Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W KLASIE 6A
     

Pod hasłem ŚWIAT I MY odbyła się  tegoroczna szkolna impreza z cyklu DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI. Tematem głównym dnia była Polska i państwa świata.

Najważniejszym celem imprezy jest przypomnienie zasad zdrowego odżywiania się.


Uczniowie klasy 6a ubrani w barwy narodowe Francji uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach, warsztatach i pokazach.

Więcej… dodano dn. 14.05.16
 
„ Z psiakiem za pan brat”
     

Uczniowie klasy 5a mieli okazję kilkukrotnie spotkać się z czworonogiem Dorą. Pan Paweł opowiadał jak dbać o psy, pokazywał jak się z nimi bawić i jak sprawić by nas słuchały. Pokazał kilka zabaw i sztuczek, które potrafi zrobić Dora. Uczniowie spędzili bardzo miło czas i nauczyli się wiele. Bardzo polubili psinę i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Więcej… dodano dn. 06.04.16
 
2A NA BALU
     

Bal karnawałowy - bal przebierańców. Byliśmy przebrani za różne postacie bajkowe, filmowe. Świetnie się bawiliśmy. Niektórzy z nas zdecydowali się na wymalowanie twarzy przez panie animatorki. Nie mogliśmy ich poznać. Nasi rodzice przygotowali nam wspaniałą ucztę. Było pysznie.

 

Więcej… dodano dn. 15.02.16
 
2A WIGILIA KLASOWA
     

Było bardzo uroczyście. Czytaliśmy Pismo Święte, składaliśmy życzenia, łamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Nasze mamusie przygotowały nam pyszny poczęstunek. Ale to nie wszystko tatuś naszego kolegi Tomka Furtaka zrobił nam wspaniałą sesję zdjęciową. Zobaczcie sami.

Więcej… dodano dn. 07.01.16
 
Wigilia w klasie 1a
     

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy… i taki dzień był również w naszej klasie. Najpierw zrobiliśmy pachnące ozdoby świąteczne – pomarańcze z goździkami. Po skończonej pracy złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do pięknie nakrytego stołu. Jedliśmy barszcz z uszkami, pierniczki świąteczne /upieczone przez naszą mamę/  oraz owoce. Następnie śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki. Dzień zakończył się obejrzeniem „Jasełek”. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wspólne świętowanie.

Więcej… dodano dn. 05.01.16
 
Grupa 0A na zajęciach w bibliotece
     

Uczniowie z grupy 0A uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracownika Biblioteki Sądeckiej dla dzieci. Dzielnie odpowiadali na zadawane pytania oraz z zapałem rozwiązywali zagadki związane z bohaterką Pipi.

Więcej… dodano dn. 04.01.16
 
To już trzecie spotkanie z tradycją uczniów klasy 6a
     

8 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z tradycją. Ta impreza, organizowana w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, ma na celu zapoznanie dzieci z tradycjami naszego regionu, a także podtrzymywanie i kultywowanie ich w dzisiejszych czasach. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubierali  na ludowo.

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
MIKOŁAJKI W KLASIE 6A
     

W klasie 6a w tym roku Mikołaj zagościł dwa razy… 4 grudnia uczniowie wzajemnie obdarowali się prezentami - niespodziankami ;) a 7 grudnia zjawili się niespodziewanie Mikołaje na motorach i przywieźli ze sobą pyszne słodkości oraz puchate i miłe pluszaki.   Wszystkie upominki sprawiły dzieciom wiele radości 

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
6a na Festiwalu Osób Niepełnosprawnych
     

Uczniowie klasy 6a  wzięli udział w pierwszym dniu III Festiwalu Osób Niepełnosprawnych na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Festiwalowi towarzyszyły liczne atrakcje - m.in. warsztaty rękodzielnicze, historyczne i artystyczne oraz wystawa prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu Sądecczyzny.

