Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
UCZTA DLA NIEPODLEGŁEJ
     

Uczniowie klas integracyjnych brali udział w konkursie kulinarnym „Uczta dla Niepodległej”. Zadaniem, było przygotowanie potrawy utrzymanej w barwach narodowych. Jury oceniało estetykę wykonania, wkład własny dziecka i oczywiście walory smakowe. Oto wyniki konkursu: nagrody - Tomasz Majoch, Piotr Tokarski i Sara Rolka. Wyróżnienie otrzymała Gabrysia Lachor. Serdecznie gratulujemy.

Więcej… dodano dn. 13.04.18
 
WYPRAWA W KOSMOS
     

Nauka to nie tylko ciężka praca ale również doskonała zabawa. Wiedzą o tym uczniowie klasy 6a, którzy często uczą się metodą projektu. Niedawno realizowany był projekt „Kosmos”. 

Więcej… dodano dn. 28.03.18
 
Warsztaty wiosenne.
      Dzieci z klasy 1a wzięły udział w zajęciach ogrodniczych w których siały i sadziły rośliny.
Więcej… dodano dn. 27.03.18
 
Dzień Zdrowj Żywności w klasie 1a.
      Dzień Zdrowj Żywności w klasie 1a był dla dzieci pełen wrażeń. Wszyscy z zapałem robili jeżyki z owoców, uczestniczyli w pokazie tresury psów, degustowali różne przekąski przygotowane pzez inne klasy.
Więcej… dodano dn. 27.03.18
 
NASZ KOLEGA STEFANEK
     

 Stefanek – takie imię otrzymał szkielet, którego wykonali chłopcy z klasy 6a. Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych  poznali podstawowe elementy budowy zewnętrznej i wewnętrznej człowieka, dowiedzieli się z ilu kości składa się szkielet dorosłego człowieka, niemowlęcia i nastolatka.

 

Więcej… dodano dn. 27.03.18
 
Dzień zdrowej żywności w II a
     

Tradycyjnie już z początkiem wiosny obchodzony jest w naszej szkole „Dzień zdrowej żywności”, w tym roku pod hasłem „Zdrowie w mundurze”. Nasz klasa miała za zadanie przygotować pyszne smoothie owocowe. Podczas degustacji na holu mieliśmy okazję skosztować różnych smakołyków. Odwiedzili nas również harcerze, z którymi przyjemnie spędziliśmy czas. 

Więcej… dodano dn. 23.03.18
 
Kuchenne rewolucje.odc 3, KANAPKI
     

Na wspolnych zajeciach, chłopcy z klas integracyjnych,Michał, Rafał oraz Filip przygotowali pyszne kanapki. Będą mogli teraz sami zrobić w domu śniadanie lub kolację i mile zaskoczyc rodziców.

Więcej… dodano dn. 05.03.18
 
Dzień Babci i Dziadka w II a
     

Z okazji Święta Babci i Dziadka uczniowie klasy II a przygotowali dla nich występ , w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców. Wykonane przez dzieci upominki sprawiły gościom wiele radości.

Więcej… dodano dn. 08.02.18
 
3a Drzewa genealogiczne
     

W związku z tematami dotyczącymi domu i rodziny w naszej klasie powstały piękne drzewa genealogiczne. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 07.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w 3a
     

W tym roku zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków na wspólne kolędowanie. W strojach turonia, diabła, króla, pastuszków, aniołków, Heroda, Żyda, śmierci przyszliśmy po kolędzie. Był piękny występ nagrodzony brawami, wspólne śpiewanie kolęd. Najbardziej podobała nam się  „Pastorałka sądecka”. 

Więcej… dodano dn. 07.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
      W dniu 29 stycznia klasa 1a przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.Dziadkowie gromkimi brawami nagrodzili swoje wnuki za piekny występ oraz upominki, które dzieci wykonały dla nich.
Więcej… dodano dn. 01.02.18
 
NA LUDOWO… KOLOROWO!
     

We wtorek 30 stycznia 2018 r. uczniowie z klasy integracyjnej 6a uczestniczyli w kolejnej części warsztatów organizowanych przez MCK „Sokół”, w Nowym Sączu. Zajęcia miały na celu ukazanie bogatego dziedzictwa kulturowego regionu i przybliżenie zagadnień związanych ze sztuką ludową. 

 

Więcej… dodano dn. 31.01.18
 
Klasa 7a uczestniczyla w spotkaniu z bractwem rycerskim.
       Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajeciach. Prowadzacy opowiadali jak dawniej ubierali się szlachcice i rycerze. Uczniowie prezentowali stroje na sobie. Samuel z naszej klasy na chwile mógl poczuc się jak prawdziwy rycerz.
Więcej… dodano dn. 30.01.18
 
Dzień Babci i Dziadka w klasie 0 A
     

22 stycznia uczniowie świętowali Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosili do szkoły swoje kochane babcie i wspaniałych dziadków. Na początku dzieci zaprezentowały wierszyk w języku angielskim, który przygotowały z panią Karoliną. Następnie odbyło się przedstawienie - Jasełka. Uczniowie mówili wierszyki, śpiewali kolędy i pastorałki, a także tańczyli.

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
Zabawa karnawałowa w klasie 0 A
     

17 stycznia uczniowie bawili się na zabawie karnawałowej. Dzieci były przebrane w różne stroje. Udekorowały salę balonami i serpentynami. Uczniowie przygotowali wcześniej karton, malując go farbami. Posłużył on jako fotobudka. Była to wielka atrakcja dla dzieci, które chętnie pozowały do zdjęć z przyniesionymi rekwizytami.

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
Uczestnictwo w warsztatach florystycznych klasy 0 A
     

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których przygotowywali prezenty dla swoich babć i dziadków. Dzieci z pomocą pani florystki i nauczycielek wykonywały upominki z gliny: łabędzie i serduszka, które ozdabiały kolorowymi perełkami i brokatem. Zapakowane prezenty uczniowie wręczyli babciom i dziadkom podczas uroczystości klasowej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
Udział w zawodach sportowych klasy 0 A
     

Klasa 0 A uczestniczyła w szkolnych zawodach sportowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą, grając w dwa ognie i przeciągając linę. Na końcu klasa otrzymała upominek oraz dyplom, a także zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
W szkole jest ciekawie.
     

Na zajęciach rewalidacji indywidualnej z p. Anną Kowacz i p. Joanną Treit uczniowie nigdy się nie nudzą. Ostatnio Tomek ćwiczył sprawność manualną i umiejętności praktyczne szyjąc i wyszywając. Efektem jego pracy jest śliczny bałwanek. Mateusz rozpoznawał i nazywał zapachy i smaki  w trakcie wykonywania swojego ulubionego ciasta czekoladowego. 

Więcej… dodano dn. 24.01.18
 
Bal Karnawałowy.
     
Zabawa karnawałowa odbyła się 17 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu.
Uczniowie klasy 3f spotkali się w sali nr 18. Dzieci przebrały się w : czarownice, kościotrupy, księżniczki, koty, diabły, Elzy i piłkarzy.
Zabawa - tańce rozpoczęły się ,,Polonezem".
 
Więcej… dodano dn. 22.01.18
 
Zabawa w klasie 1a
      W karnawale odbyła się zabawa klasy 1a na której dzieci poprzebierały się w przepiękne stroje i wspaniale bawiły się wraz z innymi klasami na sali gimnastycznej.W przerwie zabawy, żeby zregenerować siły rodzice przygotowali dla uczestników balu poczęstunek. 
Więcej… dodano dn. 22.01.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.