Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
„Między ziemią a niebem kwitną Pola Nadziei”
     

Uczniowie klas młodszych z naszej szkoły wykonali prace plastyczne na konkurs „Żonkilowa kartka”. Konkurs organizowany corocznie przez Sądeckie Hospicjum ma na celu rozpropagowanie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci na cierpienie i rozbudzenie chęci niesienia pomocy. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Więcej… dodano dn. 18.03.19
 
Świąteczne kolędowanie klas integracyjnych z zespołem Mazowicy
      7 grudnia 2018 r. klasa 4f wraz z innymi klasami integracyjnymi z naszej szkoły wzięła udział w koncercie zespołu Mazowiacy. Podczas spektaklu muzycznego pt. "List do św. Mikołaja" wspólnie śpiewaliśmy kolędy wprowadzając się w cudowny, niepowtarzalny nastrój. 
Więcej… dodano dn. 17.12.18
 
Konkurs plastyczny z okazji 100 lecia Niepodległości.
      Dzieci z klas integracyjnych wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,, W rytmie pór roku- jesienna paleta barw na 1OO- lecie Niepodległej Polski"organizowanym przez Pałac Młodzieży z Nowego Sącza. Uczniowie z naszej szkoły zdobyłi wyróżnienia: Marysia Twardowska z kl.1a, Patryk Sroka z 1a, Natalia Pogwizd z kl.3a oraz Gabrysia Lacchor z kl.4a. Gratulujemy.
Więcej… dodano dn. 11.12.18
 
Pieczemy świąteczne pierniki.
     

Dnia 23.11.2018 uczniowie z  klas integracyjnych 1 A , 2 A i 3A piekli świąteczne pierniczki, wycinali z foremek różne kształty, a także wałkowali piernikowe ciasto. Dzieci mogły zaprezentować swoje kulinarne umiejętności. Upieczonymi pierniczkami podzieliły się ze swoimi kolegami, koleżankami z klasy.

Więcej… dodano dn. 10.12.18
 
NASZE ORŁY
     

W roku 2018 przypada szczególna 100  rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy integracyjnej 7a uczestniczyli  w  MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, w  warsztatach, których motywem przewodnim były  godło oraz flaga – nasze symbole narodowe. Na zajęciach dowiedzieli  się jak Polska odzyskała niepodległość, dlaczego polskie barwy narodowe to biel i czerwień oraz z jakiego powodu na godle widnieje orzeł.

Więcej… dodano dn. 26.11.18
 
Klasa 1a- 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEODLEGŁOŚCI
     

Tak oto klasa 1a przygotowywała się do Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pracowaliśmy w dwóch grupach. Nasze godło składa się z 12 części, każdy z nas miał mnóstwo pracy przy malowaniu tła. Największą frajdą było wylepianie skrzydeł piórami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 19.11.18
 
Jesienny klimat w klasie 1 a
     

Jesień, jesień ach ta jesień. W piękny jesienny poranek postanowiliśmy zrobić jesienne grzybki muchomory, prawdziwki… każdy z nas według własnego pomysłu wykonywał jesienne grzyby. Wykorzystaliśmy do tego pietruszkę, połówkę ziemniaka i… reszty nie zdradzimy zapraszamy do podziwiania naszych pięknych jesiennych grzybków. 

Więcej… dodano dn. 24.10.18
 
XI Turniej Boccia
      XI Turniej Boccia odbył się w Nowym Sączu 9 października tego roku.
Uczniowie z klas integracyjnych naszej szkoły zajęli drużynowo wysokie drugie miejsce na podium. Reprezentanci naszej szkoły: Rafał Cięciwa, Filip Lorek, Piotr Tokarski, Jakub Młynarczyk z klasy 6a, Michał Berdychowski z klasy 8a oraz najmłodszy Karol Dadał z klasy 3a.

Więcej… dodano dn. 17.10.18
 
Rok szkolny

2017/2018

dodano dn. 12.07.18
 
Spartakiada pływacka.
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w spartakiadzie pływackiej. Zdobyli najwyzsze miejsca: 1 msc. na podium. Asia Kubisz z kl 7a 2 msc. Rafał Cięciwa z kl 5a, 3msc, Tomasz Maludy kl 6a, 2 msc indywidualnie Filip Lorek, Asia i Rafał, zdobyli 1 miejsce w sztafecie drużynowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Więcej… dodano dn. 14.06.18
 
Dzienniczek ciekawej książki
     

Uczniowie klasy II a brali udział w klasowym konkursie czytelniczym – „Dzienniczek ciekawej książki”. Wszyscy uczniowie z zapałem pracowali, czego efektem były pięknie wykonane dzienniczki.  W nagrodę otrzymali dyplomy i upominki – oczywiście książkowe.

