaniała mamusia z dużym zaangażowaniem wprowadziła nas w bajkowy świat. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.

Więcej… dodano dn. 22.09.16
 
PELERYNA GWIAZDAMI USZYTA
      Czy strój sceniczny jest zwykłym przebraniem? Na to pytanie szukały odpowiedzi dzieci z klasy integracyjnej 5a w trakcie warsztatów w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

 

Więcej… dodano dn. 21.09.16
 
JUŻ W KLASIE PIĄTEJ
     

Klasę czwartą zakończyliśmy wspaniałą wycieczką. W piękny czerwcowy dzień gdy już nie musieliśmy się martwić o oceny przyszedł czas na świetną zabawę. Była to wyprawa do zamków królujących nad wodami Jeziora Czorsztyńskiego. Na samym początku wdrapaliśmy się na ruiny gotyckiej warowni Czorsztyn a następnie z pokładu statku wycieczkowego podziwialiśmy magiczny widok na średniowieczny Zamek „Dunajec” w Niedzicy, zaporę, Pieniny a nawet Tatry. 

Więcej… dodano dn. 08.09.16
 
ROK SZKOLNY

2015/2016

dodano dn. 04.09.16
 
Dzień Mamy i Taty w klasie 1a
     

7 czerwca zaprosiliśmy nasze Mamusie i naszych Tatusiów do wspólnego świętowania. Przygotowaliśmy przedstawienie w formie koncertu życzeń. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki. Niejednej mamie zakręciła się w oku łezka. Szczególnie przy piosence „Wspaniałych rodziców mam”. Były też prezenty i wspólny poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
Klasa 1a - Dzień Dziecka
     

Dzień Dziecka spędziliśmy w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa w Kamionce Wielkiej.
Warsztaty w stajni - oswajanie z koniem – Jak się nie bać konia? Czy konie naprawdę lubią cukier? Gdzie koń ma przód, gdzie tył? - „instrukcja obsługi konia” . Można było również – głaskać, czesać, karmić, czyścić oraz siodłać konia. Dla chętnych – oprowadzanie na koniu. Mogliśmy pobawić się na placu zabaw. Braliśmy udział w konkursach. Mieliśmy warsztaty plastyczne – malowanie koników i doczepianie włóczkowych grzyw i ogonów. Czekał na nas również poczęstunek – pieczona kiełbaska z grilla z chlebem i herbatką oraz lody ufundowane przez jednego z rodziców. To był dzień pełen wrażeń.

Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
Z życia klasy 6a
      Kwietniowe  działania o charakterze przyrodniczym i ekologicznym
Więcej… dodano dn. 10.06.16
 
IV Spartakiada pływacka osób niepełnosprawnych. 07.06. 2016 Nowy Sącz
       

W ostatni wtorek uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach pływackich na sądeckiej pływalni. Julia Szołdrowska z klasy 6a zajęła I miejsce na podium a Asia Kubisz z klasy 5a zajęła miejsce II. Dziewczyny płynęły na dystansie 25m stylem dowolnym. Na małym basenie również odbyła się konkurencja sportowa- sztafeta, bieg z makaronem .Drużyna składała się z 3 zawodników a nasze dziewczyny wspomogła koleżanka z przedszkola integracyjnego. Gratulujemy naszym świetnym pływaczkom.

Więcej… dodano dn. 09.06.16
 
"Bezpieczny uczeń"
      Dnia 4 mają dzieci z klasy 2a wzięły udział w akcji "Bezpieczny uczeń" w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Saczu
Więcej… dodano dn. 18.05.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.