 

Więcej… dodano dn. 14.12.15
 
Mikołaj odwiedził Aniołki z 3a
     

4. grudnia, w naszej szkole, pojawił się wyczekiwany przez małych i dużych, niezwykły i wspaniały gość – Święty Mikołaj. Listy wysłane, więc wszyscy z zapartym tchem śledzili paczki, które ten miły Starszy Pan przekazywał naszym uczniom. Słodycze i małe niespodzianki ,wywołały uśmiechy na twarzach dzieci, a podniesiony w ten sposób poziom cukru zaowocował dobrym humorem na cały dzień.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
ŚWIĘTO TRADYCJI W 3A
     

8. grudnia, wraz z całą społecznością naszej szkoły, obchodziliśmy coroczne Święto Tradycji. Smakując regionalnych potraw, ciepłych pierniczków czy chleba ze smalcem, podziwialiśmy pięknie ozdobione choinki, bombki i ręcznie wykonane łańcuchy. Każda klasa, w tym także nasza, prezentując swoją choinkę, pokazywała również swój talent we własnoręcznie wykonanych ozdobach. W rozwijaniu naszych talentów pomogła nam Pani Cięciwa, która wyposażyła nas w materiały do zdobienia bombek i wspólnie z nią wykonywaliśmy prace.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
1a - Spotkanie z Tradycją
     

 8 grudnia – Dzień Tradycji. W tym dniu pogłębialiśmy wiedzę związaną z polskimi świętami –Bożym Narodzeniem. Pięknie ubrani dekorowaliśmy pierniki, ubieraliśmy choinkę /wszystkie ozdoby z naturalnych materiałów/. Podziwialiśmy prace innych uczniów oraz dorosłych – szydełkowanie, ozdabianie bombek, robienie łańcuchów, pieczenie pierników. Babcia Kuby Sławeckiego pokazywała trudną sztukę szydełkowania – mogliśmy zobaczyć zrobione przez nią serwetki i serwety, aniołki i bałwanki oraz haftowane obrusy i piękne obrazy. Mama Oliwki Kulig przedstawiła figurki z masy solnej oraz ozdoby choinkowe wykonane z papieru. Bardzo dziękujemy za tą lekcję.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
Mikołaj w klasie 1a
     

4 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj, który przybył w towarzystwie aniołków i diabełka.  Nie trzeba dodawać, że jest to zawsze niecierpliwie wyczekiwany gość.  Jaką radość sprawił uczniom klasy 1a proszę to  zobaczyć  w galerii zdjęć.

Więcej… dodano dn. 09.12.15
 
Andrzejki w 1a
     

26 listopada mieliśmy w klasie uroczystość andrzejkową. Były wróżby, wspólna zabawa, poczęstunek. Zabraliśmy do domu figurki woskowe oraz wspomnienie dobrej zabawy.

Więcej… dodano dn. 02.12.15
 
1 a - Dzień Pluszowego Misia
      Dzień 25 listopada to święto, w którym maskotki mają swój dzień. Wszystkie nasze ulubione  misie towarzyszyły nam podczas nauki i zabawy.

 

Więcej… dodano dn. 02.12.15
 
Andrzejki w 3a
     


„Andrzejkowe mamy święto, // co się dzisiaj nam wywróży? // mamy miskę pełną wody,// wosk w garnuszku i klucz duży.” 26 listopada uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych lekcjach, dzięki którym mogliśmy poznać naszą przyszłość. Dzięki wspaniale przygotowanym wróżbom wiemy, że kiedyś będą wśród nas piosenkarze, podróżnicy, aktorzy, lekarze i policjanci. 

Więcej… dodano dn. 01.12.15
 
Dzień Postaci Bajkowych w klasie 1a
      Wszyscy dzieci oraz panie w tym dniu zamieniły się w bajkowe postacie. Niektórych osób nie mogliśmy poznać. Zobaczcie sami.
Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
1a w bibliotece
      W październiku byliśmy na zajęciach w bibliotece dla dzieci na ulicy Lwowskiej. Poznaliśmy przygody wesołej i trochę zwariowanej dziewczynki o imieniu Pippi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Więcej… dodano dn. 18.11.15
 
Ślubowanie w 1a
      Po części oficjalnej na auli, spotkaliśmy się w klasie na pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Dostaliśmy dyplomy pasowania na ucznia oraz drobne upominki. To był wspaniały dzień!
Więcej… dodano dn. 17.11.15
 
,,2a lepiła garnki z gliny”
     

23 października uczniowie klasy 2a byli w Miasteczku Galicyjskim na zajęciach pt: ,,Garncarstwo-rzemiosło w dawnym stylu”

Więcej… dodano dn. 02.11.15
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.