Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
II a uczy się udzielać pierwszej pomocy
     

Dzisiaj - 11 maja odwiedzili nas studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, którzy kształcą się, aby zostać ratownikami medycznymi. Opowiedzieli nam, jakie są podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, pokazali, jak prawidłowo jej udzielać. Każdy miał okazję samodzielnie spróbować sił w tym temacie. To były bardzo ciekawe i ważne zajęcia.

Więcej… dodano dn. 14.05.18
 
IIa i IIIa w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
     

W naszej szkole realizujemy program prozdrowotny „Pij mleko”. Aby poznać tajniki mleka i powstawania produktów mlecznych udaliśmy się do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Nowym Sączu. Zobaczyliśmy hale produkcyjne, gdzie powstają sery, masło, śmietana, jogurty i inne produkty mleczne. Na zakończenie mieliśmy okazję spróbować produktów z tej mleczarni. Wszystko było pyszne, a najbardziej smakował nam ser wędzony.

Więcej… dodano dn. 14.05.18
 
PRAWDZIWI ARTYŚCI
     

Uczniowie z klasy integracyjnej 6a zachęceni przez nauczycielkę plastyki, pod czujnym okiem nauczyciela wspomagającego p. Anny Kowacz wykonali piękne prace na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży edycja regionalna 2017/2018 „Moja Przygoda w Muzeum”. Chłopcy wykonali kopie obrazów znanych sądeckich artystów Alberta i Michała Załuskich.

Więcej… dodano dn. 14.05.18
 
KUCHENNE REWOLUCJE.CD.6a i 7a
       Na kolejnych zajęciach kulinarnych, piekliśmy babeczki. Wszyscy chetnie pomagali, rozbijali jajka, mieszali, pilnowali, żeby nic się nie przypaliło. A gdy już wszystkie babki się upiekły, wszyscy pilnowali,żeby żadan babeczka się nie zmarnowała.
 
Więcej… dodano dn. 27.04.18
 
II a na wystawie
     

Na zaproszenie pani Agnieszki z biblioteki szkolnej obejrzeliśmy wystawę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi – najsłynniejszemu polskiemu ilustratorowi książek dla dzieci i nie tylko.

Więcej… dodano dn. 20.04.18
 
UCZTA DLA NIEPODLEGŁEJ
     

Uczniowie klas integracyjnych brali udział w konkursie kulinarnym „Uczta dla Niepodległej”. Zadaniem, było przygotowanie potrawy utrzymanej w barwach narodowych. Jury oceniało estetykę wykonania, wkład własny dziecka i oczywiście walory smakowe. Oto wyniki konkursu: nagrody - Tomasz Majoch, Piotr Tokarski i Sara Rolka. Wyróżnienie otrzymała Gabrysia Lachor. Serdecznie gratulujemy.

Więcej… dodano dn. 13.04.18
 
WYPRAWA W KOSMOS
     

Nauka to nie tylko ciężka praca ale również doskonała zabawa. Wiedzą o tym uczniowie klasy 6a, którzy często uczą się metodą projektu. Niedawno realizowany był projekt „Kosmos”. 

Więcej… dodano dn. 28.03.18
 
Warsztaty wiosenne.
      Dzieci z klasy 1a wzięły udział w zajęciach ogrodniczych w których siały i sadziły rośliny.
Więcej… dodano dn. 27.03.18
 
Dzień Zdrowj Żywności w klasie 1a.
      Dzień Zdrowj Żywności w klasie 1a był dla dzieci pełen wrażeń. Wszyscy z zapałem robili jeżyki z owoców, uczestniczyli w pokazie tresury psów, degustowali różne przekąski przygotowane pzez inne klasy.
Więcej… dodano dn. 27.03.18
 
NASZ KOLEGA STEFANEK
     

 Stefanek – takie imię otrzymał szkielet, którego wykonali chłopcy z klasy 6a. Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych  poznali podstawowe elementy budowy zewnętrznej i wewnętrznej człowieka, dowiedzieli się z ilu kości składa się szkielet dorosłego człowieka, niemowlęcia i nastolatka.

