Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Przedszkole
Dzień dziecka w Skansenie i lodziarni „Miś”
     

Dzień dziecka – zaledwie dwa słowa, a tak wiele pozytywnych emocji, wrażeń i radości. W dniu 01.06.2017r. wybraliśmy się do Sądeckiego Skansenu. Zanim byliśmy gotowi na zwiedzanie schłodziliśmy się pysznymi lodami w pobliskiej lodziarni „Miś’. Po spotkaniu z Panią przewodnik czekało na nas wiele atrakcji m.in.: pokazy i warsztaty rzemiosła i sztuki ludowej: wyplatanie rękawic furmańskich, kowalstwo, tkanie na krosienkach oraz  zabawa z zespołami regionalnymi Sądeczoki.

 
Wycieczka do Parku Rozrywki Rabkoland grupa „Motylki”
     

30.05.2017r. przedszkolaki odwiedziły Park Rozrywki w Rabce – Zdrój. Dzieci z wielką radością korzystały z dostępnych atrakcji. Oglądały pokazy ruchomych figur, kręciły się na karuzelach, jeździły samochodzikami, pływały w pontonach, a nawet odwiedziły „odwrócony dom”, gdzie nie istnieją prawa grawitacji. 

 
Dzień Rodziny – Dzień Mamy i Taty w grupie „Motylki”
     

 Przedszkolaki zaprosiły do siebie swoich rodziców 23.05.2017r. Grupa „Motylki” zaprezentowała swój program taneczno – wokalno – recytatorski i wywołała u swoich rodziców emocje nie do opisania. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

 
Wycieczka do Miejskiego Ośrodka Kultury na „Wierszykowo”
     

22.05.2017r. wybraliśmy się na spektakl „Wierszykowo” na podstawie wierszy Jana Brzechwy wykonanym przez Grupę Artystyczną Mocni. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in. „Na straganie„Żuraw i Czapla”, „Kwoka” czy „Kaczka dziwaczka”. Z „Zoo” przywędrował „Niedźwiedź”, „Lis”, „Żubr”, „Małpa” no i oczywiście „Dzik”, który nawet zbiegł ze sceny na widownię, ku wielkiej radości dzieci.

 

 
Wycieczka do kina Helios i Bajkolandu w galerii Trzy korony
      

05.04.2017r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Kina Helios oraz Bajkolandu. Podczas seansu w kinie poznały przygody bohaterów bajki "Ozzy". Dzieci były bardzo przejęte bo niektóre z nich po raz pierwszy były w kinie. Przedszkolaki były zachwycone i oglądnęły cała bajkę z zaciekawieniem. Następnie udały się do sali zabaw, gdzie aktywnie spędziły czas na zabawie. 

 
Korowód wiosenny przedszkolaków 28.03.2017r.
     

W tym dniu świętowaliśmy uroczyście nadejście kalendarzowej wiosny. Wszystkie dzieci wyruszyły w kolorowym korowodzie, aby powitać Wiosnę. Przemaszerowaliśmy uliczkami wzdłuż rzeki Kamienica do Lasku Schwerteńskiego, gdzie podziękowaliśmy śpiewająco zimie za jej panowanie i pożegnaliśmy ją. Powitanie wiosny było niezwykle wesołe i zostawiła w przedszkolakach miłe wspomnienia. 

 
Dzień Zdrowej Żywności pod hasłem „Cztery Pory Roku na naszym stole”
     

21.03.2017r. w naszej szkole odbył się jak co roku Dzień zdrowej żywności. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w atrakcjach przygotowanych wcześniej przez nauczycieli i uczniów szkoły. Na kolorowych stoiskach można się było poczęstować pysznymi jabłecznikami, upieczonymi przez mamy, kolorowymi owocowymi galaretkami, kojarzącymi się z czterema porami roku, skosztować domowych konfitur i dżemów oraz  samodzielnie wykonanych sałatek, kanapek i szaszłyków.

 

 
Wycieczka do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie „Bałwanek”
     

Dnia 22.02.2017r. wszystkie przedszkolaki pojechały do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie o „Bałwanku” na motywach bajki „Snowman” Raymonda Briggsa. Dzieci, rodzice i pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Montessori w Nowym Sączu zaprosili nas na wzruszającą opowieść o przyjaźni. Była to historia małego chłopca który pewnego zimowego poranka ulepił przed domem bałwana. Punktualnie o północy bałwan ożywa a chłopiec zaprasza go do swojego domu.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie „Motylków”
     

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia 2017r. odbyło się uroczyste spotkanie, które stało się tradycją w naszym przedszkolu. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce.

 

 
Jasełka grupy „Motylków” i „Świerszczyków”
     

12.01.2017r. odbyły się Jasełka. Od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. 

 
Zabawa Karnawałowa przedszkolaków
     

 Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 10.01.2017r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. 

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.