Z życia szkoły - Integracja
Z życia szkoły - Integracja
Świątecznie w klasie II a
     

W II a zapanował już świąteczny nastrój a to za sprawą klasowego spotkania wigilijnego. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tego spotkania, wszystkim ślemy serdeczne życzenia Wesołych Świąt!!

 

 
Wigilia w klasie 1a
      24 grudnia w klasie 1a odbyła się uroczysta wigilia. Dzieci wraz z wychowawczyniami dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy i degustowały potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców.
 
Wigilia w klasie 0 A
     

20 grudnia uczniowie wzięli udział w Wigilii klasowej. Był to dla wszystkich wyjątkowy dzień, pełen radości i wzruszeń. Dzieci z pomocą nauczycieli i rodziców nakryły do stołu. Zapalono świece, a następnie uczniowie wysłuchali opowiadania o narodzinach Pana Jezusa. Później połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, po czym zasiedliśmy do stołu, aby spożyć wieczerzę. Spotkanie to zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. 

 
Przygotowania świąteczne w klasie 0 A
 Już na początku grudnia uczniowie rozpoczęli przygotowania do Świąt, wykonując przeróżne ozdoby, wykorzystując różnorodne materiały i techniki. Dzieci zrobiły bałwanka z pudeł kartonowych, białych kartek i bibuły. Uczniowie wykonali ozdoby choinkowe – aniołki i bombki, którymi udekorowali choinkę w klasie. Kolejną dekorację stanowiły choinki, które wykonane zostały z ziarenek kawy. Dzieci podarowały tę ozdobę rodzicom, jako prezent świąteczny. Uczniowie wzięli także udział w przygotowaniu szopki oraz dekoracji pierników.  
 
Wizyta Św. Mikołaja w klasie 0 A
     

Uczniowie klasy 0 A chyba byli bardzo grzeczni, ponieważ 6 grudnia odwiedził ich ŚMikołajwięty , przynosząc worek pełen prezentów. Dzieci niecierpliwie czekały na jego wizytę. Przygotowały dla Mikołaja prezent – Mikołajka z papieru i bibuły. Poza tym dzieci zaśpiewały piosenkę dla niego. Każdy uczeń otrzymał wspaniały prezent.

 
Dzień Tradycji w klasie 0 A
     

5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tradycji. Klasa 0 A także wzięła udział w owym wydarzeniu. Uczniowie przebrali się w stroje regionalne. Rodzice przygotowali naleśniki, które stanowiły część degustacji potraw. Dzieci chętnie próbowały regionalnych smakołyków.

 
Klasowy konkurs czytelniczy w II a
     

W październiku i listopadzie dzieci z klasy II a wzięły udział w konkursie „Wieża czytelnicza”. Wszystkie przeczytane przez siebie książki wpisywały na wieży.

 

 
Mikołajki w klasie 7a
      8 grudnia cała nasza klasa została zaproszona przez Mikołaja do kina. Oglądaliśmy film pt."Mikołaj jest w każdym z nas". Po filmie  wstąpiliśmy jeszcze na małą ucztę. Było bardzo miło. Dziękujemy MIKOŁAJU!
 
7a - Dzzień Integracji
      1 grudnia z okazji Dnia Integracji w naszej szkole zawitali Motomikołaje. Radość dzieci była ogromna, wszyscy zostali obdarowani prezentami.
 
Wigilia w 7a
      W piątek 15 grudnia odbyła się  nasza Wigilia klasowa. Był barszczyk z krokietem, opłatek i mnóstwo miłych życzeń.Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.