 

Więcej… dodano dn. 27.03.18
 
Dzień zdrowej żywności w II a
     

Tradycyjnie już z początkiem wiosny obchodzony jest w naszej szkole „Dzień zdrowej żywności”, w tym roku pod hasłem „Zdrowie w mundurze”. Nasz klasa miała za zadanie przygotować pyszne smoothie owocowe. Podczas degustacji na holu mieliśmy okazję skosztować różnych smakołyków. Odwiedzili nas również harcerze, z którymi przyjemnie spędziliśmy czas. 

Więcej… dodano dn. 23.03.18
 
Kuchenne rewolucje.odc 3, KANAPKI
     

Na wspolnych zajeciach, chłopcy z klas integracyjnych,Michał, Rafał oraz Filip przygotowali pyszne kanapki. Będą mogli teraz sami zrobić w domu śniadanie lub kolację i mile zaskoczyc rodziców.

Więcej… dodano dn. 05.03.18
 
Dzień Babci i Dziadka w II a
     

Z okazji Święta Babci i Dziadka uczniowie klasy II a przygotowali dla nich występ , w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców. Wykonane przez dzieci upominki sprawiły gościom wiele radości.

Więcej… dodano dn. 08.02.18
 
3a Drzewa genealogiczne
     

W związku z tematami dotyczącymi domu i rodziny w naszej klasie powstały piękne drzewa genealogiczne. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 07.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w 3a
     

W tym roku zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków na wspólne kolędowanie. W strojach turonia, diabła, króla, pastuszków, aniołków, Heroda, Żyda, śmierci przyszliśmy po kolędzie. Był piękny występ nagrodzony brawami, wspólne śpiewanie kolęd. Najbardziej podobała nam się  „Pastorałka sądecka”. 

Więcej… dodano dn. 07.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
      W dniu 29 stycznia klasa 1a przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.Dziadkowie gromkimi brawami nagrodzili swoje wnuki za piekny występ oraz upominki, które dzieci wykonały dla nich.
Więcej… dodano dn. 01.02.18
 
NA LUDOWO… KOLOROWO!
     

We wtorek 30 stycznia 2018 r. uczniowie z klasy integracyjnej 6a uczestniczyli w kolejnej części warsztatów organizowanych przez MCK „Sokół”, w Nowym Sączu. Zajęcia miały na celu ukazanie bogatego dziedzictwa kulturowego regionu i przybliżenie zagadnień związanych ze sztuką ludową. 

 

Więcej… dodano dn. 31.01.18
 
Klasa 7a uczestniczyla w spotkaniu z bractwem rycerskim.
       Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajeciach. Prowadzacy opowiadali jak dawniej ubierali się szlachcice i rycerze. Uczniowie prezentowali stroje na sobie. Samuel z naszej klasy na chwile mógl poczuc się jak prawdziwy rycerz.
Więcej… dodano dn. 30.01.18
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 0 A
     

22 stycznia uczniowie świętowali Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosili do szkoły swoje kochane babcie i wspaniałych dziadków. Na początku dzieci zaprezentowały wierszyk w języku angielskim, który przygotowały z panią Karoliną. Następnie odbyło się przedstawienie - Jasełka. Uczniowie mówili wierszyki, śpiewali kolędy i pastorałki, a także tańczyli.

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
Zabawa karnawałowa w klasie 0 A
     

17 stycznia uczniowie bawili się na zabawie karnawałowej. Dzieci były przebrane w różne stroje. Udekorowały salę balonami i serpentynami. Uczniowie przygotowali wcześniej karton, malując go farbami. Posłużył on jako fotobudka. Była to wielka atrakcja dla dzieci, które chętnie pozowały do zdjęć z przyniesionymi rekwizytami.

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.