Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Przedszkole
Zima lubi dzieci- wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola.
     

W  lutym w naszej szkole wspólnie z wszystkimi grupami z przedszkola zorganizowaliśmy wystawę  prac plastycznych naszych dzieci. Trochę na przekór panującej aurze na pracach dzieci  króluje zima: bałwanki drzew w aurze zimowej, zimowe  krajobrazy, pingwiny i oczywiście śnieg.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie „Pszczółek”
     

Dnia 17.01.17 w  grupie „Pszczółek” odbyła się  uroczystość z okazji „Święta Babci i Dziadka”.

Program przebiegł w  dwóch częściach, w pierwszej dziadkowie obejrzeli jasełka w wykonaniu Przedszkolaków, a w drugiej dzieci złożyły gościom życzenia w postaci wierszy i piosenek.

 
Czytający rodzice w grupie „Pszczółek”
     

W ramach akcji „Czytający rodzice” w ostatnich miesiącach odwiedziła nas  Pani Czoch, która przeczytała dzieciom bajkę pt. ”Wóz strażacki”. Pani Obrzut- bajkę pt .”Świnka Peppa”. Pani Kulczyk przeczytała przedszkolakom bajkę pt.”Pinokio”. Pani Bodziony bajkę pt.” Pani Zima”. Pani Rolka, która przeczytała dzieciom bajkę pt.” Słuchaj Tygryskie.”

 
Konkurs „Fiku miku na patyku”
     

W listopadzie w naszym przedszkolu ogłosiliśmy konkurs na najładniejszą pacynkę: „Fiku miku na patyku”. Do konkursu zaprosiliśmy jeszcze kilka zaprzyjaźnionych przedszkoli. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, za co serdecznie dziękujemy. Poziom wykonanych prac był naprawdę bardzo wysoki. Uwieńczeniem konkursu było zaproszenie wszystkich dzieci, które brały udział w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze. Laureatom dodatkowo wręczono symboliczne nagrody. 

 
Zajęcia z garncarstwa grupa biedroneczki.
     

 Garnki, garnuszki, dzbanki, wazy ulepimy prezent niech im Nowy Rok  obficie darzy.W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z garncarstwa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tym materiałem. Zajęcia odbywały się w 2 etapach. Pierwszy to samo wykonanie choinki. 

 

 
Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas…..
     

 Jak co roku w naszej grupie- biedroneczek dzieciaki ubierały naszą przedszkolną choinkę. Ozdoby były zarówno własnoręcznie robione jak i te przyniesione z domu przez dzieci. Na sam koniec założyliśmy kolorowe światełka, które dodają jej blasku każdego dnia.

 
Dzień pluszowego misia w grupie biedronek.
      Na samym poczatku dzieci wysłuchały historii powstania pluszowych misiów. Nastepnie zaprezentowały pluszaki, które przyniosly do przedszkola. Dzień był pełen zabaw i piosenek zwizązanych z misiami. Na sam koniec dzieci pomalowały obrazki pprzedstawiajace Misie z rożnych znanych im bajek.
 
Wigilia w Przedszkolu
      

21.12.2016 roku odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

 
Dzień Tradycji

     

15.12.2016 roku po raz kolejny odbyło się spotkanie z tradycją, w którym wszystkie przedszkolaki wzięły udział.  Spotkanie to miało na celu zapoznanie dzieci z tradycjami naszego regionu, a także podtrzymywanie i kultywowanie ich w dzisiejszych czasach. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na ludowo.

 
Wycieczka przedszkolaków do kina Sokół na „Filminek” część 2
     13.12.2016 roku wszystkie przedszkolaki wyruszyły na drugą część „Filminku” w kinie Sokół. Zostały tam powitane przez sympatycznego reniferka Kamusia, który na razie jest tak mały,  jak one same, ale już teraz dzielnie pomaga w zaprzęgu Świętego Mikołaja.  

 

 
Odwiedziny Pań Policjantek w Przedszkolu
     

07.12.2016 roku odwiedziły przedszkole Panie Policjantki z Komendy Głównej Policji w Nowym Sączu. Pogadanka którą przeprowadziły dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….

 

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.