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
„Taniec w szkole”
     

Dziewczynki i chłopcy z klasy II a wzięli udział w projekcie realizowanym przez stowarzyszenie ADeeM pn. „Taniec w szkole”. W ramach projektu uczestniczyliśmy w zajęciach z tańca towarzyskiego. Zakończeniem projektu był występ na Turnieju Tańca. Każdy otrzymał medal, dyplom i drobny upominek. To było niezapomniane przeżycie!

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
Klasa 3f podczas górskiej wycieczki.
      Dnia 23 i 24 maja klasa 3f integracyja wyruszyła na 2 dniową wycieczkę górską do schroniska "Pod Durbaszką". Jest to  górskie schronisko turystyczne położone w Małych Pieninach, na północnym stoku Durbaszki, na wysokości 850 m n.p.m. Po wyczerpującym (dle niektórych dzieci) podejściu po górę, następnie były już same aktakcje.  Z tarasu schroniska rozpościera się niepowtarzalna panorama Beskidu Sądeckiego i widok na Pasmo Radziejowej .
Więcej… dodano dn. 28.05.18
 
IVX Festiwal Piosenki Integracyjnej.
     24 maja dzieci z klasy integracyjnej 1a i 2a wzięły udział w IV Festiwalu Piosenki Integracyjnej. Występy odbyły się w MOK w Nowym Sączu, a nasi uczniowie zdobyli specjalną nagrodę.
Więcej… dodano dn. 25.05.18
 
WYCIECZKA DO KRAKOWA KL.5A

Uczniowie klasy 5a wraz z klasą 4a i 4d uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Krakowa. Największą atrakcją poranka był edukacyjny seans filmowy w kinie IMAX, opowiadający o życiu pand wielkich. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po WZGÓRZU WAWELSKIM i STARYM MIEŚCIE. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem muzeum znajdującym się pod RYNKIEM STAREGO MIASTA.

 

dodano dn. 14.05.18
 
II a uczy się udzielać pierwszej pomocy
     

Dzisiaj - 11 maja odwiedzili nas studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, którzy kształcą się, aby zostać ratownikami medycznymi. Opowiedzieli nam, jakie są podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, pokazali, jak prawidłowo jej udzielać. Każdy miał okazję samodzielnie spróbować sił w tym temacie. To były bardzo ciekawe i ważne zajęcia.

Więcej… dodano dn. 14.05.18
 
IIa i IIIa w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
     

W naszej szkole realizujemy program prozdrowotny „Pij mleko”. Aby poznać tajniki mleka i powstawania produktów mlecznych udaliśmy się do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Nowym Sączu. Zobaczyliśmy hale produkcyjne, gdzie powstają sery, masło, śmietana, jogurty i inne produkty mleczne. Na zakończenie mieliśmy okazję spróbować produktów z tej mleczarni. Wszystko było pyszne, a najbardziej smakował nam ser wędzony.

Więcej… dodano dn. 14.05.18
 
PRAWDZIWI ARTYŚCI
     

Uczniowie z klasy integracyjnej 6a zachęceni przez nauczycielkę plastyki, pod czujnym okiem nauczyciela wspomagającego p. Anny Kowacz wykonali piękne prace na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży edycja regionalna 2017/2018 „Moja Przygoda w Muzeum”. Chłopcy wykonali kopie obrazów znanych sądeckich artystów Alberta i Michała Załuskich.

Więcej… dodano dn. 14.05.18
 
KUCHENNE REWOLUCJE.CD.6a i 7a
       Na kolejnych zajęciach kulinarnych, piekliśmy babeczki. Wszyscy chetnie pomagali, rozbijali jajka, mieszali, pilnowali, żeby nic się nie przypaliło. A gdy już wszystkie babki się upiekły, wszyscy pilnowali,żeby żadan babeczka się nie zmarnowała.
 
Więcej… dodano dn. 27.04.18
 
II a na wystawie
     

Na zaproszenie pani Agnieszki z biblioteki szkolnej obejrzeliśmy wystawę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi – najsłynniejszemu polskiemu ilustratorowi książek dla dzieci i nie tylko.

Więcej… dodano dn. 20.04.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.