Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Przedszkole
Dzień rodziny - grupa Biedroneczek
     

Dnia 22. 05 hucznie obchodziliśmy dzień Rodziny. Rodzice licznie przybyli i wspólnie mogliśmy Świętować i podziwiać występy dzieciaków. Dzieci zaprezentowały rodzicom liczne wierszyki, piosenki, a także pokaz tańca. Na końcu zostały wręczone prezenty, rodzice zostali zaroszeni na pyszny poczęstunek.

 
Rabkolad - grupa Biedroneczki
     

Dnia 30.05 bieżącego roku grupa Biedronek odbyła wycieczkę do parku rozrywki Rabkoland. Dzieci jeździły na karuzelach, kolejkach górskich, odwiedziły farmę i plac Wikingów, zoo safari, teatr Lalek i wiele innych.  W trakcie wycieczki mieliśmy piknik na kocach. Dzieciaczki jadły kanapki, owoce  i piły soczek. Na koniec przygody dzieci ochłodziły się pysznymi lodami.

 
Dzień Dziecka - grupa Biedronek.
     

01.06 dzieci świętowały Dzień Dziecka. Wspólnie wybraliśmy się Autobusem MPK do skansenu. Tam na dzieci czekały liczne atrakcje. Zwiedzaliśmy stare chałupy i podglądaliśmy życie z tamtej epoki. Słuchaliśmy opowieści i legend, braliśmy udział w warsztatach  i tańcach grupy tańców regionalnych. Na koniec odwiedziliśmy lokalną lodziarnię miś i zjedliśmy pyszne lody.

 
Dzień Dziecka w Skansenie- „Pszczółki”
    

Dnia 01.06.2017r dzieci wraz z paniami pojechały do Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowy Sączu. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, oprowadziła nas po Skansenie opowiadając i pokazując ciekawe historie i eksponaty. Nie zabrakło też tańców i śpiewów z zespołem regionalnym „Piątkowioki”. Były tez warsztaty plastyczne. Po zwiedzaniu Skansenu dzieci odwiedziły pobliską lodziarnię ”Miś” i degustowały  pyszne lody. Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Grzegorzowi Czubek - tacie Karolka za bezinteresowny dowóz i przywóz dzieci z wycieczki swoim prywatnym busem Dziękujemy!

 
Dzień Mamy i Taty-„ Pszczółki”
    

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. W naszej grupie dzieci postanowiły wyrazić swą miłość do Rodziców organizując „Dzień mamy i taty”. Dnia 25.06.2017r dzieci w pięknych strojach zaprezentowały program artystyczny. Swój występ rozpoczęły powitaniem Gości. Następnie były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych Rodziców. Podczas wręczania upominków całusów i uścisków nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

 

 
Wycieczka do Rabkolandu
    

Dnia 30.05.2017r dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Rabkolandu. Słynny Rodzinny Park Rozrywki zapewnił wszystkim dzieciom  świetną zabawę. Były karuzele, mini motocykle, kolejka safari, tor samochodzików, zamek Azteków, dom śmiechu i wiele innych atrakcji.  Wycieczka była udana, dzieci wróciły do domów bardzo szczęśliwe.

 
Zajęcia otwarte dla rodziców- „Pszczółki”
    

Czas oczekiwania na Święta Wielkanocne jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecko, jaki i osoby dorosłej. Zajęcia otwarte dla rodziców zostały zorganizowane dnia 07.04.1017r po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. Zajęcia te przybliżyły tradycje świąteczne, a także pozwoliły nam wszystkim lepiej się poznać. Dzieci wysłuchały opowiadania pt „Historia żółtego kurczątka”, odpowiedziały  na pytania dotyczące obyczajów i tradycji wielkanocnych. Były też zabawy ruchowe ze śpiewem. Na koniec wspólna praca plastyczna „Wielkanocne kurczątko”

 
Powitanie Wiosny- Korowód wiosenny
    

Witaj wiosno jak się masz? Czy nam słonce dzisiaj dasz? Przedszkolaki doskonale wiedziały, że 21 marca zawitała do nas wiosna. Postanowiły ją powitać, wzięły udział w barwnym  wiosennym korowodzie.

 
MALI ODKRYWCY - grupa biedronek
     

Jeśli pogoda nas zawodzi przedszkolakom nigdy się nie nudzi.  W piątkowe popołudnia w grupie biedronek organizujemy zajęcia małych eksperymentatorów. Zajęcia są zróżnicowane w zależności od pomysłów i naszej kreatywności .Zorganizowaliśmy do tej pory m. im hodowlę kryształów solnych, tornado w słoiku, powstawanie i mieszanie barw, czy też transport wodny. Zajęcia te maja na celu pobudzenie wyobraźni. Nauka przez doświadczanie i samodzielne tworzenie niecodziennych zjawisk pozwala wzbudzić u dziecka kreatywność i chęć poznawania.

 
Zima lubi dzieci- wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola.
     

W  lutym w naszej szkole wspólnie z wszystkimi grupami z przedszkola zorganizowaliśmy wystawę  prac plastycznych naszych dzieci. Trochę na przekór panującej aurze na pracach dzieci  króluje zima: bałwanki drzew w aurze zimowej, zimowe  krajobrazy, pingwiny i oczywiście śnieg.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie „Pszczółek”
     

Dnia 17.01.17 w  grupie „Pszczółek” odbyła się  uroczystość z okazji „Święta Babci i Dziadka”.

Program przebiegł w  dwóch częściach, w pierwszej dziadkowie obejrzeli jasełka w wykonaniu Przedszkolaków, a w drugiej dzieci złożyły gościom życzenia w postaci wierszy i piosenek.

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.