Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Przedszkole
Bal karnawałowy przedszkolaków 17.01.2018r.
     

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzirei, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.

 
Zima w sali „Biedronek”
     

W naszej sali Pani zima pojawiła się już dawno. Dzieci lubią zimę i związane z tą pora roku różnego rodzaju prace plastyczne. Zagościły u nas śnieżynki i bałwanki, Mikołaj i ośnieżone domki a to dopiero początek.

 
Zajęcia w mobilnym planetarium gr. „Biedronek”

     

10.01.2018r. przedszkolaki mogły poczuć się jak w prawdziwej rakiecie kosmicznej. Uczestniczyliśmy w zajęciach podczas których przenieśliśmy się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwolił rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość, a wszystko to bez konieczności wychodzenia z przedszkola.

 
Wigilia w przedszkolu 20.12.2017r.
     

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu odświętnie ubrane i w skupieniu oczekiwały na początek uroczystości. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

 
Warsztaty z Panią florystką w gr. Biedronek
     

09.01.2018r. naszą grupę odwiedziła pani Iza  - florystka. Najpierw była część teoretyczna dzięki której dzieci poznały narzędzia potrzebne do pracy florysty. Następnie pod okiem fachowca wykonały upominki dla Babci i Dziadka. Mogliśmy poznać różne masy: solną, elastyczna, gipsową. Po zapoznaniu się z instrukcją przystąpiliśmy do działania. Powstały piękne prezenty, które na pewno wzruszą dziadków. 

 
Wycieczka do kina Sokół na „Filminek cześć 2” gr. Biedronek
     

19.12.2017r. wybraliśmy się do kina Sokół w towarzystwie grupy Motylków oraz oddziałów zerowych 0A, 0B, 0C. Przybyły tam również pomocnice św. Mikołaja, którego go gdzieś zgubiły po drodze do kina. Wraz z dziećmi śpiewały i tańczyły, aby Go odnaleźć. 

 
Zabawa Andrzejkowa w gr. „Biedronek”

 29.11.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość, laliśmy wosk przez klucz.  

 

 
Spotkanie z właścicielem psów Berneńskich gr. „Biedronek” i 0b
    

28.11.2017r. mieliśmy okazję zobaczyć wyjątkowe psy rasy Berneńskiej.  Zanim to jednak nastąpiło mogliśmy  skorzystać z sali gimnastycznej i zaczerpnąć trochę ruchu. W sali korekcyjnej czekały na nas Dolly i Kozak, które przywitały nas machając ogonami. Właściciel psów opowiedział o prowadzeniu hodowli i prezentowaniu psów na wystawach. Dowiedzieliśmy się jak rozpoznać rasowego psa berneńskiego i jak o niego dbać. Dzieci były bardzo zadowolone z tak bezpośredniego spotkania ze zwierzętami i pełne wrażeń i emocji wróciły do przedszkola. 

 
Warsztaty z firmą Fakro „Pokonaj Smoga z Fakro” gr. „Biedronek”
     

W trosce o najmłodszych, firma FAKRO przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Pokonaj SMOGA z FAKRO”.  01.12.2017r. odbyły się w naszej grupie warsztaty podczas których dzieci zdobyły wiedzę na temat smogu, zagrożeń jakie niesie, sposobów ochrony oraz walki ze smogiem. Dzieci bardzo uważnie słuchały wszystkich informacji, które przekazywały im panie. Zachęcały również do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Fakro, w którym można wygrać ramki filtrujące cleanAir do przedszkola. 

 
Mikołajki w gr. „Biedronki” i 0b
     

Jak zawsze 06 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały go przez okna z sali. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci. 

 
Dzień Tradycji gr. „Biedronek” 05.12.2017r.
     

Jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Tradycji. Na dzieci czekało dużo atrakcji i pyszności. Przedszkolaki mogły zobaczyć występ „Sądeczoków”, pieczenie pierniczków i piękne ozdoby z piernika, zdobienie choinek, wykonywanie tradycyjnych ozdób choinkowych, robótki szydełkowe i robótki na drutach. Mogliśmy spróbować słodkich naleśników z czekoladą i dżemem oraz pierników. Chętne dzieci mogły poznać smak swojskiego smalcu i kiszonego ogórka. Wystąpiliśmy również przed uczniami i nauczycielami szkoły śpiewając pastorałki „Był pastuszek bosy” i „Kolędnicy wędrownicy”. 

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.